.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
واکسن روسی کرونا مورد تایید است؟
یک عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا درباره واکسن روسی که اخیرا کشف شده است می‌گوید تا زمانی که این ویروس مورد تایید نهاد‌های بین المللی قرار نگیرد، در ایران استفاده نخواهد شد.

به گزارش شمال نیوز، دکتر مینو محرز درباره واکسن روسی کرونا که قرار است از مهرماه مورد استفاده عمومی در روسیه قرار بگیرد، گفت: همه جای دنیا دارند روی واکسن کار می‌کنند. روسیه هم کار می‌کنند. ولی اشکالی درباره روسیه وجود دارد. روس‌ها مواد بیولوژیکی که تولید می‌کنند را فقط خودشان تایید می‌کند و در اختیار هیچ مرجع بین المللی برای تایید قرار نمی‌دهند.

 

این پزشک متخصص بیماری‌های عفونی توضیح داد: ما واکسنی را قبول داریم که تایید سازمان غذا و داروی آمریکا FDA یا مرکز غذا و داروی اتحادیه اروپا یا تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشند. از نظر وزارت بهداشت ایران، صلاحیت تایید یک ماده بیولوژیک را تنها این سه مرجع در سطح جهانی دارند. اگر آن‌ها بگویند دارو‌های روسیه یا واکسن روسیه مورد تایید است با کمال میل قبول می‌کنیم، ولی روسیه می‌گوید ما فقط خودمان این واکنس را قبول می‌کنیم، اگر فقط خودشان اعلام درمان یا اثربخشی واکسن کنند و برای تاییدیه گرفتن به مراجع جهانی ندهد ما نمی‌توانیم این واکسن را بپذیریم./خبرآنلاین


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.035 seconds.