.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
وقتی سیل بهار ، پاییز هم تکرار می شود و زمستان هم شاید ....
نمره مدیریت مسئولان مازندران ، «نیاز به تلاش» است ! یعنی همان « تجدید » !
شمال نیوز : یک اتفاق، برای همه درس حساب می‌شود. مثلاً سیل ابتدای سال و درسی که همه مسئولان باید از آن می گرفتند و حالا با بارش‌های دوباره و امتحان پس دادن مدیران، متوجه می‌شویم نمره همه آن‌ها «نیاز به تلاش» است!همان تجدید خودمان !.....
نمره مدیریت مسئولان مازندران ، «نیاز به تلاش» است ! یعنی همان « تجدید » !

شمال نیوز: چند سالی هست که در مدارس کشور و البته در مقطع ابتدایی دیگر خبری از نمره دادن نیست. معلمان با خیلی خوب و خوب و قابل قبول و نیاز به تلاش به خانواده‌ها می‌فهمانند که فرزندانشان در چه سطحی از آموزش و یادگیری قرار دارند.

 

البته این هم یک بازی است و در نحوه آموزش و انتقال مطالب و امتحانات هیچ تغییری صورت نگرفته. در این سیستم «نیاز به تلاش»، همان «تجدید» خودمان است.

 

در کلاس درس معلم یک بار درس می‌دهد و همه دانش‌آموزان باید گوش کنند و یاد بگیرند. این یعنی در جامعه هم همه مدیران نباید منتظر باشند اختصاصی اتفاقی را تجربه کرده و از آن درس بگیرند.

 

یک اتفاق، برای همه درس حساب می‌شود. مثلاً سیل ابتدای سال و درسی که همه مسئولان باید از آن می گرفتند و حالا با بارش‌های دوباره و امتحان پس دادن مدیران، متوجه می‌شویم نمره همه آن‌ها «نیاز به تلاش» است!همان تجدید خودمان !

بارش‌های بهاری سیل ویرانگری را در مازندران و چند استان دیگر به راه انداخت و مدیران و مسئولان کشوری و استانی با سفر‌های مداوم خود به مناطق سیل‌زده چنین وانمود می‌کردند که به شدت غافل گیر شده‌اند و با این تجربه‌ای که کسب کرده‌اند دیگر هیچ منطقه‌ای از ایران، شاهد سیل مخرب نخواهد بود.

 

روز‌ها از پی هم گذشتند و بعد از کمتر از شش ماه بارش‌های پاییزی شروع شد و با اولین باران، بخشی از مازندران را سیل فرا گرفت و حالا  به حال و روز بهار مازندران در آمده است. یعنی در بازهم بر همان می چرخد ! یعنی باز هم همان کاسه و همان آش !

بارش‌های چند روز اخیر ۳۰ واحد مسکونی را در گلوگاه را تخریب کرد و به روستا‌های لمراسک، تیل نو، خورشیدکلا و لمازو هم خسارات زیادی وارد شده است. راه‌های چندین روستا مسدود شده و هنوز مسئولان در تلاشند تا آن‌ها را باز گشایی کنند !

البته خسارات سیل به همین جا ختم نشده و با آسیب دیدن ۴ هزار هکتار از اراضی کشاورزی، ۱۲۰ واحد دامداری دچار آب گرفتگی شد و ۸۶ رأس دام نیز از بین رفت.

 

سیل‌های اخیر نشان داد که مسئولان استان‌ ما ، تنبل‌ترین شاگران کلاس مدیریت امور هستند و اگر مردم در صحنه‌ها حضور نداشته باشند هرگز نمی‌توان به برنامه ریزی‌های آن‌ها دل بست.

 

مسئولانی که اصلاً از هیچ حادثه و اتفاقی درس نمی‌گیرند که بخواهند درس پس بدهند. تخریب‌های سیل مازندران فقط به خاطر ۱۴۰ میلی‌متر بارش است و هرچند یکی از مسئولان استان  اعلام کرده که «خوشبختانه با فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان همه راه‌های ارتباطی در حال حاضر باز بوده و آب، برق و گاز تمامی واحد‌های مسکونی، تجاری و اداری وصل شده است.»

 

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری مازندران هم با بیان اینکه تلاش برای پاکسازی مسیر بهشهر - گلوگاه ادامه دارد، گفته: «به دلیل بالابودن سطح آب و آورد‌های مصالح به سطح جاده، کار پاکسازی همچنان ادامه دارد.»

 

میزان خسارت آنقدر هست که وی درباره میزان خسارت به سطح راه و تأسیسات راهداری نیز عنوان کند: «با پایان یافتن بارندگی ارزیابی از میزان خسارات وارده انجام می‌شود.»

 

هر چند اعلام شده که بعد از وقوع سیل، و آلوده شدن آب‌ها به گل‌و‌لای هم اکنون به خاطر تیره و کدر بودن آب‌های لوله‌کشی شده، مصرف آن امکانپذیر نیست و آب مورد نیاز مردم توسط تانکر‌ها به دستشان می‌رسد.

بارش ۱۴۰ میلی‌متری مازندران اولین سیل مخرب پاییزی را رقم زده و حتماً با این تفاسیر با بارش‌های بعدی باید منتظر حوادث دیگری بود. حوادثی که اگر هزار بار هم اتفاق بیفتند، مسئولان نه درسی از آن می‌گیرند و نه نمره‌ای در امتحانات آینده کسب خواهند کرد.‌

 

ای کاش می‌شد به مسئولان استان مازندران گفت نمره مدیریت شما «نیاز به تلاش» است. یعنی تجدید!

 

ای کاش بهشان برنخورد و ....


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نظرات خوانندگان :

نا شناس 15 آبان 1398
بیچاره مازندران سیل باران شده
نا شناس 15 آبان 1398
قرار نیست خداوند باری تعالی نسل قومی را با جنگ بر اندازه با سیل وبا و طاعون و ... وگرنه استان هایی که در مسیر هیچ جنگی هم نبودن و جمعیتی هم ندارند چرا نامشخصه
نا شناس 15 آبان 1398
نمره مدیران منابع طبیعی مازندران - ساری و منابع طبیعی شهرستان میاندرود صفر است.

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی