.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
با اعلام سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ؛
ادامه فاز اول بیماری آنفلونزا در کشور تا سه هفته دیگر / خود‌درمانی، ریسک مرگ ومیر را افزایش می‌دهد
شمال نیوز : وی با تاکید براین که تزریق واکسن باید با تایید پزشک انجام شود، افزود : افرادی که لازم است واکسیناسیون شوند شامل : افراد بالای 65 سال ، افراد دارای بیماری های زمینه ای ، افراد دارای ضعف ایمنی، شیمی درمانی ، سرطان ، کودکان پرخطر و....

شمال نیوز:  سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره ماندگاری بیماری آنفلوانزا درکشور و نتیجه تصویری برای بیماری آنفلوآنزااستانهای مختلف ازجمله مازندران گفت: حدس ما این است که فاز اول بیماری آنفولانزا تا دو- سه هفته به همین شدت ادامه داشته باشد از این رو مردم باید هشدارهای ایمنی را جدی بگیرند.

به گزارش شمال نیوز،  حامد روحانی زاده با اشاره به این که برای پیشگیری وکاهش عوارض بیماری آنفولانزا؛ واکسیناسیون افراد درمعرض خطر توصیه می شود، گفت:  زمان مناسب برای این کار  اواخرشهریور و اوایل مهر هر  سال است.از طرف دیگر  تزریق واکسن آنفولانزا برای همه مردم توصیه نمی‌شود اما از این حیث مهم است که به افراد مصونیت داده  و شدت بیماری را بعد از مبتلاشدن کمتر می کند.

وی  با تاکید براین که تزریق واکسن باید با تایید پزشک انجام شود، افزود : افرادی که لازم است واکسیناسیون شوند شامل : افراد بالای 65 سال ، افراد دارای بیماری های زمینه ای ، افراد دارای ضعف ایمنی، شیمی درمانی ، سرطان ، کودکان پرخطر وکودکان زیر سه وچهار سال هستند که جزو گرو ه های پرخطر محسوب می شوند.

وی گفت: همه گیری این بیماری تا اسفندماه ادامه خواهد داشت و توصیه ما این است که افراد پرخطر می‌توانند به پزشک خانواده یا پزشک خود مراجعه و واکسن را تزریق کنند تا درماه‌های آتی دچارمشکل نشوند و یا مشکلات این بیماری کمتر آزارشان دهد.

روحانی‌زاده با بیان این مطلب که تاخیر در مراجعه و خود‌درمانی، ریسک مرگ ومیر را افزایش می‌دهد، خاطرنشان می‌سازد:  داروهای لازم برای بیماری آنفولانزا فراهم و در اختیار مراکزبهداشتی ودرمانی قرار داده‌ایم و بیمارستان‌ها نیز تخت‌هایی را برای بیماران مبتلا اختصاص داده‌اند و برای بیماران تنفسی نیز دراورژانس‌ها فضای مشخصی برای ویزیت پیش‌بینی شده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی