.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
ادامه جولان کرونا در مازندران
طی 24 ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل 197 مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد یک‌هزار و 642 بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

به گزارش شمال نیوز، درحالی ششمین ماه از شیوع ویروس کرونا در استان مازندران می‌گذرد که استان مازندران برای دومین بار شرایط قرمز کرونایی را تجربه می‌کند.

 

باتوجه به شرایط گردشگرپذیری، آژیر قرمز کرونایی مجددا در استان به صدا درآمد و همچنان این شرایط ادامه دارد و طی هفته‌های گذشته تعداد موارد ابتلا و بستری نیز روند صعودی داشت.

 

روز‌های پایانی تیر و ابتدای مرداد شرایط سختی را سپری کردیم و حتی روند صعودی بیماران مبتلا و بستری، راه‌اندازی بیمارستان صحرایی را ضروری کرد و از سوی مسؤولان ستاد ملی کرونا در استان بر استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در اجتماع و در کنار این مسائل خودداری از سفر به استان تاکید شد، اما تعطیلات عید غدیر و ترافیک جاده‌های شمال زنگ خطر نگرانی جدی را در این استان به صدا درآورد.

 

درحالی‌که طی هفته گذشته روند نزولی بیماران را شاهد بودیم، اما ترافیک عید غدیر نگرانی‌ها را بیشتر کرد که تاثیر آن را در روز‌های آینده و افزایش تعداد موارد ابتلا و بستری مشاهده خواهد شد.

 

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۶۶ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

 

وی افزود: در همین مدت تعداد ۱۶۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم‌اکنون هزار و ۳۳۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسأله در مقابله با شیوع ویروس کرونا، قطع چرخه بیولوژیک انتقال ویروس بیماری از طریق استفاده از ماسک، شستشوی مستمر دست‌ها، فاصله گذاری اجتماعی و اجتناب از تماس با افراد مبتلا و جلوگیری از حضور افراد آلوده و افراد دارای علائمی همچون سرفه و تنگی نفس در اجتماع است.

 

فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

 

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ بیمار جدید بستری و ۲۲ بیمار هم ترخیص شدند، گفت: ۵۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 

 طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۱۹۷ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد یک‌هزار و ۶۴۲ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.166 seconds.