.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

اخبار زنده
آخرین عناوین
نخستین جلسه هیئت دولت در سال ۹۹ به ریاست رئیس‌جمهور؛
پاسخ روحانی به پیشنهاد آمریکا: ما لیوان گل‌آلود شما را نمی‌خواهیم/ کنار بروید،ملت ما خودشان بلدند چکار کنند/مسئول بخشی از بیکاری و زندگی سخت مردم ما آمریکاست / کمک آمریکا به ایران، یکی از دروغ های بزرگ تاریخ است
رئیس جمهور گفت: اینکه آمریکایی‌ها در شرایط سخت کرونا می‌گویند به ایران کمک می‌کنیم از دروغ‌های بزرگ تاریخی است.
پاسخ روحانی به پیشنهاد آمریکا: ما لیوان گل‌آلود شما را نمی‌خواهیم/ کنار بروید،ملت ما خودشان بلدند چکار کنند/مسئول بخشی از بیکاری و زندگی سخت مردم ما آمریکاست / کمک آمریکا به ایران، یکی از دروغ های بزرگ تاریخ است

به گزارش شمال نیوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه هیات دولت با بیان اینکه دستور این جلسه مساله مبارزه با کرونا و بخشی هم مربوط به بودجه سال ۹۹ و نامگذاری سال جدید با عنوان جهش تولید بود، گفت: اکثریت مردم به دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت عمل کردند. گزارشات ما این است کسانی هم که به سفر رفتند در محل‌های سکونت جدید ماندند و قرنطینه را خودشان انجام داده اند و دید و بازدید‌های عید را در فضای غیرحضوری انجام دادند و سفر‌ها را بسیاری از مردم لغو کردند.


وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به "جهش تولید" توسط مقام معظم رهبری گفت: به وزرا عرض کردم طرح‌های مهمی که در سال ۹۹ تکمیل و به پایان می‌رسد را به مردم بگویند. به مردم بگویند در زمینه آب، برق، نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع و کشاورزی و مسکن در هر حوزه هرکسی که مسئولیت افتتاح بر عهده دارد، به مردم بگویند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ما باید با همکاری یکدیگر این روز‌های سخت را بگذرانیم و خواهیم گذراند، ادامه داد: کرونا یک بلای جهانی و همه گیر است و همه باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی گفت: ما در ایام عید امسال، هم سنت‌های ملی و هم سنت‌های دینی خود را کنار گذاشته ایم به گونه‌ای که نتوانستیم به اماکن مقدس و نماز‌های جمعه برویم و از سوی دیگر نتوانستیم دید و بازدید مرسوم و همه ساله را انجام دهیم.

روحانی با بیان اینکه بر این اساس مناسک دینی و ملی خود را با هدف سلامتی کنار گذاشتیم، تصریح کرد: ان شاءالله خداوند زندگی مردم را توأم با سلامت کند که قطعا مردم در فرصت‌های دیگر جبران خواهند کرد.

رئیس جمهور تأکید کرد:پیش از همه چیز اسلام دین بهداشت است و در ۱۴ قرن پیش که اروپا و غرب با مسائل بهداشتی آن طور که باید و شاید سر و کار نداشتند، یکی از اصول اولیه اسلام، نظافت بود و مردم را به پاکی و پاکیزگی تشویق کرد.

وی افزود: اساس نظافت درون عبادت و دین ماست و از لحاظ ملی هم کسی که الکل را اختراع کرد، زکریای رازی دانشمند ایرانی بود. اساساً بخش بزرگی از علم پزشکی را ایرانیان ترویج کرده اند و جهان مرهون فرهنگ اسلام و ایرانی در بسیاری از زمینه‌های علمی و بهداشتی است و همه باید در این مقطع قدردان یکدیگر باشیم.

روحانی با بیان اینکه ما در سال جدید باید تمام توان خود را برای توسعه و پیشرفت کشور به کار بگیریم، گفت: مقام معظم رهبری همواره در سال‌های اخیر بر مسائل اقتصادی و تولید و جهش تولید تأکید کرده اند و دولت همه تمام خود را در سال گذشته به کار گرفت تا تولید رونق بگیرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما در سال گذشته موفق شدیم ۷۵۰۰ واحد صنعتی را فعال کنیم و به این معنا بود که شعار سال را به خوبی دنبال کردیم و در سال گذشته صد‌ها طرح مهم را توانستیم افتتاح کنیم و در مسیر تولید به خوبی حرکت کردیم.

وی یادآور شد: مردم امسال به هیچ وجه کمبود گاز را احساس نکردند و این مسئله به خوبی نشان دهنده تولید است و همچنین با اینکه مصرف بنزین ما در روز تا صد میلیون لیتر هم پیش رفت، اما در عین حال نیاز به بیگانگان نداشتیم و بنزین را در داخل تولید کردیم که به معنای توجه به تولید داخلی است.

روحانی بیان کرد: ممکن است برخی از کالا‌ها در سال گذشته گران بود، اما برخی از کالا‌های دیگر قیمت متعادلی داشتند، اما به هر صورت قفسه‌های ما در بازار خالی نبود به این معنا که مردم در زندگی خود به خوبی تولید را حس می‌کردند.

رئیس جمهور اظهار داشت: تأکید مقام معظم رهبری این است که مواردی که در زمینه تولید برای مردم ملموس نبوده است، تلاش مضاعفی را انجام دهیم تا پایان سال برای مردم ملموس شود که دستور ایشان فرصت بسیار خوبی برای دولت، تولید کنندگان، بخش خصوصی، بخش عمومی غیر دولتی و همه مردم است تا تلاششان را مضاعف کنند.

وی با اشاره به اینکه بنده از وزراء خواسته ام که طی هفته‌های آینده طرح‌های مهمی را که در سال ۹۹ تکمیل می‌کنند و به افتتاح می‌رسد، اعلام کنند، ادامه داد: به این معنا که برای مثال وزرا بگویند که در زمینه آب، برق، تصفیه خانه، نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع، کشاورزی، راه، مسکن، دفاعی و دیگر بخش‌ها چه اقداماتی را در دستور کار دارند.

روحانی با بیان اینکه ما توانستیم بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان را فعال کنیم، تصریح کرد: نزدیک به ۵ هزار شرکت دانش بنیان در سال‌های اخیر فعال شد. در زمینه فضای مجازی هم کسب و کار زیاد فعال شد و باید در فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال، اعلام کنیم تا پایان سال چه اقداماتی را انجام خواهیم داد.

رئیس جمهور گفت: همچنین باید گفته شود در بحث روابط خارجی، چه اقداماتی پیش رو داریم. همچنین باید گفته شود که در زمینه صادرات چه برنامه‌هایی داریم.

وی با اشاره به اینکه بنده امسال را سال افتتاح طرح‌های مهم اعلام کردم، افزود: ما تا پایان سال شاهد افتتاح طرح‌های بسیار مهم در زمینه‌های مختلف در کشور خواهیم بود و از همین الان باید فهرست این افتتاح‌ها به اطلاع مردم برسد.

روحانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری تولید مضاعف و حرکت قوی‌تر در زمینه تولید را می‌خواهند که راهش این است که ما اقدامات زیربنایی در ماه‌های اولیه سال انجام دهیم. اصلاحات بانکی یکی از مسائل اصلی ماست.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر می‌خواهیم تولید فعال شود، مستلزم سرمایه، دانش و روابط خارجی با کشور‌های دنیاست و اگر این سه مورد حذف شود، تولیدی به وجود نمی‌آید. جهش تولید در سایه روابط خوب با همسایگان و دوستانمان در سطح جهان برای صادرات و واردات است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم امسال سال جهش تولید باشد، تولید بدون سرمایه گذاری امکان پذیر نیست و اشتغال در سایه سرمایه است و در کنار همه این موارد ما نیاز به فناوری و تکنولوژی داریم.

وی بیان کرد: بر این اساس سیاست خارجی، علم و تکنولوژی و سرمایه اساس تولید است و باید این مسائل را مدنظر قرار دهیم. اصلاحات بانکی می‌تواند کمک مضاعفی به جهش تولید کند.

روحانی ادامه داد: دستگاه‌های دولتی باید سهام خود را به بازار بورس عرضه کنند و ما در سال گذشته شرایط بسیار خوبی در بورس داشتیم که امیدواریم امسال هم شرایط خوبی در این زمینه داشته باشیم و البته رونق بورس مستلزم آن است که دستگاه‌های دولتی سهام خود را در بازار بورس عرضه کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: اصلاحات گمرکی یکی از مسائل مهم برای تولید است و یکی از بحث‌های امروز ما در هیئت دولت، کاغذ بازی در گمرک بود به این معنا که اموالی خریداری می‌شود و وارد گمرک می‌شود، اما اینکه چه زمانی از انبار گمرک خارج می‌شود جای سوال دارد و معمولا زمان زیادی طول می‌کشد.

رئیس جمهور گفت: اینکه آمریکایی‌ها در شرایط سخت کرونا می‌گویند به ایران کمک می‌کنیم از دروغ‌های بزرگ تاریخی است.

وی با بیان اینکه باید گمرک اصلاح شود و کاغذ بازی‌ها کمتر شود تا با سرعت بیشتری بتواند از گمرک عبور کند، ادامه داد: مثلا در مسئله کرونا برای ترخیص کالا از گمرک و رساندن آن مثلا به استان اصفهان باید هفتاد خان را رد کنیم. این روند باید اصلاح شود و اصلاح روند وظیفه دولت، مجلس و قوه قضائیه است. همه ما باید در این زمینه دست به دست هم دهیم تا مشکلات کاهش یابد.

