.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
وضع نیروی انسانی در آموزش و پرورش سامان مناسبی ندارد
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وضع نیروی انسانی در آموزش و پرورش سامان مناسبی ندارد خواستار برنامه ریزی برای این حوزه شد.

به گزارش شمال نیوز، محسن حاجی میرزایی صبح سه شنبه در آیین افتتاح سومین دوره توانمند سازی کارشناسان قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش کشور که در سالن همایش های تله کابین رامسر برگزار شد گفت: آموزش و پرورش بزرگترین و موثرترین رسانه کشور برای تمدن سازی، فرهنگ سازی، انسان سازی، ساختن هویت اسلامی ایرانی، حفظ و انتقال و استمرار ارزش های والای تقویت دین باوری، تعظیم شعائر و تکریم مناسک است.

 

وی افزود: دامنه گسترش آموزش و پرورش تمام کشور را در بر گرفته و این پیوند و اعتبار در آموزش و پرورش ارتباط منظمی با مخاطبان خود دارد که برنامه ریزی شده و در چارچوب اهداف مشخص به صورت مستمر انجام می شود.

 

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: ارتباط آموزش و پرورش با مخاطبانش در بهترین دوره یاد گیری است که بیشترین و پایدار ترین نوع یادگیری در این دوره انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه در دوره ابتدایی شخصیت این افراد از مسیر این رسانه شکل می گیرد و پایداری ارتباط آموزش و پرورش با مخاطبانش  بسیار زیاد است گفت: رفتارهای اثرگذار این رسانه بر خیل عظیم مردم تاثیر گذار است وبهترین کارکرد را در نظام جمهوری اسلامی برعهده دارد و تاثیر کلام و آموزش ها را مورد سنجش و آموزش قرار می دهد.

 

حاجی میرزایی گفت: در این رسانه برای تربیت فصل شکوفایی پیش بینی شده شده است و در سند تحول آموزش و پرورش برای حافظه آموزی و اعتلای روح و روان دانش آموزان تربیت را در شش ساعت دیده و برای هر کدام این ساعت ها هدف گذاری شده است

 

وی تصریح کرد: یکی از ساعت های مهم، ساعت اعتقادی و اخلاقی است که در تمام پایه ها در سه محور اساسی آشنایی با خدا، صفات الهی و دینی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت است و رسانه را متمایز از همه رسانه های کشور قرار می دهد.

 

وی درباره ظرفیت های بالقوه آموزش و پرورش گفت: مسیر تعلیم و تربیت که در آن گام نهاده ایم پایان ندارد و باید جستجو کنیم چگونه می توانیم این ظرفیت بالقوه را به فعلیت برسانیم و برای اثر بخشی فعالیت ها کار اثربخش نیاز است.

 

وی تصریح کرد: اثربخشی مهم است و وقتی که این کار در عرصه دین انجام شود اثر مضاعف پیدا می کند و اشتیاق درونی و باور ایمانی سبب می شود کارها به خوبی انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه گزارش ها معطوف به اقدام ها و هدف اصلی نتیجه مطلوب است گفت: وضع نیروی انسانی در آموزش و پرورش سامان مناسبی ندارد و در حوزه فرهنگ تعداد نیروی انسانی کارساز نیست و از ظرفیت ۱۵ میلیون دانش آموز که می تواند بیاموزد باید سرمایه گذاری و برای توسعه فعالیت های پرورشی استفاده شود.

 

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: نظام تعلیم و تربیت با همه برنامه ها در تکاپو است تا اتفاقی در آموزش و پرورش رخ دهد و با ارزش های والای دینی پیوند عمیق ایجاد شود.

 

حاجی میرزایی گفت: کار پرورشی عرصه بزرگی برای خلاقیت و نو آوری و فراگیری است و همه کسانی که در تربیت انسانها دخیل هستند می توانند دانش و تجربه و فهم خود در ارتباط با انسانها را عمیق تر و این عرصه متناسب با وضعیت و شرایط دانش آموزان طرح ها و ایده های متناسب داشته باشد تا دانش آموزان را به خوبی هدایت کند.

 

وی افزود: قرآن ما را دعوت به تلاوت کرده است و این نشان می دهد که به عنوان مسلمان به صورت یقینی و بی تردید در برابر قرآن مسئول هستیم و باید به دین خطیری که در برابر قرآن داریم عمل کنیم.

 

حاجی میرزایی تصریح کرد: معیار همه درستی ها و ثمره عمل صالحان نماز است که شاخص معتبر عملکرد انسان ها را مشخص می کند و باید عمیقا به نماز فکر و عمل کنیم تا در رفتار و منش ما خود را تداعی کند./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی