.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
رعایت اصول تغذیه صحیح، سلامت روزه داران را به ارمغان می‌آورد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: رعایت اصول تغذیه صحیح سلامت روزه‌داران را به ارمغان می‌آورد و سیستم ایمنی بدن را ضعیف نخواهد کرد.
رعایت اصول تغذیه صحیح، سلامت روزه داران را به ارمغان می‌آورد

به گزارش شمال نیوز، دکتر مصطفی جوانیان افزود: تحقیقات علمی نشان داده است که روزه داران نکات اصلی که سبب تقویت بدن و بهره گیری درست از ویتامین ها در ماه مبارک رمضان می شود بکار گیرند مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد.

وی اظهار داشت: ویتامین ها نقش زیادی در ارتقاء سیستم ایمنی بدن دارد و روزه داران در وعده های غذایی به طور جدی از سبزیجات، میوه و لبنیات به اندازه کافی استفاده کنند.

وی گفت: روزه داران وعده های غذایی خود را به سه مرحله افطار، شام و سحر تقسیم کنند و مایعات از زمان اذان مغرب تا اذان صبح بیشتر استفاده کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه زمان روزه داری به حدود ۱۶ ساعت می رسد به طور جدی ضرورت دارد که آب و مایعات به اندازه کافی در زمان افطار تا سحر استفاده شود.

جوانیان اظهار داشت: در صورت عدم رعایت اصول تغذیه صحیح در وعده افطار و سحر و یا حذف یکی از وعده ها به ویژه سحری موجب تضعیف سیستم ایمنی شده و احتمال ابتلا به بیماری کرونا را در فرد افزایش می دهد.

خوردن سحری برای افراد لاغر واجب است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: خوردن سحری به طور جدی باید در دستور کار روزه داران قرار گیرد که این امر برای افراد لاغر به طور جدی سفارش می شود.

وی افزود: روزه داران در وعده سحری از  کدو ، خورشت آلو و بامیه استفاده کنند و به هیچ عنوان در وعده سحر ماهی نخورند.

وی گفت: دهان روزه داران بخاطر اینکه در طول روز بدبو نشود بعد از سحری و با زدن مسواک دهن خود را بشویند.

وی افزود: روزه داران در وعده افطار سعی کنند با خرما و یک استکان گلاب گرم شده روزه خود را باز کنند و نان ، پنیر و سبزی در راس افطار نباشد و بهتر است افطار را با سوپ، فرنی و حلوای آرد گندم شروع کنند./ ایرنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی