.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
یوسف نژاد :اشتغال دغدغه مهمی است/ توقف تملیک واحدهای تولیدی در مازندران
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، اقتصاد، سرمایه گذاری و اشتغال را از مسائل مهم و اساسی در کشور بیان کرد.

به گزارش شمال نیوز، علی اصغر یوسف نژاد عصر چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید سازمان صنغت مازندران با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از اقتصاد به بخش صنعت و معدن اختصاص دارد گفت: موضوع مهم کنونی در کشور اقتصاد، سرمایه گذاری و اشتغال است.

وی افزود: مسائل فرهنگی، حاشیه نشینی، آسیب های اجتماعی، خیل عظیم بیکاران و غیره ناشی از مسائل اقتصادی است و باید از ظرفیت های مختلف در استان برای توسعه استان بهره گرفت.

حسن خیریان پور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش های رئیس سابق صنعت و معدن استان گفت: یکی از بهترین گزینه ها برای تصدی گری این سازمان در استان انتخاب شدند و امیدواریم برای ارتقای کمی و کیفی حوزه صنعت و تجارت استان از همه تجارب علمی و عملی بهره گیرد.

وی با اشاره به اینکه در مقطع کنونی با جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه مواجه هستیم باید در حوزه تولید و تجارت داخلی و خارجی تلاش وافری داشته باشیم و مسئولیت سازمان صمت در این حوزه سنگین و مهم است گفت: در حال حاضر چند کارگروه موثر از جمله تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد تنظیم بازار، کارگروه صادراتی غیرنفتی تشکیل شده است.

تملیک واحدهای تولیدی متوقف شده است

خیریان پور یادآور شد: در حال حاضر نیاز به این داریم که تملیک واحدهای تولیدی را متوقف کنیم و واحدهای راکد را شناسایی و احیا کنیم.

وی با اظهار اینکه برخی واحدها با نیمی از ظرفیت تولیدی فعالیت دارند تصریح کرد: این واحدها باید به ظرفیت نهایی برسند و برای تکمیل ۲۰۰ واحدهای تولیدی دارای بیش از ۶۰ درصد تولید برنامه ریزی شود.

وی خواستار نظارت بیشتر برای تنظیم و کنترل بازار در استان شد و گفت: برای خروج برخی واحدها از بحران تلاش و برنامه ریزی شود و باید به هدف سه میلیارد دلار برنامه صادراتی تا پایان برنامه ششم دست یابیم.

خیریانپور عنوان کرد: برای به نتیجه رسیدن پایانه صادراتی ماهیان خاویاری در استان باید تلاش شود زیرا میز تخصصی صادرات ماهیان خاویاری کشور در استان راه اندازی شده است.

 عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز با تقدیر از تلاش های رئیس سابق صنعت و معدن استان اظهار داشت: عمده مشکلات بخش خصوصی به حوزه صنعت و معدن بر می گردد و باید از این بخش حمایت شود./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی