.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

پاسخ تند آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی:
از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم / اگر در شورای‌نگهبان سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماست/مگر ساختمان‌های شما از ارث پدرتان ساخته شده؟
شمال نیوز: آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای خطاب به آیت الله محمد یزدی ضمن واکنش به سخنان منتشر شده از وی به برخی ادعاهای مطرح شده در رسانه‌ها پاسخ داد.
 از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم / اگر در شورای‌نگهبان سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماست/مگر ساختمان‌های شما از ارث پدرتان ساخته شده؟

به گزارش شمال نیوز، متن نامه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:


بسم ا... الرحمن الرحیم

حضرت آیت ا... آقای حاج شیخ محمد یزدی

سلام علیکم


چندی است که نمایشی در کشور بر اساس سناریوهای از پیش طراحی شده، علیه اینجانب براه افتاده است.
بنا نداشتم با توجه به گرفتاری های مختلف مردم و کشور ، نسبت به این حرکات ، پاسخی دهم .ولکن اکنون احساس می کنم بازی های صدا و سیما و برخی نهاد های دیگر به نقطه ای رسیده است که سکوت در مقابل آن جایز نیست و البته در موقع مناسب به تفصیل در مورد ابعاد آن صحبت خواهم کرد. متاسفانه اخیراً جنابعالی مطالبی مطرح کرده اید که علاوه بر خلاف واقع بودن و موهن بودن ، ریشه در همان امور دارد.قبلاً هم مکرر در جلسات شورای نگهبان یا مجالس دیگر ، مطالبی از این دست بیان کرده اید که بنا به مصالحی در مقابل آن سکوت کرده ام. اما اکنون می بینم این سکوت ها نه فقط اسباب تنبه حضرتعالی نشده ، بلکه پیش تر هم رفته اید و مطالب خلاف واقع و توهین ها ی دیگری هم بر آن افزوده اید .


مطالبی از جلسه روز یکشنبه شما با مسئولان مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه ، پخش شده است که در وهله اول باور نمی کردم شما چنین سخنانی گفته باشید و لذا از طرق مختلف پی گیری کردم تا صحت انتساب مطالب برایم محرز گردد. همه بر اصل صدور این مطالب از جنابعالی تاکید کردند ، منتها امر غریب تر آنکه گفتند مطالب موهن بسیار دیگری هم بوده که بعد از چند بار ویرایش ، حاصلش همان شده که منتشر شده است . جناب آقای یزدی ، چرا به این وضعیت افتاده اید ؟ در یک پاراگراف که از شما نقل کرده اند ، خوبست که چند تا خلاف واقع گفته باشید و چند تا توهین؟ !


گفته اید : "فلانی می گوید اگر این کار را نکنید نجف می روم ! خوب بروید . آیا با رفتن شما قم به هم می خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی موّثر نبود ، چه رسد که نجف بروید . رئیس دفتری که 10 سال ، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می شود، بعد اعتراض می کنید که چرا گرفتید ؟! به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساختید! آیا ارث پدرت بود، از کجا آوردی ساختی ؟"


اولاً بنده هیچگاه نگفته ام که اگر فلانی را دستگیر کنید نجف می روم . این دروغی است که عده ای شایع کرده اند و دفتر بنده هم رسماً آنرا تکذیب کرده است ، حال شما چه انگیزه ای دارید که این دروغ را تکرار می کنید؟
بنده هیچ گاه از هیچ فرد متخلف یا فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد . اگر معاون اجرایی حوزه ریاست مرتکب جرم یا فسادی شده ، تعقیب و رسیدگی عادلانه به جرم او، طبق قاعده و وظیفه دستگاه قضایی است و مسلم است که بنده هم قائل به استثناء در این جهت نیستم.


ثانیاً به نحو توهین آمیزی گفته اید : " شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود چه رسد که نجف بروید".


جناب یزدی ، بنده طلبه ای بیش نیستم و هیچگاه ادعا نکرده ام که وجودم چه در قم و چه در هر جای دیگری ،" خیلی موثر "است. گرچه شخصیت هایی همچون مقام معظم رهبری و برخی مراجع بزرگوار ، بارها و بارها در مورد این فقیرکلماتی بکار برده اند که از نقل آنها استحیا می کنم ، چون خود را لایق آنها نمی دانم . تاثیر بنده همین است که هست: سالیانی برای عده ای در حوزه و دانشگاه تدریس کرده ام ، آثاری را هم پدید آورده ام . میزان تاثیر آن هم در حد خود ، یک امر واقعی است ، نه با خواست بنده بیشتر می شود و نه با توهین و تحقیر شما کمتر. اما شما در عرصه تحقیق و پژوهش های علمی چه کرده اید؟


آیا جز با صدای بلند و داد و قال ، به مسئولین و بزرگان توهین کردن و افترا زدن و تحقیر کردن ، کار دیگری هم کرده اید ؟ شما با آیت ا... شبیری حفظه الله ، چه کرده اید : با مرجعی که آیتی است در علم و تقوی و اخلاق و متانت و مروت و انصاف و بزرگواری. آخر چرا به خودتان اجازه می دهید به همه توهین کنید . هیچ بررسی کرده اید که علماء و فضلاء در قم ، به آثار شما و به گفته های شما چگونه نگاه می کنند؟ ! چقدر آنها را جدی می گیرند؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل " کتاب القضاء " مرحوم سید صاحب عروه ، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شودو معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام. متاسفانه ظاهراً حتی توجه نکرده اید که " کتاب القضاء"سید (برخلاف جلد اول عروه) کتاب استدلالی است ، چقدر آنرا تخریب کرده اید . ایکاش شما صرفاً آنرا ترجمه می کردید که اقلاً خواننده بداند با سخنان چه کسی روبروست.


از کسی که در جلسه شما حضور داشته نقل شده است که جنابعالی برخوردتان در شورای نگهبان با بنده را هم مطرح کرده ، گفته اید آنجا هم حق با شما بوده است و شما را مجبور کرده اند که از من عذرخواهی کنید : من بنا نداشتم راجع به وضعیت شما در شورای نگهبان چیزی در علن بگویم،اما سخنان شما مرا ملزم می کند . آقای یزدی بخدا سوگند در همین مورد هم خلاف می گویید. در شورای نگهبان ، سخنان غیر دقیق ، غیر مستدل و حتی نامربوط شما برای اعضاء روشن است . اگر سکوت می کنند و چیزی نمی گویند ، حرمت پیرمردی شما را پاس می دارند.


شما در آن جلسه کذایی شورا ، بدون اینکه بدانید مساله چیست ، به خیال آنکه هنوز بحث در مساله قبلی است که راجع به آن رای گیری شده و به تصور اینکه بنده بعد از رای گیری مجدداً بر حرف خودم اصرار می کنم ، مثل همیشه شروع کردید به داد و قال کردن و توهین کردن و همه هاج و واج مانده بودند که شما چه می گویید . آیت ا... مدرسی وآقای دکتر کدخدایی به شما تذکر دادند که آقا آن مساله گذشته است و فعلاً بحث بر سر چیز دیگری است . این را هم ظاهراً متوجه نشدید و به توهین کردن های خودتان ادامه دادید و خطاب به آقای جنتی گفتید که رئیس باید جلسه را اداره کند و آیین نامه جلسات رعایت شود .


جناب یزدی ، بنده که طبق نوبت و درمساله جدید بحث می کردم . شما در چه عوالمی بودید؟! البته اینگونه مشکلات از ناحیه جنابعالی در شورای نگهبان کم نیست . ما از شما فهم کلمات محقق نائینی و محقق عراقی و محقق اصفهانی را نمی خواهیم که انتظارش بی مورد است! اما دقت در همین عبارت های فارسی قوانین مصوب مجلس و دقت در بررسی خلاف قانون و یا خلاف شرع بودن آنها انتظار به حقی است که متاسفانه گاه این هم مفقود است . چه کنیم ، أشکو بثّی و حزنی الی الله .


ثالثاً گفته اید " رئیس دفتری که 10 سال ، جای مهمی را اداره کرده و دستگیر می شود ، بعد اعتراض می کند که چرا گرفتید".در همین یک جمله دو خلاف واقع گفته اید : اولاً شخصی که دستگیر شده رئیس دفتر اینجانب نبوده ، رئیس دفتر بنده ، آقای خلفی بود که در سلامت نفس و تقوا و فضل ، در میان خاص و عام در قوه قضاییه مشهور بوده و هست . آن آقا که اشاره کرده اید مسئول یکی از ده ها زیرمجموعه حوزه ریاست ، بعنوان معاونت اجرایی حوزه ریاست بود. وی در واقع یکی از معاونت های آقای خلفی بود و نه رئیس دفتر بنده .


ثانیاً اینجانب هیچگاه اعتراض نکرده ام که چرا گرفته اید ، دستگاه قضایی خود باید بگوید .سخن بر سر فضا سازی های رسانه ای است . همه این فضا سازی ها نشان از آن دارد که یک پروژه بزرگتری در پس این القائات نهفته است و آن تخریب اینجانب و شاید هم تخریب های دیگر. مساله همین است. و الا بنده سینه ام خزانه الاسرار اتهامات مجموعه ای از معاونان ، قائم مقامان و آقازاده های مسئولان و شخصیت هاست و ظاهراً امروز هم هزینه ایستادگی در رسیدگی به آنها را می پردازم . اما نکته این است که آیا کسانی که امروز برای شفافیت و مبارزه با فساد سینه چاک می کنند و ماه ها برای دستگیری فردی که نه معاون بنده بوده و نه رئیس دفتر بنده ، بلکه مدیر یکی از اجزاء حوزه ریاست تحت اشراف شخصیتی سالم ، فاضل و شریف چون آقای خلفی بوده ، فضا سازی کرده اند ، آیا همین کار را برای آقای شریفی قائم مقام شهردار اسبق تهران و آقای سیف معاون اقتصادی اطلاعات سپاه و ... کرده اند و فساد آنها را به آقای قالیباف و آقای طائب و دیگران سرایت داده اند؟!وا اسفا از این ظلم و بی عدالتی و بی مروتی .


برای اینکه بنده را تخریب کنند ، اول در فضای مجازی تا توانستند شأن آن متهم را بالا بردند: نه فقط در رسانه های ضد انقلاب ، بلکه در همین رسانه های رسمی داخلی از صدا و سیما گرفته تا خبرگزاری های رسمی . خبرگزاری مهر در این رابطه نوشته بود: "یک مقام ارشد قضایی بازداشت شد" .آخر چرا این دروغ های شاخدار را می پراکنید ؟ اصلاً این آقا مقام قضایی بود تا ارشد باشد ؟ ! در همین رسانه ملی ، برخی خبرنگاران در این باره طوری سخن گفتند که گویی نقش بی بدیلی در مدیریت دستگاه قضایی داشته است.


و همه اینها دروغی بود فوق دروغ . مدیریت دستگاه قضایی در دست مسئولان عالی قضایی بود: یکی نیست از این خبر گزاری ها و صدا و سیما بپرسد این آقا در تصمیمات کدام مسئول قضایی موثر بوده است ؟


آقای محسنی ، آقای خلفی ، آقای منتظری، آقای کریمی ، آقای ذوالقدر ، آقای امینی ، آقای تویسرکانی و .... اصلاً این مقامات دستگاه قضایی به وی اعتنایی می کردند ؟ مدیریت کلی اینجانب بر دستگاه قضایی از ناحیه همین مدیران ارشد و روسای دادگستری ها بوده است. بگویید در کدام مورد بنده توصیه خاصی نسبت به این فرد کرده ام . پس پرده همه این قضایا جز همان پروژه برخی نهاد ها با کمک برخی دیگر نیست که انشاء ا... شرح مفصل آن را در مقام دیگری بیان خواهم کرد.
رابعاً گفته اید " به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساختند ! آیا ارث پدرت بود ، از کجا آوردی ساختی"واقعاً اینگونه ادبیات تا بحال در حوزه های علمیه در این سطوح سابقه داشته است؟


بنده در همین ساختمان جامعه مدرسین برای نمایندگان طلاب و فضلاء به طور مبسوط مسأله ساختمان مدرسه علمیه ولی عصر را توضیح داده ام و شما حتماً اجمال آن را شنیده اید . یکبار هم که در منزل خودتان حضوری توضیح داده بودم ، ولی گویی بنای شما بر این است که بر مطالب خلاف واقع تان اصرار بورزید و با اینکه برای شما مساله را توضیح داده ام و حجت را تمام کرده ام ، باز همان خلاف واقع ها را تکرار می کنید. خلاصه آنچه را گفته ام ، برای آگاهی عموم عرض می کنم :


1- استناد دادن ساختمان مدرسه به این جانب خلاف واقع است . مدرسه علمیه ولی عصر وقف است . واقف آن هم مرحوم والد ما ، آیت ا... العظمی میرزا هاشم آملی قد سره بود (که انشاء ا... نمی فرمایید مگر ارث پدرش بود!) متولی این وقف هم امروز ، بنده نیستم . فقط بجهت اینکه امور مدرسه زمین نماند، وکالتی به بنده داده اند. زمانی که مدیر مدرسه وضعیت نابسامان ساختمان قبلی مدرسه را مطرح کردند ، بنده به جهت اشتغال در قوه قضاییه به ایشان گفتم که اینجانب در ساخت مدرسه هیچ دخالتی نمی کنم و این از باب مصالح مختلفی بود که بنای بر رعایت آنها داشتم از جمله همین حرف و حدیث ها که جنابعالی گاه و بی گاه بیان می کنید . ایشان بعد از مدتی گفت یکی از آشنایان ما که مساجد و ساختمان های مشابهی ساخته است ، حاضر است ساختمان مدرسه را بعهده بگیرد و بانیانی هم برای اینکار بیابد . بنده هم گفتم به شرط آنکه هیچ ارتباطی به اینجانب پیدا نکند ، مانعی ندارد.


حالا جناب آقای یزدی بفرمایید استناد ساخت این مدرسه به بنده چیست ؟ می فرمایید " از کجا آوردی ساختی " آقای عزیز اول استناد ساخت مدرسه به بنده را ثابت کن ، بعد بپرس از کجا آوردی.


ثانیاً مساجد و مدارس علمیه همیشه بانیانی دارد که مساعدت می کنند، چه اتفاق خاصی در این مورد افتاده است که آنهمه مدارس علمیه از پاسخگویی به این سوال مستثنی هستند و این مدرسه باید پاسخگو باشد .


2- با لحنی بی ادبانه گفته اید " آیا ارث پدرت بود"، می گویم نخیر ارث پدرم نبود ! مگر اینهمه مدارس دیگر در قم و سطح کشور ساخته می شود ارث پدرشان است؟ مگر همین ساختمان هایی که حضرتعالی از آنها استفاده می کنید ، از ارث پدرتان ساخته شده است ؟ آخر این چه فهمی است و چه استدلالی ؟!


3- گفته اید " به اسم مدرسه علمیه ، کاخ ساخته اند" . آخر چرا خلاف می گویید: شما یکبار هم که داخل آنرا ملاحظه نکرده اید، چرا نشر اکاذیب می کنید . اگر مقصودتان ظاهر آن است، همین ساختمان هایی که شما از آن استفاده می کردید هم همینطور بود : ساختمان مرکز تحقیقات دبیرخانه خبرگان که با لطایف الحیل از دست مسئولین آن وقت درآوردید و به عنوان نائب رئیس مجلس خبرگان محل کار خود قرار دادید ، در همین قد و قواره و وزن بود ، نفرمودید کاخ ساخته اند ، بلکه با اشتیاق تمام به آن ساختمان نقل مکان فرمود.


4- مدتی در قم غائله برپا کرده بودند خصوصاً برخی از نمایندگان قم که این ساختمان برخلاف قوانین و ضوابط و با دخالت رئیس قوه ساخته شده است ، که البته همه اش کذب بود . اینجانب کمترین توصیه ای برای نحوه ساخت آن نداشتم ، و بعد از تحقیق کاملی که شرحش را در همان جلسه پیش گفته ، ارائه کرده ام، روشن شد ساختمان مدرسه بر اساس قوانین و ضوابط جاری ساخته شده و هیچ تخلفی صورت نگرفته . شهردار سابق هم به تفصیل این نکته را تبیین کرده است و اینکه پروانه ساختمان و مجوزهای صادره بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری بوده است .


نکته آخری که بدان اشاره می کنم اینکه جنابعالی در سخنانی در هفته پیشتر هم باز به رئیس سابق قوه قضاییه و نحوه کارش پرداخته بودید ، گویی روزتان به شب نمی رسد اگر تعریضی ، توهینی و افترایی نداشته باشید . گفته بودید با آمدن آقای رئیسی قوه قضائیه بحمد الله از رکود خارج شد و دیگر مردم امیدوارند که پروند ها پنج سال طول نکشد. اینکه رئیس جدید قوه قضاییه بتواند گامی برای ارتقاء دستگاه قضایی بردارد ، خواست همه ما است .


قوه قضاییه ملک شخصی کسی نیست . رکن نظام است و همه باید به ایشان کمک کنند تا بتواند پیشرفتی برای دستگاه قضایی به ارمغان بیاورد . این روشن است . اما تعریض شما به اینکه قوه قضاییه در رکود بود ، کذب است . دستگاهی که در سال 97 قریب هفده میلیون پرونده رسیدگی کرده ، در رکود بوده ؟


طبق آمار مرکز آمار و فناوری اطلاعات ، در طول سالهای متمادی حضور بنده در دستگاه قضایی ، هرسال میزان خروجی پرونده ها یا بیش از ورودی بوده و یا چیزی در حدود آن . با این حساب دستگاه قضایی در رکود بوده است؟ آقای یزدی شما و انصافتان :از خلاف گفتن هاتان برگردید.


در طول این ده سال قریب شش هزار قاضی جذب دستگاه قضایی شده و در نتیجه عدد قضات به بیش از یازده هزار نفر رسیده ، در حالی که کل آنها قبلاً قریب هفت هزار نفر بودند . این رکود است ! در طول این ده سال تشکیلات دستگاه قضایی تحولات بسیاری پیدا کرده ، از جمله تاسیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات که موجب تحولات قابل توجهی شده است ، همینطور تحولات اساسی در سازمان ثبت که رئیس سابق آن آقای تویسرکانی با شجاعت به پیش برده بود . همینطور در معاونت منابع انسانی و معاونت راهبردی و دیوانعالی کشور . تحولات اساسی در ساختار نظارتی قوه قضاییه و تحولات بسیار دیگر که اینجا مجال ذکرش نیست .


به اعتراف رئیس دادگستری وقت تهران که اکنون سخنگوی قوه است ، در طول این ده سال ، بیش از صد سال عدلیه ، امکانات برای دادگاه ها و دادسرا ها فراهم گردیده است . اینهم رکود است ؟ ! جناب آقای یزدی ، با شعار دستگاه قضایی از رکود خارج نمی شود و با تبلیغات سوء ، تحولات چشمگیر سابق، رکود محسوب نمی شود . باید دید شاخص ها چگونه تغییر کرده اند . حضرتعالی چه تحقیق مستقلی انجام داده اید که محرز شده است در ظرف همین چهار پنج ماه اکنون نرخ رشد تعداد پرونده های رسیدگی شده ، بیشتر شده و یا نرخ رشد تعداد قاضی جذب شده ، بیشتر شده و ...


همین دادگاه های مفاسد اقتصادی که برگزاری آنها موجب خوشحالی مردم و تقدیر آنها شده است ، کارهای اصلی اش که همان تحقیقات و رسیدگی های دادسرایی آنها است ، عمدتاً در زمان این حقیر انجام شده است.
پس برگردید از آن قضاوتهای ناصواب و ناعادلانه تان .


جناب آقای یزدی مشکل اصلی جنابعالی این است که فکر می کنید قیم حوزه های علمیه هستید و می خواهید به همه امر و نهی کنید . متاسفانه شما خودتان را در جایگاهی می بینید که نه تنها مرجع تعیین کنید ، بلکه به مراجع بزرگواری که شاید شاگرد آنها هم محسوب نمی شوید ، امرو نهی کنید و این با رویه های حسنه ای که در حوزه علمیه برقرار بود ، هیچ تناسبی ندارد . فاعتبرو یا اولی الابصار. والحمد ولله رب العالمین .

 

صادق لاریجانی
26/5/98


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نظرات خوانندگان :

نا شناس 27 مرداد 1398
احسن بر آیت الله صادق املی لاریجانی . که بعد از مدت ها سکوت خلاصه از خود دفاع جانانه و به حق نمودید. متاسفانه برخی ها به غیبت کردن و به دروغ پردازی عادت کردند.
کیان 27 مرداد 1398
این اقا مصلحت خودشو رو نمیتونه تشخیص بده چه رسه مصلحت نظام رو!! واقعا جای تاسفه.. چه وضعی شده باز میگن بیاین از امیدواری صحبت کنید.. ... یکی به داد ملت برسه
کیان 27 مرداد 1398
این اقای دست چندم املی لاریجانی اگه فاسد بود چرا اقای خلفی متعهد که اشراف به زیر مجموعه داشت باهاش برخورد نکرد؟؟!! چرا علی رغم تخلفاتش چطور این اقارو اقای لاریجانی برد دفتر مجمع تشخیص مصلخت نظام؟
نا شناس 27 مرداد 1398
ایگاش آقای یزدی کمی با ملایمت سخنرانی می کرد و مواضع اینچنینی نمی گرفت
کاش فقیهی مانند ایشان بعضی مسائل درونی را درسینه خود حبس می کرد
کاش استاد حوزه ای چون او کمی با عرفان موضع گیری می کرد
کاش سخنوری چون آیت لله یزدی احترام ولی فقیه را نگه می داشت
مملکتی که ولی فقیه دارد هرگز آسیبی به آن نخواهد رسید
رهبر بزرگوار ما اگر مسائل را اینگونه که آقای آیت لله یزدی دیدند، می دید شک ندارم ضمن برخورد با هر رئیس قوا یا هر کس دیگر ، مواضع تندی اتخاد می کرد.
درست است که آیت لله یزدی خیلی بزرگ و از افتخارات حوزه علمیه هستند ولی این را همه علما و بزرگان باید بدانند که رهبر معظم هم مرجع هستند و هم ولی فقیه ما هستند و با مواضع دیگران در این سطح هیچکس موافق نیست .
آیت لله آملی لاریجانی مجبور بودند که از خود دفاع کنند و ایکاش که ایشان هم سکوت می کردند و می سپردند به قضاوت رهبر معظم و نخبگان کشور و علی الخصوص آحاد مردم .
ما الگویی در جهان بدست امام راحلمان ارائه کردیم که اخلاق و کرامات انسانی بر پایه ادیان الهی است و هم در شرع و هم در قانون همه مسائل آن وجود دارد.
همه بزرگواران علمی و مذهبی ما از افتخارات ما هستند بنا بر این نباید اختلافات جزئی و سلیق های متنوع آنان در جامعه نیز بروز کند گاهی آنها نیز باید مواضعی منطقی و درست بگیرند
من به سهم خودم از وجود مقام عظمای ولایت معذرت خواهی می کنم . شک ندارم وجود ایشان از این مسئله ناخرسند می باشد
امیدوارم بزرگان ما در مواضع و سخنان و نوشته های خود دقت نمایند
آشنا 27 مرداد 1398
سلام واقعا این جواب دادن در شان رئیس مجمع تشخیص مصلجت نظام نیست
نا شناس 27 مرداد 1398
آقای لاریجانی مردم ده سال است دیدن و حس کردن و برخورد کردن با تمام وجود مدیریت و عملکرد شما را.
نا شناس 27 مرداد 1398
به عنوان یک فرد بسیار کوچک توصیه ای به آیت‌الله یزدی دارم که تحت تاثیر اطرافیانش قرار نگیرند وبدون تحقیق مطالبی را بر علیه بزرگان نظام نگویند ، متاسفانه برخی از اطرافیان نفوذی خوب بلد هستند کارشان را انجام بدهند مگر آیت الله منتظری را چه کسی خراب کرد؟
نا شناس 27 مرداد 1398
به نظرم بهتر بود آقای لاریجانی متین تر به آقای یزدی پاسخ میدادند. هر چند معتقدم آقای یزدی هم اشتباه بزرگی کرد و بدون اطلاع به آقای لاریجانی تاخت . وگرنه همه میدانند بحث نامه ایشان به رهبری و رفتن از کشور از اساس دروغ بود . و اقای یزدی نباید بر پایه یک دروغ وی را مورد حمله قرار می داد
نا شناس 27 مرداد 1398
اگر اشکالی در کار آقای لاریجانی بوده است، چرا آقای یزدی تا الان سکوت کرده بودند؟ اصلا چرا این مسائل باید به طور علنی مطرح شود؟ خود آقای یزدی در زمان ریاست قوه قضاییه چه دستاوردی داشته اند؟
نا شناس 27 مرداد 1398
به نظرم بهتر بود آقای لاریجانی متین تر به آقای یزدی پاسخ میدادند. هر چند معتقدم آقای یزدی هم اشتباه بزرگی کرد و بدون اطلاع به آقای لاریجانی تاخت . وگرنه همه میدانند بحث نامه ایشان به رهبری و رفتن از کشور از اساس دروغ بود . و اقای یزدی نباید بر پایه یک دروغ وی را مورد حمله قرار می داد
رضاازبابل 28 مرداد 1398
سلام به همه دوستان واقعا جای آیت الله هاشمی رو خالی می بینم هشت سال تمام چه تهمتها وچه الفاظی به ایشان نسبت دادن وایشات تحمل کردن بعد هشت سال با محبوبیتی دوچندان برگشتن آقایان و خواص های این مملکت که اینان باشن بدا بحال این مملکت پس مردم حق دارن هرروز درگیر شوند وهزاران پرونده قضایی وارد محاکم قضایی بشه از رهبر بزگوارمون استدعا دارم همانند نهیبی که به یکی از مقامات قبلی نظام زدن وایشان را سرجای خود نشاندند ورود پیدا کنند واین معرکه اقایان خواااااص رو تمام کنند .
اکبر 28 مرداد 1398
شیخ محمد خیلی دور برداشته سوادش به اندازه یک حجت الاسلام نیست از مراجع ایراد می گیرد .جواب آقای لاریجانی کوبنده ومنطقی بود.زیرا جواب کلخ انداز سنگ است.
نا شناس 28 مرداد 1398
جناب لارپریجانی بهترنیست تاریخ راورق بزنید مساله روستای بلیران رادوباره مرورکنید
نا شناس 28 مرداد 1398
آقای یزدی بزرگوار خواهش می کنم در مملکتی رهبری وجود دارد شما اصلا در هیچ مواضعی خودتان را صاحب نظر ندانید احترام شما برای ما واجب است ولی زمانی که پا را فراتر بگذارید همه از شما انتقاد خواهند کرد آقای آلی هم ریاست قوه را از شما تحویل گرفت خیلی نقص داشت ولی اگر نظری هم داشت احتمالا با رهبری در میان گذاشت و همه را در خانواده قضایی کشور حل شد و کارهای ایشان هم نقص هایی داشت که انشاءلله آقای رئیسی کاردان و لایق بتواند آنها را کم و کمتر کند
بنده 28 مرداد 1398
با این بیانیه صحت حرفهای آیت الله یزدی تایید میشه. جناب آقای لاریجانی از اصراری از فساد در دل داری که واویلاست!!! چرا برخورد نکردید؟؟ اگر واقعا معاون شما خلاف کرده و شما در جریان نبود که واویلاتر. در دوران شما هر مدل اختلاس وخلاف و هزار مشکل بود، چرا کاری نکردید؟؟ جناب آقای لاریجانی انقدر کاری نکردید که متهمین احساس حمایت میکردند و مردم سرخورده!!! لطفا سکوت کنید تا مردم شما را از ذه ها پاک کنند
نا شناس 28 مرداد 1398
وافعا از این نوع مکاتبات و صحبتها ناراحت کننده هست ... از علما و زحمتکشان بیشتر از این انتظار هست
نا شناس 28 مرداد 1398
اللهم اشغل الظالمین بالظالمین
ناشناس از روی ترس 28 مرداد 1398
لاریجانی ها دیگه ازکشورما چی میخوان ؟هرکسی مخالفشان باشد را له میکنند
ناشناس 28 مرداد 1398
17 میلیون پرونده در سال 1397؟ مردم را گیر آورده ؟ یعنیروزی 50000پرونده حل و فصل شد؟ بنظرشما باور کردنیست؟
امیر 28 مرداد 1398
بنده کاری به این توضیحات ندارم اما چیزی که خودم و خانواده ام در این چند سال باهاش درگیر بودیم و هنوز هم هستیم، اینکه به خدا قسم یه پرونده تصادف از سال 92 تا حالا توی قوی قضاییه داریم و کسی جواب درستی به ما نمیده .وقتی صحبت از تحول می کنند، واقعا من متوجه نمیشم.
مرتضی 28 مرداد 1398
رهبر معظم انقلاب آبان1391 :
هم اختلاف بین مسئولین مضر است، هم بدتر از آن، کشاندن اختلاف میان مردم مضر است. این را من به مسئولین، به روسای محترم هشدار می دهم....
به آنها هشدار می دهم، مراقب باشند ... اختلافات را به میان مردم نکشانند، چیزهای جزئی را مایه جنجال و هیاهو و استفاده تبلیغاتی دشمن و خوراک تبلیغاتی رادیوهای بیگانه و تلویزیونهای بیگانه نکنند ... همه ما بدانیم موقعیت حساسی داریم.

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی