.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
از چهره عجیب پوتین و ترامپ تا ماسک ست شده خانم زوزانا چاپوتووا
تصاویر ۲۸ رئیس‌جمهور و سران کشورها را با ماسک ببینید

رهبران جهان با ماسک

 

به گزارش همشهری آنلاین، چگونگی مقابله با این ویروس و تفاوت سیاست‌های کشورها در مقابله با آن به دلیل میزان امکانات و سیاست های بهداشت و درمان آنها از یک سو و نیز نگاه رهبران دنیا به موضوع از سوی دیگر مهم‌ترین ابعاد سیاسی شیوع کروناویروس بود. همچنین جدال شرق و غرب و اتهام هایی که چین و آمریکا به همدیگر وارد می کردند، بعدی دیگر از سیاسی شدن شیوع کروناویروس در ماه های اخیر بوده است.

در این میان موارد نمادینی هم جلب توجه کرد که مهم‌ترین آن ماسک زدن رهبران سیاسی بود. چنانکه بسیاری از آنها تا مدت‌ها علاقه‌ای به زدن ماسک به ویژه در مقابل دوربین‌ها نداشتند. برخی از رهبران جهان مانند جاستین ترودو نخست وزیر کانادا  از همان آغاز برای تشویق مردم کشورش با ماسک مقابل دوربین ظاهر شد، اما برخی مانند دونالد ترامپ هنوز هم از این کار پرهیز دارند و برخی هم مانند آنگلا مرکل بالاخره کوتاه آمد و ماسک زد.

شاید تنها تصاویری که از افرادی مانند پوتین و ترامپ با ماسک یا لیابس های مخصوص دیده می شود هنگام بازدید از بیمارستان یا کارخانه های تولید لوازم مقابله با کروناویروس است نه در اماکن عمومی.

در ایران هم گرچه فاصله اجتماعی در جلسات هیات دولت رعایت می شد، اما تا جلسه اخیر هیات دولت کسی حسن روحانی را با ماسک ندیده بود.

در ادامه این گزارش تصاویر رهبران کشور های جهان و شخصیت های سیاسی را با ماسک می بینید.

ماسک هایی که گاه ساده‌اند و گاه مانند ماسک آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیغام خاصی هم روی آن درج شده و گاه مانند خانم زوزانا چاپوتووا رییس جمهوری اسلواکی با لباسهایش ست شده است. یا طراحی ماسک سیریل رامافوسا رئیس جمهور آفریقای جنوبی که کاملا خاص و بومی این کشور است.

 

 

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران شینزو آبه نخست وزیر ژاپن نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

 

 شی جینپینگ رئیس جمهور چین

 

سوفی ویلمز نخست وزیر بلژیک انگوین شین فوک نخست وزیر ویتنام کیریا گوس متسوتاکیس نخست وزیر یونان  کری لام  رئیس اجرایی هنگ کنگ امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین آبی احمد نخست وزیر اتیوپی پرایوت چان- او چا نخست وزیر تایلند را پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا

                                           

خانم زوزانا چاپوتووا رییس جمهوری اسلواکی ماه جائه رئیس جمهور کره جنوبی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سباستین کور صدر اعظم اتریش آلبرتو فرناندز رئیس جمهور آرژانتین جوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا تسای اینگ ون رئیس جمهوری تایوان بیدیا دیوی بانداری رئیس جمهور نپال  سیریل رامافوسا رئیس جمهور آفریقای جنوبی  Kretan Kaingang رهبر بومیان مخالف در برزیل لی هسین لوون نخست وزیر سنگاپور جایر بولسونارو رئیس جمهور برزیل   محیی‌الدین یاسین نخست وزیر مالزی
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی