.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

شناسایی ۷۱ کودک کار امسال در مازندران
معاون اجتماعی بهزیستی مازندران از شناسایی ۷۱ کودک کار نیمه اول امسال در استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، وحید حسین‌زاده از شناسایی ۷۱ کودک کار در ۶ ماه نخست سال جاری خبرداد و افزود: این کودکان توسط دو مرکز در استان شناسایی و مورد حمایت بهزیستی قرار گرفتند و همچنین در سال گذشته حدود ۲۰۰ کودکان کار از حمایتهای اجتماعی و اقتصادی سازمان برخوردارند.

 

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران با بیان اینکه از ۷۱ کودک شناسایی شده در سال جاری حدود ۲۰ دختر و ۵۱ پسر بوده است، افزود: ۱۲ نفر از سنین ۶ تا ۱۱ سال و ۵۰ کودک از ۱۲ تا ۱۴ سال و ۹ نفر هم از ۱۵ تا۱۸ سال بودند که حدود ۱۹ نفر ترک تحصیل کرده و به مدرسه نرفتند.

 

حسین‌زاده با اشاره به بیشترین شغلی که این کودکان مشغول هستند اشاره کرد و گفت: دختران به گل فروشی و تکدی‌گری وپسران به جمع آوری ضایعات ودستفروشی مشغول هستند که حدود ۷ نفر تابیعت ایرانی نداشتند.

 

وی گفت: سازمان بهزیستی برای ۱۰ نفر اقدام به سواد آموزی و ۱۵ نفر را به مراکز حرفه آموزی معرفی کرده است.

 

حسین زاده با اشاره به اینکه خیلی از کودکان کار کودک خیابانی نیستند، گفت: اگر خانواده کودکان راتوانمند کنیم دیگر کودکی برای نیازهای اقتصادی کار نمی‌کند زیرا کودکی که باید کودکی کند بیشتر وقت خود را در خیابان‌ها برای کسب درآمد خانواده می‌گذراند.

 

وی با بیان اینکه رویکرد سازمان حذف کودکان از خیابان وارجاع آنها به مراکز دربسته نیست افزود: رویکرد سازمان ایجاد اعتماد به نفس، افزایش توانمندسازی و ارتقای مهارت‌های اجتماعی و حمایت‌های درمانی و تغذیه ای وسلامت کودکان است.

 

حسین‌زاده با اشاره به اینکه هر کودک به جا مانده یک فرصت از دست رفته برای جامعه است، افزود: ما باید شرایط تجربه دوران کودکی رابرای کودکان کار فراهم کنیم و ۱۱ دستگاه اجرایی براساس مصوبه هیئت وزیران موطف هستند به امور کودکان کار رسیدگی کنند.

 

وی ادامه داد: رسیدگی به کودکان کار یک ژست تبلیغاتی نیست بلکه یک تکلیف الهی و یک مسئولیت اجتماعی و کودکان کار نان آوران کوچک هستند./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی