.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
راهبرد نظام آموزشی کشور سلامت محور می‌شود/انتقاد از گستره نامتوازن مدارس غیرانتفاعی در کشور
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یازدهم گفت: نظام آموزشی کشور باید هم راستا با شرایط کرونا در شیوه آموزش خود بازنگری کند.

به گزارش شمال نیوز، علی کریمی‌فیروزجایی  درباره معلق نگه داشتن سیستم آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها به‌خاطر پایداری شرایط کرونا اظهار کرد: این مسئله آسیب جدی به کشور وارد می‌کند و آموزش سلامت محور باید راهبرد نظام آموزشی کشور در شرایط کنونی شود.

وی تدوین الگوی آموزشی متناسب با وضعیت جدید را ضروری دانست و افزود: رویکرد آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها نیازمند اصلاح و تغییر است.

 

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با تاکید بر توجه اساسی به آموزش‌های مجازی و آنلاین یادآور شد: این شیوه با رفع معایب احتمالی برای اعتلای نظام آموزشی کشور راهگشا است.

 

وی با اشاره به تجربه موفق دانشگاه‌های باز در برخی کشورهای پیشرفته خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور کشور ما نیز در این زمینه کارنامه موفقی دارد که می‌تواند الگوسازی کند.

 

کریمی فیروزجایی با اشاره به اهمیت باز تولید محتوای کیفی دروس در دانشگاه‌ها و مدارس بر اساس شرایط نوین یادآورشد: غنی‌سازی و کاربردی کردن محتوای دروس باید موجب ارتقا خروجی نظام آموزشی شود.

 

وی با انتقاد از گستره نامتوازن مدارس غیرانتفاعی در کشور خاطرنشان کرد: هدف عمده قانون‌گذار از ابداع شیوه غیرانتفاعی در آموزش و پرورش تحقق عدالت آموزشی بود که این مهم تحقق نیافته است.

 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی توجه به رعایت عدالت در نظام آموزشی را یادآور شد و افزود: باید با نگاه اصولی به طرح آمایش سرزمین از توزیع نامتوازن و ناهمگون واحدهای آموزشی دولتی و خصوصی در وزارت علوم و آموزش و پرورش جلوگیری شود.

 

وی با تاکید بر عزم قاطع مجلس یازدهم برای رفع چالش‌های نظام آموزشی کشور، از همه نخبگان و فرهیختگان مرتبط با وزارت علوم، بهداشت و آموزش و پرورش خواست تا طرح‌ها و دیدگاه‌های خود را در این ارتباط با مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح کنند‌./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.013 seconds.