.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
درمان بیماران کرونایی به روش هموپرفیوژن در بابل
شمال نیوز: پزشکان مختلفی در بابل درمان بیماران کرونایی را با استفاده از روش هموپرفیوژن انجام دادند.
 درمان بیماران کرونایی به روش هموپرفیوژن در بابل

به گزارش شمال نیوز، حمیدی فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل گفت: بیماری کرونا ۳ مرحله دارد مرحله اول ویرمی است بیمار با تب، سردرد و دیگر علائم سرماخوردگی مراجعه می‌کند تا تحت درمان قرار گیرد.


وی افزود: مرحله دوم مرحله ریوی است که بطور همزمان عوامل التهابی در بدن شروع به فعالیت می‌کنند که بیمار با تنگی نفس، افزایش تعداد تنفس و ضربان قلب و تب مراجعه می‌کند.
 حمیدی گفت: این زمان فرصت طلایی برای مداخلات درمانی است که به روش‌های مختلف از جمله هموپرفیوژن انجام می‌شود.
فلوشیپ بیهوشی قلب و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل افزود: مرحله سوم مرحله فوق التهابی حاد هست که باز هم درمان‌های پیشنهادی وجود دارد که درمان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. وصل شدن فیلتر هموپرفیوژن به دستگاه دیالیز راهی برای درمان کرونا  معصومه اصغرپور فوق تخصص بیماری‌های کلیه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل،گفت: در مرحله درگیری شدید ریوی، در کنار درمان‌های دارویی، هموپرفیوژن با برداشت فاکتور‌های التهابی، یکی از روش‌هایی که به درمان این بیماران کمک می‌کند.
وی افزود: فیلتر هموپرفیوژن به دستگاه دیالیز وصل می‌شود و با عبور خون از این فیلتر و برداشت فاکتور‌های التهابی تا حدودی به این بیماران کمک می‌شود
 اصغر پور گفت: این فیلتر‌ها به دستگاه دیالیز وصل می‌شوند و با فیلتر کردن خون بیمار، تا حدودی به بیماران کمک می‌شود. درمان بیمار ۳۷ ساله کرونایی با روش هموپرفیوژن  مسعود قاسمی متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل،گفت: با مراجعه بیماران بدحال کرونایی به بخش مراقبت‌های ویژه، به فکر روش هموپرفیوژن افتادیم که این روش در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی بابل انجام شد.
وی افزود: در بیمارستان یحیی‌نژاد بابل نیز بیمار ۳۷ ساله پس از ۱۴ روز وصل بودن به دستگاه تنفس مصنوعی، از دستگاه جدا شد و در حال حاضر از حال عمومی خوبی برخوردار است.
 قاسمی گفت: امیدواریم بتوانیم با این روش، جان سایر بیماران بدحال را نیز نجات دهیم.
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی