.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
تاراج دسترنج کشاورزان در جیب دلالان ؛
چرا برنج ۱۷ هزار تومانی شمال در تهران ۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود؟
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان مازندران با باشاره به برداشت برنج و کاهش قیمت این محصول در محل تولید گفت: بهترین برنج کیفی در مازندران ۱۷ هزار تومان نیز خریدار ندارد اما در تهران ۲۴ تا ۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود
چرا برنج ۱۷ هزار تومانی شمال در تهران ۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود؟

به گزارش شمال نیوز، محمد جواد خاکزاد رئیس نظام صنفی کشاورزی استان مازندران و مشاور رئیس نظام صنفی کشاورزی در نشست خبری درباره خرید تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی۹۸-۹۹ اظهار کرد: اگر نرخ خرید تضمینی گندم دیر اعلام شود میزان تولید این محصول در سال جاری ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش می‌یابد کما اینکه در سال زراعی گذشته نیز ۳۰ درصد کاهش داشت.

وی افزود: فلسفه نرخ تضمینی محصولات کشاورزی برای آن است که کشاورزان از بابت فروش محصولات تولید خود مطمئن باشند و در صورتی که نتوانستند محصول خود را به قیمت بالاتری به فروش برسانند دولت به صورت تضمینی آن را خرید می کند اما در بسیاری از محصولات بازار برای صادرات محصولات کشاورزی به قیمت بالاتری وجود دارد اما دولت مانع آن می شود.

وی با اشاره به کاهش قیمت نرخ برنج در استان مازندران گفت: بهترین برنج در حال حاضر در استان مازندران به ۱۷ هزار تومان رسیده اما این محصول تا به تهران برسد ۲۴ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان قیمت پیدا می‌کند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی استان مازندران گفت: در این شرایط واسطه‌ها با جمع آوری محصول از کشاورزان بعد از فصل برداشت در بازار به فروش می‌رسانند.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی همواره به بخش تولید توجه داشته است اما به بخش پس از تولید و لزوم تجهیزات و زیرساخت های نگهداری محصولی مانند برنج توسط خود کشاورزان توجه نداشته است که این امر همواره باعث می‌شود که واسطه‌ها سود بیشتری از فروش محصولات کشاورزی در مقایسه با خود کشاورزان داشته باشند.

وی گفت: برنج ایرانی در کشور‌های عربی همسایه ۴۷ تا ۵۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد و لازم است که نرخ محصولات کشاورزی بر اساس واقعیت‌ها تعیین شود و نباید دولت کشاورزان را مکلف کند که حتما محصولات تولید شده خود حتی کالاهای اساسی را در کشور بفروشند و جلوی صادرات آنها را بگیرد.

تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نظرات خوانندگان :

نا شناس 27 شهريور 1398
اگر واردات برنج نباشد دلالان مردم را نابود می کنند
خواهشا شعار ندهید مثل شعار تولید بالا و چند برابر تقاضا مردم را در مشکل قرار ندهید

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی