.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
برنامه مجلس برای اشتغال جوانان دانشگاهی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان
عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم از برنامه راهبردی خانه ملت برای حمایت حداکثری از جوانان تحصیلکرده دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان بومی خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، علی کریمی‌فیروزجایی از برنامه راهبردی خانه ملت برای حمایت حداکثری از جوانان تحصیلکرده دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان بومی خبر داد و اظهار کرد: تشکل پذیری و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و استار تاپ‌ها با هدف کاهش معضل اشتغال و صادرات محور در دستور کار جدی مجلس است.

 

وی افزود: در اجرای تحقق شعار محوری امسال دانشگاه‌ها ملزم به راه‌اندازی و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌گیری از ایده‌های خلاق و نواورانه جوانان دانشگاهی هستند.

 

نماینده مردم بابل در مجلس یادآورشد: ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و دانش‌های نوپا با محوریت اساتید و دانشجویان نخبه و خلاق راهبرد جدید کشور در پیوند عرصه اقتصاد و فرهنگ برای پیشرفت و عدالت است.

 

کریمی‌فیروزجایی تسریع در تجاری سازی پایان‌نامه‌های دانشگاهی با هدف صادرات و ارزاوری را خاطرنشان کرد و افزود: تقویت ارتباط دانشگاه‌ها با بخش‌های تولیدی و زیربنایی کشور در شرایط فعلی ضرورت دارد.

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس یازدهم با اشاره به اهمیت توسعه مراکز رشد و نوآوری در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور یادآور شد: باید با تمرکز بر روی پرورش استعدادهای خلاق و حمایت از تولیدات فناورانه جهش توامان علمی و تولید را در کشور محقق کنیم.

 

کریمی فیروزجایی نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در رونق کسب و کار و صادرات محصولات مبتنی بر فناوری و ایده‌های خلاق را اساسی و محوری خواند و افزود: با حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیانی در دانشگاه‌ها،مشکل اشتغال قشر دانشگاهی و تحصیل‌کرده مرتفع خواهد شد.

 

نماینده مردم بابل با تاکید بر لزوم توجه به نقش شرکت‌های دانش بنیان در حل مشکلات زیست محیطی و به‌ویژه پسماند و تنگناهای حوزه  کشاورزی،خواستار اهتمام ویژه مسؤولان برای بهره‌گیری از ظرفیت مراکز رشد و نوآوری دانشگاه‌ها در این زمینه شد.

 

این نماینده مجلس یادآورشد: نگاه به حوزه جوانان و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل آنان در روند توسعه کشور راهبردی، استراتژیک و غیرقابل اغماض است.

 

کریمی‌فیروزجایی با انتقاد از ضعف دستگاه‌های مسؤول در استفاده از ظرفیت جوانان به‌ویژه دانشگاهیان گفت: براساس بیانیه راهبردی گام دوم ابلاغی رهبر معظم انقلاب مسؤولان باید فضا و بستر را برای فعالیت سازنده جوانان فهیم و انقلابی مهیا کنند./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.017 seconds.