.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
سنا دست ترامپ را برای جنگ با ایران بست
مجلس سنای آمریکا طرح ارائه شده برای کاهش اختیارات نظامی رئیس‌جمهور این کشور را تصویب کرد.

به گزارش شمال نیوز به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه خبری هیل، مجلس سنای آمریکا روز پنج‌شنبه قطعنامه‌ای را به‌منظور محدود کردن اختیارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور برای اقدام نظامی علیه ایران به تصویب رساند.

به موجب این قطعنامه که با ۵۵ رای موافق در برابر ۴۵ رای مخالف، دونالد ترامپ اجازه نخواهد داشت بدون کسب اجازه از کنگره علیه ایران اقدام نظامی کند.

البته با توجه به اینکه این قطعنامه از حمایت لازم برای شکستن وتوی ترامپ (حداقل ۶۷ رأی) برخوردار نیست، این احتمال وجود دارد که رئیس‌جمهور آمریکا اقدام به وتوی آن کند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر از نمایندگان سنای آمریکا خواسته بود که به طرح محدود کردن اختیارات نظامی وی علیه ایران رأی مثبت ندهند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این پیام توئیتری خطاب به نمایندگان سنا گفته بود: ««اگر دستان من بسته باشد، ایران زمین بازی را در اختیار می‌گیرد. [قطعنامه سنا]سیگنال بدی را ارسال می‌کند. دموکرات‌ها تنها این کار را به‌عنوان تلاشی برای آزار دادن حزب جمهوری‌خواه انجام می‌دهند. اجازه ندهید این اتفاق بیفتد.»

حدود دو هفته قبل مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح مجزا را برای کاهش اختیارات نظامی ترامپ و منوط کردن هرگونه اقدام نظامی علیه ایران به اعلام موافقت کنگره تصویب کرد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی