.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
دو شهر به هشدار رسیدند ؛
افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در مازندران نگران کننده است /آژیر قرمز در استان روشن شد + وضعیت نیروهای درمانی ۸۵ روزه
شمال نیوز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۵۶۳ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند. ....
افزایش  آمار بیماران مبتلا به کرونا در مازندران نگران کننده است /آژیر قرمز در  استان  روشن شد + وضعیت نیروهای درمانی ۸۵ روزه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه شهرهای آمل، بهشهر، نوشهر، بابل، سوادکوه، رامسر و محمودآباد دارای وضعیت قرمز هستند، گفت: افزایش نگران کننده آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان مازندران ادامه دارد.


به گزارش شمال نیوز، طی روزهای اخیر دو شهر مازندران در وضعیت هشدار قرار گرفت و تعداد شهرها در حال افزایش بوده و تعداد بیماران شناسایی روزانه که دو رقمی بود مجددا سه رقمی شدو تعداد بیماران بستری نیز از ۵۰۰ نفر گذشت و همچنان در حال افزایش است که نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۶ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۶۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۵۶۳ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.


این مسؤول با اعلام اینکه شهرهای آمل، بهشهر، نوشهر، بابل، سوادکوه، رامسر و محمودآباد دارای وضعیت قرمز هستند، تصریح کرد: افزایش نگران کننده آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان مازندران ادامه دارد.

موسوی با تاکید بر تغییر رفتار جدی در مردم، خاطرنشان کرد: اگر این وضعیت را کنترل نکنیم مجبوریم به سمت قرنطینه، برگرداندن محدودیت‌ها  و بستن بسیاری از مراکز حرکت کنیم.

وی استفاده از ماسک را در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ بسیار ضروری دانست و گفت: اگر ۸۰ درصد جامعه از ماسک استفاده کنند تا حدود زیادی از ابتلای افراد به بیماری کرونا جلوگیری می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه ماسک برای هنگام صحبت کردن است نه سکوت، ادامه داد: زمانی که فرد صحبت می کند قطره های تنفسی آلوده پخش می شود که با ماسک می‌توان جلوی انتشار آن را جلوگیری کند.

 

آژیر قرمز در مازندران روشن شد

 

در صورت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهاشتی تمام شهر‌های مازندران به زودی در وضعیت قرمز قرار خواهند گرفت.

به گزارش شمال نیوز، دکتر موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه شهرهای آمل، نوشهر و بهشهر همچنان در وضعیت قرمز هستند،گفت: تمامی شهر‌های مازندران در صورت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی به زودی در وضعیت قرمز قرار خواهند گرفت.

 

او افزود:ویروس کرونا به دلیل سفر‌های غیر ضرور، رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی، نبود رفتار‌های صحیح و بازگشایی غیر اصولی برخی واحد‌های خدماتی، رفاهی و گردشگری با سرعتی فزاینده‌ای در حال پیشتازی است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: چنانچه نکات بهداشتی به درستی در استان اجرا نشود ناچار به اعمال دوباره محدودیت‌ها خواهیم بود.

 

۴۳۰ نیرو قرارداد موقت در دوره کرونا فعال بودند

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۴۳۰ نیروی درمانی و پرستار در قالب قراردادهای موقت در دوره اول کرونا خدمات دهی و فعالیت کردند.

به گزارش شمال نیوز،  محمد پنبه چی ، همچنین در نشست با خبرنگاران در پاسخ به سوال درباره وضعیت نیروهای درمانی ۸۵ روزه افزود: این نیروهای موسوم به قرارداد ۸۵ روزه که شامل پرستاران، نیروهای خدماتی و پشتیبانی نیز می‌شود، در قالب شرکت‌های تأمین نیرو جذب شدند و بسیاری از آنها ثبت نام کرده بودند.

 

وی با اظهار اینکه طبق ضوابط اجرایی بودجه، ابلاغات قانونی در بکار گیری و جذب نیروها با مانع قانونی مواجه هستیم و باید با اخذ مجوز صورت گیرد زیرا در غیر این صورت دخل و تصرف در اموال محسوب می‌شود، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی نسبت به پرداخت حقوق و مزایا طبق قانون اقدام کرده است و تاکنون ۱۸ میلیارد تومان تشویقی نیز طی دو مرحله به نیروهای درمانی رسمی، پیمانی و قراردادی پرداخت شده است.

 

پنبه چی درباره جذب نیروهای قراردادی ۸۵ روزه گفت: این نیروها در اولویت جذب براساس مجوزهای ارائه شده قرار دارند و سال گذشته دو آزمون برای جذب نیروهای پیمانی و قراردادی داشتیم و بیش از ۶۰۰ نفر به کادر درمانی افزوده شدند.

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآوری شد: بخشی از افرادی که در قالب آزمون جذب شدند نیروهایی بودند که درقرارداد موقت نیز حضور داشند و از محل ظرفیت‌های خالی، ۵۰ نفر از نیروهای پرستاری در اولویت جذب قرار گرفتند و مابقی پرستاران نیز در مراحل بعدی و طبق اولویت جذب می‌شوند.

 

وی با اظهار اینکه ۴۳۰ نیروی پرستاری، پشتیبانی و خدماتی در قالب قرارداد موقت در ایام کرونا همکاری داشتند، افزود: از این تعداد ۱۳۰ نفر پرستار بودند.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.025 seconds.