.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
چند‌ درصد ایرانی‌ها سفر نوروزی رفتند؟
شمال نیوز: گزارش آماری ترددهای نوروزی به رسم هر سال آماده شده است و نشان می‌دهد که مسافران هواپیما، قطار و اتوبوس‌های بین شهری به‌طور قابل توجهی ریزش داشته و سفر با خودروهای شخصی هم تقریبا به نصف سال‌های گذشته رسیده است.
 چند‌ درصد ایرانی‌ها سفر نوروزی رفتند؟

به گزارش شمال نیوز، با شیوع کرونا اخبار ضد و نقیضی درباره مسافرت نوروزی ایرانی‌ها منتشر شد و مسافران با انتقادهای تند بسیاری از کاربران فضای مجازی مواجه شدند. از آن‌سو، برخی دیگر از کاربران اعتقاد داشتند سفرهای نوروزی مردم به عمد پررنگ شده است تا تقصیر شیوع کرونا به گردن آنها بیفتد. حالا گزارش آماری ترددهای نوروزی به رسم هر سال آماده شده است و نشان می‌دهد که مسافران هواپیما، قطار و اتوبوس‌های بین شهری به‌طور قابل توجهی ریزش داشته و سفر با خودروهای شخصی هم تقریبا به نصف سال‌های گذشته رسیده است.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در همین زمینه به پایگاه اطلاع‌رسانی وزارتخانه‌اش گفته است که تقریبا تمامی مسافران قطار قید سفرهای نوروزی را زدند و امسال سفرهای ریلی ٩٤‌درصد کاهش داشته است. پس از قطار، اتوبوس‌های بین شهری هم ٧٥‌درصد مسافران نوروزی‌شان را نسبت به ‌سال گذشته از دست دادند و شرکت‌های هوایی با ریزش ٧٠‌ درصدی مسافران‌شان در رده سوم ایستادند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن ایرلاین‌ها هم به ایلنا گفته بود که رویگردانی مسافران از سفرهای هوایی همچنان ادامه دارد، به‌طوری که ایرلاین‌ها زیان سنگین ٣‌ هزار‌میلیارد تومانی متحمل شده‌اند و سه شرکت هواپیمایی هم به‌طور کامل تمام هواپیماهایشان را به پارکینگ‌ها منتقل کرده‌اند.

در این میان، نکته چالش‌برانگیز قرنطینه نوروزی، سفر با خودروهای شخصی بود که پیکان تیز انتقادهای مردم آن را نشانه گرفت. وزیر راه و شهرسازی درباره سفرهای نوروزی با خودروهای شخصی بدون ذکر آمار گفته است که این ترددها کاهش چشمگیر داشته است و البته سازمان راهداری با آمار و جزئیات بیشتر گفته است که در ١٢ روز تعطیلات نوروز به‌طور میانگین روزانه ٤٧٤‌هزار خودرو شخصی در جاده‌ها تردد داشته است.

این سازمان گزارش داده است که تردد خودروهای شخصی در جاده‌ها به حدود نصف‌ سال گذشته رسیده است. بنا بر این گزارش، در تعطیلات نوروزی ٧‌میلیون و ١٧٠‌هزار وسیله نقلیه سبک و سنگین تردد داشته است. آمار پارسال ١٤‌میلیون و ١٣٠‌هزار دستگاه بوده است.

در پایان اینکه گویا بیشتر مسافران نوروزی که با خودروهای شخصی‌شان به سفر رفته بودند روز پنجشنبه به شهرهایشان برگشته‌اند. آمار منتشرشده سازمان راهداری در روز جمعه، پانزدهم فروردین نشان می‌دهد که روز پنجشنبه ترددهای برون‌شهری به یکباره ١١٥‌درصد نسبت به روزهای قبل افزایش داشته است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.051 seconds.