.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
اسکوتر ژاپنی که در کوله‌پشتی جا می‌شود
شمال نیوز: محققان دانشگاه توکیو اسکوتری ساخته‌اند که هنگام استفاده باید آن را باد کرد. این اسکوتر که نامش پویمو است، پس از رسیدن به مقصد ...
 اسکوتر ژاپنی که در کوله‌پشتی جا می‌شود

به گزارش شمال نیوز، محققان دانشگاه توکیو اسکوتری ساخته‌اند که هنگام استفاده باید آن را باد کرد. این اسکوتر که نامش پویمو است، پس از رسیدن به مقصد تا شده و در یک کوله‌پشتی جا می‌گیرد.

بدنه اسکوتر از پلاستیکی ساخته شده که با آن تخت‌های بادی ساخته می‌شود. وزن آن پنج کیلو و نیم است و باد کردنش با یک تلمبه الکتریکی حدود یک دقیقه طول می‌کشد.

پویمو بخشی از تحقیق دانشگاه توکیو درباره ساخت وسایل نقلیه‌ای است که با مواد نرم ساخته می‌شود. محققان می‌گویند استفاده از پلاستیک هزینه ساخت را پایین می‌آورد، هنگام حادثه امنیت بیشتری دارد و به سازندگان امکان می‌دهد تا وسایل نقلیه متنوعی با توجه به سلیقه مشتری بسازند.

nurwg791lua8svtautx.jpg

اسکوترهای الکتریکی یکی از راه‌حل‌هایی است که در چند سال گذشته برای کاهش ترافیک در شهرها پیشنهاد شده است. اگرچه هنوز استفاده از آن در برخی کشورها غیرقانونی است.

مخالفان می‌گویند که استفاده از اسکوتر در پیاده‌رو برای عابران خطرناک است و بردنش به خیابان برای راننده اسکوتر خطرناک خواهد بود.

پویمو در حال حاضر یک پروژه تحقیقاتی است، اما سازندگانش امیدوارند بتوانند به زودی نمونه‌ای از آن را با وزن کمتر به بازار عرضه کنند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی