.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
عضو هیات رئیسه مجلس :
درصورت تایید مصوبه مجلس برای وزارت بازرگانی نیازی به معرفی 2 وزیر نیست
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: درصورت تایید مصوبه مجلس برای وزارت بازرگانی در شورای نگهبان نیازی به معرفی 2 وزیر به مجلس نیست و فقط باید وزیر بازرگانی به مجلس معرفی شود.

درصورت تایید مصوبه مجلس برای وزارت بازرگانی نیازی به معرفی 2 وزیر نیست

 

به گزارش شمال نیوز، علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به مصوبه مجلس برای تشکیل وزارت بازرگانی گفت: ابهاماتی مطرح می شود که با توجه به این مصوبه مجلس رئیس جمهور علاوه بر وزیر پیشنهادی بازرگانی، باید وزیر صنایع و معادن هم به مجلس معرفی شود.

 

وی با بیان اینکه وزیر صمت قبلا یک بار از مجلس برای یک وظیفه ای رای اعتماد گرفت، گفت: ابهاماتی که مطرح می شود، از نظر من نادرست است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت صنایع و معادن بدون تغییر سرجای خود باقی است و نیازی به معرفی وزیر به مجلس نیست، تصریح کرد: چون وزارتخانه جدید برای صنعت تشکیل نمی شود بلکه بخشی از وظایف وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت منتزع و در اختیار وزارتخانه دیگر قرار می گیرد.

 

یوسف نژاد گفت: این تشکیل وزارتخانه جدید نیست که مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه باشد، بنابراین وزیر صمت سر جای خود می ماند. چون اختیاراتش زیاد نشده بلکه کم شده و وظایف کمتر از وظایف قبلی است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور باید فقط وزیر بازرگانی به مجلس معرفی کند، تاکید کرد: پس یک وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه بازرگانی باید از مجلس رای اعتماد بگیرد.

 

یوسف نژاد درباره تشکیل وزارت بازرگانی هم گفت: مسائل مربوط به بازرگانی و خدمات مربوط به بازرگانی بصورت متمرکز زیر نظر یک نهاد انجام می شود. قبلا هم تولید، هم بازرگانی داخلی، هم بازرگانی خارجی و هم توزیع در اختیار یک وزارتخانه بود و با توجه به وضع موجود عملا بخش مهمی از بازرگانی در داخل کشور در یک وزارتخانه جزو فعالیت های دست دوم محسوب می شد.

 

یوسف نژاد اضافه کرد: در بخش بازرگانی، بخشی از مسئولیت ها در اختیار وزارت جهاد کشاورزی و بخشی در اختیار وزارت صمت بود اما تشکیل وزارت بازرگانی می تواند به صادرات و امنیت تولید در داخل کشور کمک کند.

 

وی با بیان اینکه مصوبه مجلس برای اجرایی شدن و تشکیل وزارت بازرگانی ابتدا باید به تائید شورای نگهبان برسد، افزود: بعد از تائید شورای نگهبان، این قانون توسط مجلس به دولت ابلاغ می شود و دولت تا 2 هفته باید زمینه اجرایی این قانون را فراهم کند.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از آن ابتدا یک نفر بعنوان سرپرست وزارتخانه معرفی و بعد وزیر پیشنهادی برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی خواهد شد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نظرات خوانندگان :

نا شناس 5 مهر 1398
اصلا معلومه نمایندگان چکار میکنند؟؟؟
یه روز دو یا سه وزارتخانه را ادغام می کنند و یه روز دیگه همین وذارتخانه ها را جدا می کنند و این کار غیر کارشناسی ننایندگان چقدر هزینه برای کشور دارد. نمایندگان از بیکاری نمی دانند چکار کنند.
نا شناس 5 مهر 1398
آقای مهندس یوسف نژاد عوض تصویب این طرح ها طرح تبدیل وضعیت کارکنان قرار دادی در ادارات را که پر کمیسیون خدمات کشوری تصویب شده و شما بعنوان هیئت رئیسه مجلس هستین سریع این طرح را در مجلس تصویب کنید تا کارکنان نیروهای قراردادی مشخص که الان چند سالی هست مشغول بکارند و حق و حقوق قانونی خود را دریافت نمی کنتد و امنیت شغلی ندارند حداقل از این به بعد حق و حقوشان را مثل کارمندان رسمی کامل بگیرند. و این کار محقق می شود با حمایت جنابعالی و دیگر نمایندگان محترم مازندران و همه ننایندگان مجلس

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی