.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
دلایل تعویق زمان کنکور اعلام شد
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: موضوع سازوکار حفاظت آزمون اصل اولیه کنکور است و تغییر شرایط اجرایی آزمون خطر لو رفتن سوالات امتحانی را به همراه داشت که مهمترین دلیل تعویق زمان کنکور بود.

به گزارش شمال نیوز،  دکتر ابراهیم خدایی افزود: پروتکل رسمی ابلاغ شده برای کلیه آزمونها مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا بوده و سازمان سنجش از دو ماه قبل کل فرایندهای اجرایی خود را براساس این پروتکل تنظیم کرده بود اما وزارت بهداشت هفته جاری پروتکل جدیدی با سازمان سنجش ابلاغ کرد که ناظر به دو مطلب جدید بود اول افزایش فاصله صندلی ها به ۲ متر و دوم سطح اشغال ۲۰ درصدی حوزه ها در استانهای گرمسیر.

 

وی افزود: سازمان سنجش توانست در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری سقف فاصله تعیین شده یعنی ۱.۶ متر را در اکثریت حوزه ها عملیاتی کند.

 

خدایی یادآور شد: موضوع تعویق آزمون سراسری مربوط به اصرار وزارت بهداشت در سخت تر کردن دستورالعمل های ۲ متری و سطح اشغال ۲۰ درصدی بود. سازمان سنجش آمادگی کامل خود را برای اجرای آزمون با پروتکل های کارشناسی ارشد اعلام کرده بود و گفته شد سعی خواهیم کرد مشابه آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در اکثریت حوزه ها تا آنجا که امکان دارد فاصله ۲ متر را اجرایی کنیم که وزیر بهداشت این موضوع را قبول نکرد.

 

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: لذا اجرایی کردن پروتکل جدید در کنکور سراسری همانند تغییر قواعد بازی در حین بازی بود. از همین رو با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور ۱۰ روز مانده به آزمون سراسری همه فرایندهای اجرایی از قبیل چاپ و بسته بندی سوالات را براساس حوزه انجام داده بود و در مرحله اعزام سوالات به حوزه ها قرار داشت با دو مشکل اساسی روبرو شد. 

 

وی افزود: از این دو مشکل اساسی، یکی پیدا کردن حوزه های جدید، تجهیز و پیدا کردن نیروهای انسانی آموزش دیده و قابل اعتماد بود. البته در این بخش پیشنهادهای سخاوتمندانه وزارت ورزش و جوانان و مصلی ها به سازمان سنجش ارائه شد که قابل تشکر و قدردانی است اما در این فرصت کم امکان استفاده از این پیشنهادها نبود.

 

خدایی گفت: مشکل دوم این بود که حتی در صورت دسترس بودن حوزه های جدید هم، این امر مستلزم بازکردن سوالات امتحانی حداقل ۴۸ ساعت قبل از آزمون در ۳۹۲ شهر بود. این موضوع از نظر حفاظت آزمون مشکلات جدی به همراه داشته و امکان لو رفتن سوالات امتحانی را داشت که این مسئله خط قرمز آزمون بوده و تبعات این مساله فراتر از پروتکل های بهداشتی است و برای سازمان سنجش قابل قبول نبود.

 

خدایی تاکید کرد: زمانی که پروتکل های جدید بهداشتی به صورت غیررسمی به سازمان سنجش ابلاغ شد، سازمان سنجش طی نامه ای به وزیر علوم اعلام کرد که اگر مبنای پروتکل های بهداشتی کنکور سراسری همانند پروتکل های بهداشتی دکتری و ارشد باشد، تا هر جا که امکان اش وجود داشته باشد فاصله به دو متر افزایش پیدا می کند و سازمان سنجش آمادگی کامل جهت برگزاری آزمون را دارد کما اینکه در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در بالای ۹۸ درصد حوزه ها توانستیم فاصله صندلی ها را به ۱.۶ متر یعنی سقف پروتکل ابلاغ شده افزایش دهیم اما این موضوع مورد قبول وزارت بهداشت قرار نگرفت.

 

رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سئوالات هنوز در قرنطینه سازمان سنجش قرار داد و کنکور با پروتکل جدیدی روبرو شده است ما یک ماه فرصت خواسته ایم و اعلام کردیم که برای سازمان سنجش امکان برگزاری کنکور در آخر شهریورماه ۹۹ وجود دارد. چرا که برای سازمان سنجش موضوع سازوکار حفاظت آزمون و محرمانگی اصل اولیه است.

 

وی درباره امکان کاهش تردد داوطلبان کنکور ۹۹ یادآور شد: ضمن اینکه در کنکور سراسری، گستردگی وجود دارد و با توجه به اینکه آزمون در ۳۹۲ شهر برگزار می شود فاصله مسافرت داوطلب از منزل تا حوزه به شدت کم شده است.

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: در نهایت ستاد ملی مقابله با کرونا این پیشنهادات وزارت بهداشت و وزارت علوم را بررسی می کند و نتیجه نهایی را اعلام خواهد کرد.

 

منبع: مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.498 seconds.