.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
وضعیت شیوع کرونا در کشور چه رنگی است؟ قرمز یا سفید؛ ؟

شمال نیوز: ازامروز  ۲۳ فروردین تمام استان‌های کشور کسب و کار‌های متوسط و کم ریسک خود را فعال کردند. اما فعالیت  کسب و کار‌های پر ریسک همچنان  تا پایان فروردین ممنوع است؛ این بخشی از صحبت های رئیس جمهور کشورمان در جلسه ستاد ملی مبارزه در تاریخ هفدهم فروردین  است.

رئیس جمهور در ادامه این جلسه  با اشاره به لغو کلاس های آموزشی در مقاطع مختلف،گفت: ما این اختیار را به استان‌ها داده‌ایم که خودشان تصمیم بگیرند. ما برخی استان‌ها را در جنوب به صورت سفید داریم و مثلاً در بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان مشکلی نیست و می‌توانند آموزش را شروع کنند. حجت الاسلام روحانی درباره فعالیت  آموزش و پرورش و آموزش عالی نیز توضیح داد که فعلاً تصمیم بر این است که در بخش آموزش به جز آموزش تکمیلی در دانشگاه که گفته می‌شود از ۳۰ فروردین به خصوص بخش دکترا حضوری خواهد بود، در بخش‌های دیگر تصمیم بر این است که تا ۳۰ فروردین همچنان تعطیل باشند.

وضعیت شیوع کرونا در کشور چه رنگی است ؟

در حالی که رئیس جمهور از وضعیت سفید چند استان خبر می دهد ,  سخنگوی وزارت بهداشت نظر دیگری دارد ، کیانوش جهانپور نیز در تاریخ هفدهم فروردین درباره اینکه کدام استان در وضعیت سفید قرار دارند بیان کرد که هیچ استانی در وضعیت سفید از نظر ابتلا به کرونا قرار نگرفته است. ممکن است بین وضعیت زرد و قرمز تفاوت‌هایی در استان‌ها وجود داشته باشد. نه تنها در ایران، بلکه در هیچ جای جهان هم نمی‌شود چنین چیزی را در حال حاضر اعلام کرد.

جهانپور معتقد است که روند یکنواخت در نمودار ابتلا به کرونا در ایران وجود دارد و این نشان می‌دهد بیماری در کشور مدیریت شده است، اما هنوز به مرحله مهار یا کنترل نرسیدیم و این وضعیت مدیریت شده هم شکننده است. اگر کوچکترین اتفاقی در فاصله گذاری اجتماعی بیفتد و موضوع ساده گرفته شود، خیز مجدد بیماری در کشور اتفاق خواهد افتاد. در نتیجه باید هشدار‌ها جدی گرفته شود؛ مردم نباید فکر کنند با پایان تعطیلات نوروزی، همه چیز تمام شده است.

نگاهی به آخرین وضعیت برخی استان های سفید

علاوه بر تصمیمات آموزشی، باشگاه خبرنگاران جوان وضعیت استان‌های مختلف بعد از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را بررسی می‌کند در این زمینه‌ی،عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر با اشاره به آخرین اقدامات  درباره  طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، می گوید: استان ما تاکنون مشکل خاصی درباره اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله با کرونا نداشته است و مردم نهایت همکاری را داشتند. ما به تمامی دستگاه های استان ابلاغ کردیم که با دورکاری کارمندان موافقت کنند و ستاد  ملی مقابله با کرونا نیز همین موضوع  را ابلاغ کرده است.

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان  در گفت وگو با خبرنگار ما نحوه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در این استان را مثبت ارزیابی کرده و می گوید:با توجه به شرایط موجود کشور و اهمیت کنترل ویروس کرونا مردم استان سیستان و بلوچستان، متولیان دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان استانی برای اجرا طرح فاصله گذاری اجتماعی، در ستاد ملی مقابله با کرونا همراهی بسیار خوبی داشته اند. در روز‌های اول شیوع کرونا ویروس، شنیده‌ها حاکی از این بود که استان سیستان و بلوچستان با این ویروس درگیر خواهد شد، اما تا به امروز درگیری نگران کننده‌ای نبوده است.

عنایت الله رحیمی استاندار فارس در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به عملکرد مردم در کنترل شیوع ویروس کرونا توضیح داد: با عملیاتی شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان فارس، مردم به خوبی قوانین و حقوق شهروندی را رعایت کردند؛ اکنون ویروس کرونا در استان فارس مدیریت شده و همدلی مردم نشان دهنده این است که سلامتی برای آنها از اولویت بالایى برخوردار است.

همچنین محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در این رابطه توضیح داد: با توجه به اینکه تردد در استان خراسان جنوبی نسبتا زیاد است،ولی «طرح فاصله گذاری اجتماعی» در ۲۴ نقطه استان از تاریخ هشتم فروردین آغاز شده است و ماموران نیروی انتظامی  شبانه روز مشعول فعالیت هستند.

استاندار خراسان جنوبی معتقد است: رویکرد اصلی دولت  در ممنوعیت و محدودیت ها مراعات حال مردم است، ما تاکنون کمترین توقیف و جریمه را داشتیم. اصناف نیز همکاری بسیاری خوبی داشتند و این درحالی است که طی چند روز گذشته کم‌تر از ۱۰ درصد اصناف غیرمجاز کار خود را شروع کردند که بلافاصله به آنها تذکر داده شد.

الزام مراقبت و رعایت بیشتر موازین بهداشتی از روز شنبه ۲۳ فروردین

طی چند روز گذشته حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در ارتباط تصویری با حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویر احمد در جریان  آخرین وضعیت مقابله این استان با ویروس کرونا قرار گرفت و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سیر نزولی این بیماری با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و‌خواستار این شد که این طرح تا پایان فروردین ادامه یابد.طبق نظر مسئولان وزارت بهداشت  هیچ استانی در وضعیت سفید قرار ندارد و در صورت رعایت نکردن مردم امکان مهار شیوع ویروس کرونا از دست خواهد رفت.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیرکشور درآخرین حضور خود در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با بیماری کرونا یادآور شد که طبق گزارش‌های واصله، روند ابتلای مردم به بیماری کرونا در بسیاری از استان‌ها رو به کاهش است.در هر صورت طرح فاصله گذاری اجتماعی تاکنون  توانسته کشور را در مدیریت شیوع ویروس کرونا یاری کند اما مسئولان می گویند هنوز کرونا مهار نشده و با توجه به اینکه از روز شنبه بیست و سوم فروردین بخشی از کسب وکار های کم ریسک و اداره های دولتی فعالیت خود را مجدد آغاز می کنند؛نیازمند مراقبت بیشتر و رعایت موازین بهداشتی از سوی مردم تا پایان مهار کرونا الزامی و ضروری است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی