.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
گیاهانی با درآمد بالاتر از نفت
شمال نیوز: گونه‌های مختلفی از گیاهان دارویی را می‌توان در کشور تولید کرد که درآمد آن حتی از نفت بیشتر باشد.

به گزارش شمال نیوز،  سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه سطح زیر کشت در این شهرستان ۵۰ هکتار، گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی، آب و هوایی که در کشور وجود دارد گونه‌های گیاهان دارویی مختلفی را می‌توان در کشور تولید کرد که درآمد آن حتی از نفت بیشتر باشد.

وی با تاکید بر لزوم کشت گیاهان دارویی افزود: گیاهان دارویی می‌توانند با کمی مراقبت در اراضی شیب دار و دیم تولید شوند.

اسلامی گفت: در سال‌های اخیر استفاده از گیاهان دارویی به دلیل اثبات اثرات مفید آن، ارزان بودن، کم بودن اثرات جانبی و همچنین ساز گار بودن با محیط زیست روز به روز در حال افزایش است و مصرف گیاهان دارویی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مناسب است.

وی در خصوص رویکرد جامعه به گیاهان دارویی افزود:عوارض جانبی فراوان دارو‌های شیمیایی برای درمان بیماری‌های مزمن از جمله آسم، دیابت و روماتیسم، فشار خون از دلایل گرایش مردم به گیاهان دارویی است.

اسلامی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان و کشاورزان فرصت‌های خوبی دارد، گفت: گیاهان دارویی در بازار جهانی با اقبال عمومی مواجه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: گیاهان دارویی به عنوان ذخایر و گنجینه‌های ژنتیکی می‌تواند بزرگترین ثروت ملی برای استان باشد که ۱۹ گونه شناخته شده در استان وجود دارد و سهم شهرستان آمل در تولید گیاهان دارویی ۵۰ هکتاراست.‌


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.046 seconds.