روحانی اصلاح سیستم مالیاتی کشور را یکی دیگر از زمینه‌ها برای جهش تولید دانست و گفت: مردم باید برای کسب و کارشان مالیات دهند، اما این مالیات دادن نباید به کسب و کار مردم لطمه بزند. اگر جهش تولید می‌خواهیم باید زیربنا‌ها اصلاح شود و فضای کسب و کار بهبود پیدا کند. تا فضای کسب و کار بهبود پیدا نکند، جهش تولید به وجود نمی‌آید. مردم در فضای کسب و کار نیاز به امنیت دارند و اگر امنیت نباشد و همه در امور آن‌ها دخالت کنند، نمی‌توانند به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: مردم باید احساس کنند که در فضای عادلانه‌ای در حال تولید هستند، رانت باید در عرصه تولید برداشته شود و تفاوتی میان شرکت‌های خصوصی، دولتی و نیرو‌های مسلح در زمینه تولید وجود نداشته باشد. همه شرایط باید مساوی شود و یک رقابت عادلانه میان همه دستگاه‌ها ایجاد شود تا بتوانیم شاهد یک حرکت قابل قبول در زمینه تولید باشیم.

رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌های همه جانبه آمریکا علیه کشورمان، اظهار داشت: مردم به خوبی می‌دانند که ما در شرایط بسیار سختی قرار داریم و تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی و تروریستی از طرف آمریکا بر مردم تحمیل شده و متاسفانه کشور‌های دیگر نیز از ترس مجازات آمریکا تسلیم شدند و در برابر آمریکا سر فرود آورده اند و مشکلات بسیار زیادی برای کشور ما به وجود آمده است.

روحانی با اشاره به سخنان سران آمریکا درباره کمک به ایران تصریح کرد: اینکه آمریکایی‌ها در شرایط سخت کرونا می‌گویند به ایران کمک می‌کنیم از دروغ‌های بزرگ تاریخی است، مانند اینکه یک فردی ورودی چشمه‌ای را بسته باشد و نگذارد که کسی به سمت چشمه‌ها برود بعد یک لیوان آب گل آلود در دست گرفته و می‌گوید من می‌دانم شما تشنه هستید آمدم به شما کمک کنم!

وی ادامه داد: تو اگر میخواهی کمک کنی، از مسیر راه فعالیت ملت ما کنار برو. شما چشمه آب را بسته اید و برای فروش نفت کشورمان مشکل درست کرده اید، در مسیر گردش مالی کشور ما مانع ایجاد کرده اید و برای تهیه دارو غذا و مواد اولیه موانع به وجود آورده اید بعد به دروغ سخن از کمک به ملت ایران می‌کنید؟

رییس جمهور مسبب بخشی از بیکاری امروز کشور را سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران دانست و گفت: بخشی از شرایط زندگی این روز زندگی مردم به دلیل سیاست‌های آمریکا است و آن‌ها مسئول این سختی‌ها هستند و مسئول عدم سرمایه در گردش در کارخانه‌ها آمریکایی‌ها هستند و مسئول کمبود برخی دارو‌ها آن‌ها هستند.

رییس جمهور گفت: افکار و زیربنای فکری غلط آمریکایی‌ها و تروریسم دولتی آن‌ها امروز برای همگان آشکار‌تر شده، اما به دروغ اعلام می‌کنند که ما حاضریم در کرونا به ملت ایران کمک کنیم. ما لیوان آب گل‌آلود شما را نمی‌خواهیم. شما موانع را کنار بگذارید و کشور‌ها و شرکت‌ها را اذیت نکنید و خریداران و وارد کنندگان کالا‌های ایران را مورد آزار قرار ندهید ملت، پزشکان و تجار ایرانی به خوبی می‌توانند کار را پیش ببرند.

وی ادامه داد: متاسفانه در این شرایط صیادان اصلی تاریخ، زبان باز کردند و سخنانی می‌گویند که فقط ماهیت افکار احمقانه خود را ظاهر می‌کند. تفکر آن‌ها یک تفکر احمقانه و غلط است و فکر می‌کنند ملت ما آنقدر ساده هستند که حرف‌های ناروای آن‌ها را گوش دهند یا ملت بزرگ و فهیم ایران تحت تأثیر این حرف‌ها قرار می‌گیرند، ما روی پای خود ایستاده ایم و بر مبنای رهنمودی که امسال در اختیار داریم همه توان خود را برای تولید به کار می‌گیریم و به مردم عزیزمان قول می‌دهیم که پزشکان پرستاران و همه بخش‌های مختلف در زمینه درمان و تولید مواد مورد نیاز پای کار هستند و ان شالله از این بلیه عبور خواهیم کرد. ان شالله سال خوبی را تجربه خواهیم کرد و مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت

رییس جمهور با تبریک مجدد عید سعید مبعث رسول اکرم (ص) گفت: ایام، ایام بعثت است، ایام خیر و برکت به همین دلیل خدا نیز ما را یاری خواهد کرد و با همراهی و همکاری با هم همانند آنچه در این روز‌ها شاهد هستیم رحمت خداوند شامل همه ما می‌شود و از این مسائل و مشکلات عبور می‌کنیم.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.047 seconds.