.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
رتبه نخست گیلان در کاهش مرگ‌ومیر براثر کرونا
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با قدردانی از تلاش نیروهای مسلح در مبارزه با ویروس کرونا به‌ویژه نیروی زمینی ارتش در گیلان گفت: تلاش‌های صورت گرفته، گیلان رتبه نخست در کاهش مرگ‌ومیر، افزایش ترخیصی‌ها از بیمارستان‌ها و کاهش مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی در کشور را کسب کند.
رتبه نخست گیلان در کاهش مرگ‌ومیر براثر کرونا

به گزارش شمال نیوز، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار امیر سرتیپ حسن علیپور معاون آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سرتیپ بابک جمالی فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین با تبریک اعیاد شعبانیه و ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ۱۲ فروردین‌ماه سال ۱۳۵۸ در حقیقت روز پایه‌گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به رأی بیش از ۹۸ درصدی ملت ایران به‌نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: انقلاب اسلامی با تلاش‌های امام راحل از سال ۱۳۴۲ و پس‌ازآن با تلاش‌های ملت ایرانی به ثمر رسید و شاهد هستیم امروز به‌عنوان یک قدرت معادله گردان در دنیا برای ملت‌ها به اثبات رسیده و این عید را به ملت عزیز ایران به‌ویژه مردم ولایت مدار گیلان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه امروز تمام قدرت‌های سلطه‌گر برای جنگ با دین بسیج شدند، گفت: انقلاب اسلامی نعمت بزرگی برای توسعه معنوی در جامعه است و باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

فلاحتی با اشاره به حضور فعال نیروهای مسلح ایران در مبارزه با ویروس کرونا بیان کرد: حضور مؤثر سپاه و ارتش در مبارزه با ویروس کرونا یادآور جان‌فشانی این نیروها در هشت سال دوران دفاع مقدس است.

وی با قدردانی از تلاش نیروهای مسلح در مبارزه با ویروس کرونا به‌ویژه نیروی زمینی ارتش در گیلان تصریح کرد: تلاش‌های صورت گرفته توسط تمام متولیان به‌ویژه نیروهای مسلح موجب شده گیلان رتبه نخست در کاهش مرگ‌ومیر، افزایش ترخیصی‌ها از بیمارستان‌ها و کاهش مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی در کشور را کسب کند.

فلاحتی، مردم گیلان را عاقل و فهیم عنوان کرد و گفت: کاهش مبتلایان به ویروس کرونا در سایه همکاری و همراهی مردم با متولیان امر محقق شده است.

ضدعفونی ۱۷۵ شهر و روستای گیلان توسط ارتش

معاون آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار  با اشاره به حضور این نیرو با محوریت لشکر ۱۶ زرهی قزوین در راستای مبارزه با ویروس کرونا در گیلان اظهار کرد: مأموریت کنترل ورودی و خروجی شهرستان رشت به نیروی زمینی ارتش محول شده و ۲ ایستگاه در رودبار و محل عوارضی رشت در منطقه امامزاده هاشم دایر کردیم.

امیر سرتیپ حسن علیپور از کنترل و پایش ۶۰ هزار خودرو طی ۱۵ روز گذشته در گیلان خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۲۱۰ هزار نفر غربالگری شدند که ۸۵ نفر مبتلابه ویروس کرونا بودند.

وی با اشاره به گندزدایی ۱۷۵ شهر و روستای گیلان توسط نیروی زمینی ارتش در مدت ۱۵ روز گذشته بیان کرد: بیش از ۷۵۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده مصرف کردیم و توانستیم حدود ۱۱ هزار و ۱۰۰ کیلومتر را در ۱۷۵ شهر و روستای گیلان گندزدایی کنیم.

معاون آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار ماسک و دستکش در شهرها و روستاهای گیلان توزیع کردیم، گفت: آمادگی ایجاد نقاهتگاه با یک هزار تخت در گیلان راداریم.

امیر سرتیپ علیپور با اشاره به جانمایی استقرار تخت‌های نقاهتگاه‌ها در رشت بیان کرد: در خیابان چمران رشت یک ورزشگاه با ۱۲۰ تخت برای پذیرش بیماران مبتلابه ویروس کرونا تجهیز شده است و در صورت نیاز آمادگی برای ایجاد نقاهتگاه در مناطق دیگر راداریم./ فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی