.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
اجرای طرح غربال‌گری جلوگیری از شیوع شپش در مدارس مازندران
مدیر گروه بیماری های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به فعال شدن مراقبان بهداشت در سطح مدارس استان، گفت: به‌منظور کنترل پیشگیری از شپش سر،طرح غربال‌گری جلوگیری از شیوع شپش در مدارس سطح استان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شمال نیوز، کاهش دما و سرما در روزهای نخست پاییز کافی بود که شپش امسال خیلی زود مهمان مدارس مازندران شود.

 

طی سال‌های اخیر شپش از دغدغه‌های خانواده‌ها بوده که این موضوع بیشتر در مدارس ابتدایی دخترانه مشاهده شده و خانواده‌ها را به شدت نگران کرده است.

 

از همان روزهای نخست خانواده‌ها نگران ابتلای فرزندشان به شپش هستند و در کنار آنان مربیان و معلمان نیز با هشدارها و توصیه‌ها تلاش می‌کنند از شیوع آن پیشگیری کنند.

 

بحث شپش هرساله در آغاز سال تحصیلی در مدارس به یک معضل تبدیل می‌شود که بیشترین دلیل ابتلا نیز عدم رعایت موارد بهداشتی است.

 

اما متأسفانه در برخی مدارس استان، برخورد بدی با دانش‌آموزان آلوده شده به‌طوری‌که از دانش‌آموز خواسته می‌شود تا زمان بهبودی کامل از حضور در مدرسه پرهیز کند که این موضوع اثرات جبران‌ناپذیری را بر روحیه دانش‌آموزان به‌ویژه در جمع همسالان خود دارد .

 

مدیر گروه بیماری های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره به گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: شپش جز مسائلی است که در فصل سرما نگرانی‌های را برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند و در این فصل از سال شدت می‌گیرد.

 

محمدرضا پارسایی با اشاره به فعال شدن مراقبان بهداشت در سطح مدارس استان، افزود: به‌منظور کنترل پیشگیری از شپش سر،طرح غربال‌گری جلوگیری از شیوع شپش در  مدارس سطح استان در دستور کار قرار دارد.

 

وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح به دانش‌آموزان مبتلا راه حل درمان و سایر دانش‌آموزان راهکارهای پیشگیرانه ارائه می‌شود تا شاهد درگیری کمتری باشیم.

 

مدیر گروه بیماری های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل بهداشتی دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها مسائل بهداشتی و پیشگیرانه را جدی بگیرند و اساس درمان متاثر از رعایت دقیق اصول بهداشت فردی و دسترسی، انجام استحمام منظم، امکان تعویض منظم و صحیح البسه است.

 

پارسایی یادآور شد: رعایت مسائل پیشگیرانه و نکات بهداشتی باتوجه به این شرایط ضرورت دارد و لازم است خانواده‌ها به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند.

 

وی در پایان گفت:  بالا بردن آگاهی‌های بهداشتی خانواده‌ها در هر جامعه مهم‌ترین نقش را در تشخیص به‌موقع و درمان سریع افراد مبتلا دارد./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی