.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
استاندار: بهترین راه پایان داستان پرغصه مرکبات راه اندازی پایانه صادرات است
استاندار مازندران بهترین راه اتمام داستان پرغصه مرکبات، برنج و دیگر محصولات کشاورزی استان را توجه به زیر ساخت ها و راه اندازی پایانه صادراتی بیان کرد.

به گزارش شمال نیوز،  مجید حسین زادگان پیش از ظهرچهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در جویبار با اعلام اینکه کشاورزی ما اقتصادی نبوده و اقتصاد نیز برمبنای کشاورزی نیست، اظهار داشت: متاسفانه در یک بازده زمانی کوتاه محصولات کشاورزی توسط کشاورزان وارد بازار می شود و روند عرضه و تقاضا در بازار دچار تداخل شده و این مسئله موجب افت قیمت محصولات در استان مازندران می شود.

 

وی این مشکل را تنها مختص استان مازندران ندانست ، افزود: این فرآیند آسیب جدی به بدنه اقتصاد و کشاورزی استان وارد می کند و نابودی کشاورزی و امنیت غذایی را به همراه خواهد داشت.

 

استاندار مازندران بروکراسی های اداری زائد را یکی از مشکلات مهم تولید کنندگان و کار آفرین عنوان کردو گفت: در حال حاضر برخی مواقع شاهدیم تولید کننده در عرصه تولید باید بازره آهنی برای رفع موانع حوزه تولیدی خود تلاش کند.

 

حسین زادگان در ادامه خطاب به مسئولان استان که نباید در هیچ شرایطی با توجه به شرایط فعلی کشور؛ برای تولید کننده و کارآفرین مشکلاتی در بروکراسی های اداری ایجاد کنند، تصریح کرد: خود دستگاههای اجرایی راههای روند کاری را برای این افراد تسهیل و شرایط و امکانات لازم را مهیا کنند.

 

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: ارتباط با کشورهای همسایه باید رونق بیشتری بگیرد چرا که خیلی از مشکلات حوزه تولید وصادرات در سایه این تعاملات برطرف می شود.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نبودراه دسترسی مناسب به خارج  یکی از مشکلات حوزه صادرات مازندران بوده است ، افزود: عملی کردن ارتباطات با کشورهای همسایه خلاء های موجود در حوزه های گردشگری، صنعت، محصولات کشاورزی، .....را برطرف خواهد کرد.

 

وی جمع شدن مسئولان در مکانی برای حل مشکل تولید کننده و کارآفرین را وجود سیستم بیماردر بدنه تولید در استان بیان کردو گفت:باید موانع پیش روی تولید را برطرف و کار را برای تولیدکننده تسهیل کنیم.

 

فاز نخست پایانه صادراتی محصولات  کشاورزی در زمینی به مساحت ۳۱ هزار متر مربع و ظرفیت ۱۴۰ هزارتن در حال راه اندازی است و با راه اندازی دو فاز دیگر این پروژه ، ظرفیت صادرات آن به ۳۴۰هزار تن خواهد رسید./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی