.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
حمله دوباره مدیر سابق فدراسیون به تاج
رییس پیشین فدراسیون فوتبال معتقد است در حال حاضر که کشور با مشکلات تحریم روبه‌رو است، نباید مربی خارجی برای تیم ملی جذب می‌شد.

به گزارش شمال نیوز،  امیر عابدینی درباره عملکرد مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: وقتی می‌بینیم کشور دچار تحریم ناجوانمردانه است و مشکلات زیادی در این زمینه وجود دارد، چرا باید در این شرایط مربی خارجی استخدام کنیم؟ حضور ویلموتس در فوتبال ایران، چه حاصلی داشته است؟ گاهی شما یک مربی خارجی جذب می‌کنید که باعث بروز اتفاق میمونی در فوتبال می‌شود. یعنی آن مربی با کسب نتایج خوب، باعث شور و نشاط در جامعه می‌شود و به هنجارها جواب مثبت می‌دهد اما وقتی در بحران و وضعیت بد اقتصادی، هزینه سنگین می‌کنیم و هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیریم، باید بگوییم مدیریت "صفر" بوده است. ما دچار مدیریت صفر و تخریبی هستیم که می‌خواهد مدیریت خود را به ما تحمیل کند. فدراسیون فوتبال مدیریتش را به فوتبال تحمیل می‌کند. شما فکر می‌کنید با این شیوه، کارها خوب پیش می‌رود؟

 

او افزود: متاسفانه در این وضعیت اصلا نمی‌شود صحبت کرد. اگر انتقاد کنیم و حرف بزنیم، آقایی که معلوم نیست از کجا آمده است و هیچ پیشینه‌ای در فوتبال ندارد، پاسخ ما را به عنوان یک مسوول می‌هد. آقایان چرا خودشان جواب نمی‌دهند؟

 

عابدینی تصریح کرد: یک زمانی پول داشتیم و به لطف برجام پول زیادی در مملکت وجود داشت و فدراسیون هم با این شرایط، کی‌روش را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرد. اما الان که در شرایط سخت تحریم هستیم، آیا جذب مربی خارجی به صلاح است؟ مربیان خارجی که الان در فوتبال ایران هستند، آیا خیلی بهتر از مربیان ایرانی نتیجه گرفته‌اند؟ آن مربیانی هم که نتیجه می‌گیرند با تیم پر ستاره می‌توانند برنده باشند. همان تیم پر ستاره را به مربی داخلی بدهید هم نتیجه می‌گیرد. در شرایط بحرانی باید به بضاعت خودمان رجوع کنیم. آقایان رفتند و مربی خارجی برای تیم ملی آوردند اما می‌بینیم بعد از چند ما دقیقا ترکیب تیم کی‌روش را به زمین می‌فرستد. یعنی بعد از جدایی کی‌روش، آیا هیچ هافبکی در لیگ برتر ایران رشد نکرد که به تیم ملی دعوت شود؟ با این شرایط یعنی می‌خواهیم با عصا بازیکن به زمین بفرستیم؟ این نشان می‌دهد، برای تیم ملی از جای دیگری دیکته می‌کنند.

 

وی در ادامه درباره این که مهدی تاج عنوان کرده قراداد ویلموتس محرمانه است، گفت: مگر قراداد نظامی و یا هسته‌ای منعقد شده که می‌گویند محرمانه است؟ یک قراداد فوتبالی چرا باید محرمانه باشد؟ قراداد فوتبال در هیچ جای دنیا محرمانه نیست. این عزیزانی که می گویند قراداد محرمانه است، نمی‌خواهند کسی بداند چقدر به سرمربی تیم ملی پول می‌دهند که بعدا نتوانند ارزیابی ‌کنند ببینند آیا او نسبت به پولی که دریافت کرده است، دستاورد داشته یا خیر. فدراسیون دوست ندارد مرم بدانند چقدر از جیب یک ایرانی برای فوتبال ملی هزینه می‌شود. اگر قرادادها شفاف باشد فوتبال ما از شرایط کنونی خارج می‌شود.

 

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان این که فهرست بازیکنان برای تیم ملی در اختیار سرمربی تیم ملی قرار داده می‌شود، اظهار کرد: تیم ملی در زمان‌های خاص در اختیار سرمربی است درحالی که باید با هماهنگی با سازمان لیگ، اردوهای بیش‌تری برای تیم ملی برگزار شود. چون ما در سطح حرفه‌ای جهان نیستیم که یک شب بازیکنان به اردوی تیم ملی فراخوانده بشوند و مربی هم روی تخته ارنج خود را ارائه بدهد و بازیکنان هم بدون مشکل تاکتیک‌های سرمربی را اجرا کنند. وقتی می‌گوییم آقای ساکت چرا در همه جا حضور دارد، به آقایان بر می‌خورد. پس برنامه‌ریزی برای تیم ملی در اختیار کیست؟ آیا مدیریت تیم‌های ملی نباید پاسخگو باشد؟ بعضی‌ها می‌آیند و حقوق می‌گیرند و می‌روند و کاری به هیچ مساله‌ای هم ندارند. صحبت‌های علمی در فدراسیون فوتبال ذبح می‌شود. بله‌ قربان‌گوها در فدراسیون می‌مانند و کسانی که انتقاد می‌کنند، می‌روند.

 

عابدینی در ادامه درباره این که مهدی تاج انتقادات علیه فدراسیون فوتبال و تیم ملی را نمی‌بیند، گفت: آقای تاج تمام تلاشش را می‌کند که رسانه را با خود هماهنگ کند. یادم می‌آید یک روز در دفتر آقای تاج بودم و یکی از این بزرگان قلم به فدراسیون فوتبال آمده بود تا با آقای تاج دیدار کند. خانم منشی اجازه نداد آن فرد به دفتر تاج برود و در ادامه وقتی مهدی تاج متوجه موضوع شد، سریع از جای خود بلند شد و با لهجه اصفهانی غلیظ به منشی خود گفت: "چرا آن فرد را به دفتر من راه ندادید؟ او الان علیه من مطلب می‌نویسد." این نوع برخورد، نشان می‌دهد برای تاج چقدر مهم است که رسانه‌ها از او راضی باشند. تاج رسانه‌ها را با خود هماهنگ می کند و یا علیه آن رسانه و خبرنگار که علیه تاج مطلب بنویسد، شکایت می‌کند. در فدراسیون یک وکیل وجود دارد که کارش شکایت از رسانه‌هاست.

 

منبع: ایسنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.018 seconds.