.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
قائم‌شهر دارای بالاترین نرخ باسوادی مازندران/نرخ باسوادی مازندران بیش از 98 درصد
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش مازندران آخرین وضعیت سوادآموزی در شهرهای مازندران را تشریح کرد و گفت: قائم‌شهر دارای بالاترین نرخ باسوادی مازندران است و در مجموع نرخ باسوادی مازندران بیش از 98 درصد است.

به گزارش شمال نیوز، داوود تقی‌نیا  با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس در استان اظهار کرد: در حالی که این جشنواره در تمام کشور به شکل سنتی برگزار شد در استان به صورت فیلم و با مشارکت افرادی چهار برابر بیشتر از 100 نفری  سهمیه استان، صورت گرفته است.

 

وی در ادامه به  شاخص‌های سوادآموزی در مازندران اشاره کرد و گفت: هدف راهبردی ما رسیدن به بیسوادی حداقلی است و به شکلی که مازندران به عنوان یکی از استان‌های پهناور کشور، اوضاع بسیار مناسبی در بحث سوادآموزی دارد و حتی در سال ۹۵ رتبه نخست باسوادی را با کسب میانگینی بالاتر از نرخ کشوری کسب کرد.

 

تقی‌نیا سپس به آمار  باسوادی در سال ۵۵ اشاره کرد که این میزان  47.5 درصد بود اما  در سال ۹۵  به رقمی معادل 97.63 درصد رسید که شاهد رشد  قابل توجه هستیم.

 

وی با اشاره با تلاشی که در حوزه معاونت سوادآموز در جریان است،گفت: در سایه همین تلاش برآورد ما این است که در سال ۹۷، درصد باسوادی را به عدد ۴/ ۹۸درصد برسانیم که آمار قابل قبولی است.

تقی‌نیا با بیان اینکه حدود 2 درصد از  جمعیت استان، بیسواد هستند که باید تلاش کنیم این رقم را کاهش دهیم از قائم‌شهر به عنوان شهری دارای بالاترین نرخ رشد باسوادی نام برد.

 

اهداف جشنواره الگوهای برتر تدریس ویژه آموزش یاران نهضت سوادآموزی، فراهم آوردن زمینه ارتقای صلاحیت‌های علمی و حرفه‌ای آموزش‌دهندگان، تشویق و ترغیب آموزش دهندگان به مطالعه و تحقیق در زمینه‌های یادهی و یادگیری به منظور کمک به بهبود عملکرد آموزشی، شناسایی و ترویج روش‌های موفق و کارآمد تدریس، کاربردی ساختن نظریه‌های یادگیری و آموزشی، فراهم آوردن زمینه‌های بروز خلاقیت و نوآوری آموزش دهندگان را از اهداف این جشنواره می‌توان برشمرد.

 

 

وی با اشاره به شاخص‌های سوادآموزی در مازندران در سال ۹۵ براساس آخرین سرشماری صورت گرفته، جمعیت بیسواد استان در این سال، ۴۹هزار و ۸۰۵ نفر معادل ۲.۳۷ دهم درصد بوده است، اضافه کرد: بالاترین باسوادی استان در شهرستان قائم‌شهر با درصد ۹۸.۶۸ و پایین ترین نرخ سواد نیز مربوط به شهرستان گلوگاه ۹۶.۵ است. 

 

همچنین بیشترین بیسوادی به لحاظ فراوانی شهر، شهرستان بابل با ۹۷.۳۲ و کمترین بیسوادی شهرستان سیمرغ با ۹۷.۶۳ است، همچنین برآورد باسوادی در سال ۹۷، ۹۸.۴ درصد است.

 

تقی‌نیا با اشاره به اینکه این جشنواره در نقاط مختلف مازندران برگزار شد و متقاضیان زیادی داشت که با وجود ابلاغیه کشوری تنها می‌توانستیم 100 نفر را  پذیرش کنیم، بیان کرد: 400 نفر از استان مازندران در این جشنواره شرکت داشتند  که 100 نفر به مرحله استانی و 10 نفر نیز به مرحله نهایی و پایانی راه یافته و جایزه ویژه را دریافت کردند. همچنین چهار الگوی برتر تدریس نیز در این همایش به صورت زنده اجرا شد.

 

 

وی با بیان اینکه آموزش دهندگان به صورت مویرگی در لایه‌های اجتماع حضور دارند و بیسوادان را در نقاط کم‌برخوردار یافت کرده و آموزش و می‌دهد، خاطرنشان کرد: این جشنواره کمک می‌کند مساله طرح درس مطرح شود و در گام دوم می‌توانیم آموزش دهندگان را مجاب کرده که بدانند طرح درس داشته و ریز تدریس، خرده تدریس طراحی و براساس متون تدریس فعال باشند همچنین با سوادآموز و دانش‌آموز نیز تعامل فعال داشته باشد و از متکلم وحده خارج شود./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی