.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:
صادرات ۴۱۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات ۴۱۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی سال قبل در استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، عزیزاله شهیدی فر شامگاه چهارشنبه در شورای کشاورزی با اشاره به صادرات ۴۱۵ هزارتنی محصولات کشاورزی مازندران در سال قبل، میزان ارزآوری آن را ۲۹۰ میلیون دلار اعلام کرد و مازندران را از قطب‌های اصلی تولید محصولات استراتژیک، صادرات محور و اقتصادی دانست و افزود: ۱۰ درصد ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی کشور مربوط به مازندران است.

وی ادامه داد: برنج، مرکبات، گل و گیاه، کیوی و محصولات پاییزه جزو محصولات مهم و اثرگذار در مازندران است که رتبه‌های برتر را در کشور در اختیار دارد.

شهیدی فر با بیان اینکه سالانه ۶۵۰ هزار تن شیر در مازندران تولید می‌شود، گفت: مازندران در صنعت طیور جایگاه خاصی دارد به طوری که ۱۱ درصد گوشت مرغ، ۳۰ درصد مرغ مادر و ۴۰ درصد جوجه یک روزه در مازندران تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: سال گذشته هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به بخش‌های مختلف تولیدی کشاورزی مازندران تزریق شد.

این مسؤول با بیان اینکه سال گذشته ۴۱۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش ۲۹۰ میلیون دلار از گمرکات مازندران و سایر گمرکات کشور صادر شد، گفت: ۱۷۰ هزار تن به ارزش ۱۳۵ میلیون دلار از گمرکات مازندران و ۲۴۵ هزار تن به ارزش ۱۵۵ میلیون دلار از سایر گمرکات صادر شد.

شهیدی فر به بحث امور اراضی در مازندران اشاره کرد و گفت: ۷۱ هزار هکتار رفع تداخل و ۸۷ هزار و ۷۰۰ هکتار در کاداستر شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پرداخت صددرصدی کمک‌های بلاعوض و تسهیلات کم بهره به خسارت دیدگان سیل به ۴۲ هزار بهره‌برداری در مازندران خبر داد.مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی