.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
مردم سیل زده سيستان و بلوچستان را فراموش نكنيم
مشاهده عكس ها و فيلم هايي كه از اين مناطق در شبكه هاي اجتماعي وجود دارد نشان دهنده اوضاع و احوال بسيار نامساعد بخشي از هموطنان كشورمان است. تصاوير و فيلم هايي كه بسيار ناراحت كننده و بيانگر مشقت و سختي بسيار آنهاست....
مشاهده عكس ها و فيلم هايي كه از اين مناطق در شبكه هاي اجتماعي وجود دارد نشان دهنده اوضاع و احوال بسيار نامساعد بخشي از هموطنان كشورمان است. تصاوير و فيلم هايي كه بسيار ناراحت كننده و بيانگر مشقت و سختي بسيار آنهاست....

شمال نیوز در روزهاي اخير مردم شهرهاي مختلف استان سيستان و بلوچستان و هرمزگان با سيلاب و سرماي كم سابقه اي مواجه شده اند. مشاهده عكس ها و فيلم هايي كه از اين مناطق در شبكه هاي اجتماعي وجود دارد نشان دهنده اوضاع و احوال بسيار نامساعد بخشي از هموطنان كشورمان است. تصاوير و فيلم هايي كه بسيار ناراحت كننده و بيانگر مشقت و سختي بسيار آنهاست. شرايطي كه بدون شك لزوم تسريع كمك به آنها را صدچندان مي كند.

مبادا اوضاع و احوال سياسي كشور موجب شود تا مردمان نجيب اين مناطق فراموش شود يا احياناً آن گونه كه بايد و شايد به آنها كمك و رسيدگي نشود. بنابراين در اين باره انتظار جدي از تمامي سازمان ها و نهادهاي دولتي و بسيج و سپاه وجود دارد كه به داد اين هموطنان برسند تا بلكه بتوانند گام هايي براي اين مردم مظلوم بردارند.

وضعيت مردم سيستان و بلوچستان تا به آن اندازه بحراني و وخيم است كه فرماندار شهر دلگان عنوان كرده است: « بارش های سنگین و سیلابی سبب وارد شدن خسارت های فراوانی به مردم این منطقه گردیده و با توجه به فقر و محرومیت شدید مردم منطقه دارایی بسیاری از آنان را آب برده است».

مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان نيز گفته است: آبگرفتگی در پی وقوع سیلاب در برخی روستاهای منطقه بلوچستان به چهار تا هشت متر می‌رسد.

بر اساس اخبار منتشر شده شرايط در مناطق روستايي و كوهستاني بسيار بدتر گزارش شده است. ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نيز اعلام كرده است كه حجم بارش ها در سه دهه گذشته بي سابقه بوده است. بر اين اساس 500 محور اصلی مسدود شده، برق 130 روستا قطع شده است و آب آشامیدنی، 100 روستا هم  از مدار خارج است، استاندار سیستان و بلوچستان هم می‌گوید همه روستاهای جنوب بلوچستان یا در محاصره سیل است و یا زیرآب رفته است.

نگاهي دوباره به اين آمار بيانگر اين است كه مردم اين مناطق نياز به كمك و امداد فوري دارند.

لازم به ذكر است علت بارندگي  و سرماي اخير مرتبط با تغيير الگوي آب و هوايي كل دنيا اعلام شده كه موجب ايجاد عدم تعادل در نوع، ميزان و زمان بارندگي ها شده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی