.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:
بررسی برنامه وزیر پیشنهادی صمت در مجلس/ انحصار باید در خودروسازی‌ها از بین رود
شمال نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت در کمیسیون متبوعش خبر داد

به گزارش شمال نیوز به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی در تشریح نشست عصر امروز (یکشنبه ۱۹ مرداد ماه) کمیسیون متبوعش به حضور حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه وزیر پیشنهادی صمت برای کسب رای اعتماد از مجلس در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت، افزود: تجارت و تولید دو محور اصلی برنامه‌های ایشان بود که تحقق جهش تولید و بومی سازی اهداف عرصه تولید و توسعه تجارت و کنترل واردات اهداف حوزه تجارت است.

وی با بیان اینکه براساس گفته آقای خیابانی محور برنامه‌های وزارت صمت اسناد بالادستی از جمله قانون رفع موانع تولید است، اضافه کرد: وضعیت خودروسازی‌ها، واقعی کردن قیمت‌ها، راه اندازی خط تولید جدید در حوزه لوازم خانگی، رفع مشکلات فولاد و... از جمله برنامه‌های وزیر پیشنهادی صمت بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تخصیص ارز ۴۲۰۰ موافق نیست، ادامه داد: به زعم آقای خیابانی افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر ناشی از شرایط اقتصادی و رشد شاخص‌های کلان اقتصادی است.

فیروزی با بیان اینکه به زعم نمایندگان گرانی ماه‌های اخیر موجب افزایش مشکلات مردم شده است، تصریح کرد: از آنجایی که چارچوب مشخصی برای صادرات نداریم، صادرکنندگان با مشکلات بسیاری روبه رو شده اند، زیرا با صدور بخشنامه‌های خلق الساعه بازار صادراتی از دست می‌رود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه براساس صحبت نمایندگان انحصار باید در خودروسازی‌ها از بین رود، گفت: قیمت برخی کالا‌ها علیرغم اینکه مواد اولیه مورنیاز تولید آن‌ها داخلی است، در ماه‌های گذشته افزایش چشم گیری یافته است در واقع گرانی‌ها متاثر از رشد نرخ ارز نیست.

وی با بیان اینکه به زعم نمایندگان در برنامه وزیر پیشنهادی صمت صادرات به کشور‌های همسایه وجود ندارد، ادامه داد: باید مشخص شود برنامه وزارت صمت برای تنظیم بازار چیست؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم حضور دلالان در حوزه معادن را یکی از انتقادات نمایندگان دانست و تصریح کرد: براساس گفته اعضای کمیسیون صنایع و معادن بخشی از خودرو‌های تولیدی در انبار‌ها نگه داری شده و به بازار عرضه نمی‌شود، این روش برای فولاد نیز تکرار شده و تنها ۶۰ درصد از فولاد تولیدی به بازار عرضه می‌شود.

فیروزی با بیان اینکه به زعم نمایندگان قیمت کالا‌های اساسی در سه ماهه سرپرست بودن آقای خیابانی در وزارت صمت افزایش چشم گیری یافته، ادامه داد: در حال حاضر ۸۳ هزار واحد تولیدی غیرفعال در کشور وجود دارد که باید زمینه استفاده از این ظرفیت هرچه سریعتر فراهم شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.535 seconds.