.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
۱۲ هزار نفر در مازندران برای بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند/ بیمه بیکاری کرونا به چه کسانی تعلق می‌گیرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر در این استان برای دریافت بیمه بیکاری در قالب طرح خوداظهاری ثبت‌نام کردند.

به گزارش شمال نیوز، کامران اصغری اظهار داشت:  کارگرانی که براثر ویروس کرونا ناشی از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی بیکار شدند؛ باید برای دریافت مقرری بیمه بیکاری حداقل سه ماهه اسفند ۹۸ تا پایان اردیبهشت ۹۹ به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir مراجعه کنند.


به گفته وی کارگرانی که مشمول بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا شوند، حداقل حقوق ماهیانه قانون کار را در مدت زمانی بیکاری ( سه ماهه) دریافت خواهند کرد.


دبیر شورای اشتغال و سرمایه گذاری مازندران از کارگران خواست تا مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار ورفاه اجتماعی نداشته باشند و صرفا برای ثبت نام به سامانه مراجعه کنند.


اصغری  اظهارداشت:  این شیوه نامه اجرایی برای تحت پوشش قراردادن تمام کارگران مشمول قانون کار و تامین اجتماعی که قانون بیمه بیکاری نیز شامل حالشان می‌شود و در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به طور موقت بیکار غیر ارادی شناخته شده اند تدوین شده است.

این مسئول ادامه داد: صرفا بیکاران غیر ارادی مشمول قانون کار که بیمه شده تامین اجتماعی  و مشمول قانون بیمه بیکاری هستند می توانند از مزایای بیمه بیکاری بهره مند شوند.

در مازندران بیش از سه هزار واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارند که حدود ۶۰ هزار نفر در این واحدها اشتغال به کار دارند که طبق مصوبه ستادملی مقابله با کرونا اکثر این واحدها اجازه فعالیت ندارند.

آمار ثبت‌نام‌کنندگان بیمه بیکاری در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران از خوداظهاری و ثبت درخواست ۱۲ هزار و ۶۴۱ نفر که در اثر شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند در سامانه درخواست بیمه بیکاری خبر داد و گفت: براساس قانون این خوداظهاری‌ها بررسی و نتیجه آن برای افراد پیامک می‌شود.

این مسئول افزود: براساس دستورالعمل شرایط قانون کار، حداقل ٥٥ درصد از  بیمه بیکاری بر مبنای کسر حق بیمه فرد قبل از بیکاری و به ازای هر یک از اعضای تحت تکفل معادل ١٠ درصد به این میزان افزوده می‌شود و حداکثر تا ۸۰ درصد بر مبنای کسر بیمه می‌تواند افزایش یابد و در صورتی که ۸۰ درصد مزد کمتر از حداقل باشد همان حداقل مزد مصوب شورای عالی کار پرداخت می‌شود.

بیمه بیکاری به چه کسانی تعلق می‌گیرد

به گفته اصغری، کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند و اطلاعات خود را در سامانه بیمه بیکاری ثبت کرده‌اند از اسفندماه سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال به آن‌ها بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد.

وی افزود: براساس قانون، افراد بعد از بیکار شدن ٣٠ روز مهلت دارند در سامانه درخواست بیمه بیکاری اطلاعات خود را ثبت کنند و در صورتی که فردی دلیل موجه برای ثبت نام نکردن، داشته باشد با بررسی عدله در صورتی که به تایید هیات حل اختلاف برسد تا ٩٠ روز از زمان بیکاری می‌تواند نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه مذکور اقدام کند.ایرنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.05 seconds.