.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
سرپرست بهزیستی مازندران در جمع خبرنگاران :
مازندران 36 هزار معلول مستمری بگیر دارد / نگهداری 6 هزار معلول در مراکز روزانه و شبانه روزی مازندران
شمال نیوز : دکتر باقری گفت : طبق قانون جامع معلوان، معافیتی برای جذب افراد دارای معلولیت در کارگاه های بخش خصوصی قائل شده است و کارفرمایان از پرداخت بیمه سهم کارفرما معاف هستند. ....
مازندران  36 هزار معلول مستمری بگیر دارد / نگهداری 6 هزار معلول در مراکز روزانه و شبانه روزی مازندران

شمال نیوز: سرپرست بهزیستی مازندران گفت :  استان مازندران معلولان استان  ۵۸ هزار معلول دارد که  از این تعداد ۳۶ هزار نفر مستمری بگیر هستند.

به گزارش شمال نیوز،   دکتر جمال باقری صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان، آن را بهانه ای برای احقاق حقوق جامعه معلولان و شناساندن نیازهای ضروری این افراد دانست و افزود: باید برای اجرای شدن قانون جامع حمایت از معلولان تلاش کرد و با آنکه این قانون بیش از ۱۰ سال تصویب شده و چندباری نیز تغییر کرده و بندهایی به آن اضافه شده، باید در جهت تحقق شعار سال جاری بهزیستی درباره جامعه معلولان برنامه ریزی کرد.

وی به شعار هفته و روز جهانی معلولیت اشاره کرد و گفت: قانون جامع حمایت از معلولان تکلیف را برای سازمان بهزیستی و شرکای اجتماعی فعال در حوزه حقوق معلولان مشخص کرده است و در اصلاحیه های این قانون، بخش های خصوصی نیز در این زمینه دخیل شده است.

این مسئول ادامه داد: طبق قانون جامع معلوان، معافیتی برای جذب افراد دارای معلولیت در کارگاه های بخش خصوصی قائل شده است و کارفرمایان از پرداخت بیمه سهم کارفرما معاف هستند.

سرپرست بهزیستی مازندران افزود: در راستای حمایت از حقوق جامعه معلولان، پس از گرانی و اصلاح قیمت بنزین، اقدامات حمایتی مناسبی از معلولان صورت گرفته است و در آبان ماه نیز بسته های حمایتی به حساب مددجویان بهزیستی واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه حق پرستاری معلولان ضایع نخاعی در کل کشور بیش از دوبرابر افزایش یافته و به مبلغ ۵۵۰ هزار تومان رسیده است گفت: این مبلغ حق پرستاری آبانماه به حساب افراد واریز شده است.

سرپرست بهزیستی مازندران با بیان اینکه ۲۰ درصد یارانه مراکز شبانه روزی معلولان نیز افزایش یافته است گفت: سال ۹۷ میزان یارانه ۷۷۰ هزار تومان بود که اکنون به ۹۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

باقری با عنوان اینکه بسته های معیشتی برای شش هزار و ۸۰۰ مددجوی معلول تخصیص یافته است گفت: این مبلغ جدای از مستمری و مبالغ مربوط به هدفمندی یارانه ها است.

وی گفت:  دو هزار ۹۲۴ در مراکز روزانه و سه هزار نفر نیز در مراکز شبانه روزی تحت پوشش بهزیستی مراقبت و نگهداری می شوند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی