.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
۵۵ موتورسوار امسال براثر حوادث رانندگی در مازندران فوت شدند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران شمار جان باختگان موتورسوار براثر تصادفات رانندگی در سال جاری را ۵۵ نفر اعلام کرد.

به گزارش شمال نیوز، سرهنگ مهدی باقری در حاشیه برگزاری مانور شهری موتورسواران قانونمند در ساری گفت: ۲۰ درصد از فوت شدگان ناشی از تصادفات استان، موتورسوارانی بودند که قانون را رعایت نکردند.

 

وی افزود: برابر آمار رسمی پزشکی قانونی مازندران ۲۸۸ نفر بر اثر حوادث رانندگی در سال جاری در سطح استان فوت کردند که ۵۵ نفر برابر با حدود ۲۰ درصد آنان موتور سوار بودند.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی مازندران، افزود: ۱۰۳نفر از کشته شدگان مازندران در این مدت مربوط به عابرین پیاده ، ۶۱ نفر سرنشین خودرو، ،۶۰ نفر راننده و ۹ مورد هم دوچرخه سوار بوده است.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران ،گفت : برابر بررسی های صورت گرفته ۶۰ درصد موتورسواران استان قانونمند هستند، ۲۰ درصد از موتور سواران استان نیز کسانی هستند که گواهینامه دارند ولی از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند و یا کلاه دارند اما با سرعت غیرمجاز و حرکت های نمایشی علاوه بر ایجاد مزاحمت عمومی، عامل تصادف هستند.

 

سرهنگ باقری ادامه داد: طبق ضوابط و مقررات برای هر یک از مفاد رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی جریمه هایی در نظر گرفته شده است، به طوری که پلیس توقف موتور سیکلت و معرفی راکبان به دستگاه قضائی را برای کسانی که اصلا موتورسواران قانونمند نیستند اجرا کرده و کوتاه نمی آید و با قدرت نیز برخورد می کند.

 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران، گفت : شایع ترین تخلف در بین موتور سواران استفاده نکردن از کلاه ایمنی و تردد با سرعت غیرمجاز است.

 

سرهنگ باقری، افزود: با توجه به اینکه بیشتر موتورسواران توجهی به استفاده از کلاه ایمنی ندارند، با وقوع کوچکترین سانحه ای و دراثر ضربه به قسمت سر، مصدومان دچار مرگ مغزی، جراحت و معلولیت جسمی و قطعی نخاع می شوند.

 

براساس این گزارشف همزمان با پنجمین روز از هفته نیروی انتظامی مانور شهری موتورسیکلت سواران قانونمند در سطح شهر ساری برگزار شد و مانور ۶۰ موتور سوار با هدف ترویج فرهنگ قانونمند کردن موتورسواران و فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی با حرکت گروهی در سطح شهر صورت گرفت./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی