.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
کالدرون: پرسپولیس را به خاطر چالش‌ بزرگش انتخاب کردم/پیشنهادهای مالی بالاتر را رد کردم

گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مصاحبه با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به سوالاتی به شرح زیر پاسخ داد:

قبل از هر چیز از شرایط بازیکنان و اردو بگویید.

بازیکنان بسیار خوبی داریم که خوب هم تمرین می‌کنند. شرایط اردویی هم خیلی خوب است. روز اول بارندگی زیاد داشتیم ولی بعد از آن شرایط کمپ خیلی خوب است. طبعا نمی‌توانم بگویم بهتر از این نمی‌شود ولی شرایط لازم برای کار را دارد. امکانات قابل قبول است و مشکلی برای انجام برنامه‌ها نداریم.

بازی‌های تدارکاتی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

امیدوارم که این حریفان بتوانند ما را تحت فشار قرار بدهند تا بتوانیم معایب کار خودمان را پیدا کنیم.

تا این جا، نحوه اجرای برنامه‌ها چگونه بوده است؟

طبق برنامه پیش رفته‌ایم. از بازیکنان راضی هستم. فقط منتظرم ببینم کار قرارداد با یک مهاجم نوک به کجا می‌رسد. این خیلی مهم است و باشگاه پیگیر موضوع است.

چه شد که فوتبال ایران را برای ادامه همکاری انتخاب کردید؟

فرصتی بود که باید از آن استفاده می‌کردم و البته یک چالش بزرگ همراه خود دارد. این، همان چیزی بود که می‌خواستم. بعد از کار با تیم القطر یکسری پیشنهادها را رد کردم. چون آن چه دنبالش بودم در کار با آن تیم‌ها نبود. بعضی از آن پیشنهادها از نظر مالی به مراتب بهتر از پیشنهاد مالی پرسپولیس بود ولی مثل پرسپولیس یک گزینه چالش بر انگیز نبودند که من را هیجان زده کنند. پرسپولیس از نظر کاری و حرفه‌ای ارزش بیشتری داشت.

در این مدت ایران را چطور دیدید و چقدر از فوتبال ایران شناخت دارید؟

ایران، مردم خوبی دارد. خیلی محبت دارند و احساس نزدیک بودن را به من می‌دهند. لیگ ایران را هم می‌شناسم. با الهلال و الاتحاد برابر پرسپولیس بازی کردم. در جام جهانی دو دوره قبل هم دیدم که آرژانتین با چه دشواری از سد ایران گذشت.

ارزیابی شما از پرسپولیس، چگونه است؟

تیم را تا حد زیادی می‌شناسم. مساله‌ای که من را راضی‌تر از قبل کرده این است که روحیه تیمی و جمعی خوبی حاکم است. من در کارهای قبلی خودم با بازیکنان خوب زیاد روبرو بودم و بازیکنان هم از کار با من راضی بوده‌اند. با این وجود همیشه این طور نبوده است که ببینم همه اعضای تیم با این روحیه و اشتیاق کار می‌کنند. این وضعیت خیلی خوب است.

برنامه‌های شما فقط کوتاه مدت خواهد بود؟

برنامه‌های کوتاه مدت هم داریم ولی به آینده باشگاه و تیم هم فکر می‌کنم. من در تمام باشگاه‌هایی که بودم با جوان‌ها کار کردم. البته آنها خیلی زیاد باید تلاش کنند. در تیم من بهترین‌ها شانس بازی دارند ولی همیشه این فرصت را هم به تعدادی جوان می‌دهم که خودشان را نشان بدهند.

چه قدر زمان لازم دارید که به خواسته خودتان در پرسپولیس برسید؟ در واقع چند هفته بعد از شروع بازی‌ها می‌توانیم پرسپولیسی را ببینیم که طبق خواسته شما بازی می‌کند؟

حداقل سه ماه زمان لازم است. البته این حرف من به این معنی نیست که نتیجه گرفتن ما از آن زمان آغاز شود. این زمان برای آن است که پرسپولیس به یک سطح خوب برسد. زمانی که بعد از آن بازیکنان ما، شیوه من را جذب کرده و شناخته باشند. البته ما باید از همان ابتدای بازی‌ها سفت و محکم بازی کنیم و بعد از چند ماه همانی بشویم که می‌خواهیم اما از اول باید خودمان را به حریفان تحمیل کنیم.

 پرسپولیس در این چند سال خیلی خوب نتیجه گرفت و به نظر می‌رسد این مساله با بالا بردن توقعات کار را خیلی سخت می‌کند.

قطعا همین طور است. دوام در نتیجه گرفتن هر سال سخت‌تر می‌شود. این یک امر طبیعی است. هر مقامی که می‌گیرید کار را برای ادامه سخت‌تر می‌کند ولی همین چالش‌ها من را به این جا کشیده است. من آمده‌ام که پیروز باشم. البته هیچ وقت نمی‌شود نتیجه را بیمه و گارانتی کرد ولی همه مسوولیت را به گردن می‌گیرم و باز می‌گویم برای بُردن آمده‌ام.

پرسپولیس با میلیون‌ها هوادار شناخته می‌شود که از فضای مجازی تا دنیای واقعی همه جا هستند. بازی‌هایی خواهد داشت که 100 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آید، تاثیر این حضور را روی کارتان چگونه می‌بینید؟

این هوادار با خودش مسوولیت می‌آورد. این وظیفه ما است که این حضور را به یک عامل مثبت تبدیل کنیم و برای این منظور باید خوب باشیم. من سعی می‌کنم تعادل در تیم  و بازی‌ها وجود داشته باشد. فلسفه این است که باید خوب بازی کرد و برد. باید کار خودمان را به دیگران دیکته کنیم.

چالش دیگر، بازیکنان زیادی است که خواهید داشت و بعضی ستاره‌ها باید روی نیمکت بنشینند.

مواجهه با این مساله از مسوولیت‌های من است که قبولش کرده‌ام. اگر مشکلی هم باشد من باید آن را حل کنم. تیم در اولویت است و پرسپولیس یک تیم بزرگ و حرفه‌ای است. همه بازیکنان باید این مساله را بدانند. بازیکن تمرین می‌کند و بالاترین عملکرد را ارایه می‌دهد و در نهایت مربی تصمیم می‌گیرد که بهترین کار را برای تیم انجام دهد. بازیکن یا کمک می‌کند و خود را در بهترین فرم نگه می‌دارد یا مربی را دچار مشکل می‌کند که از طرفی به ضرر خودش تمام می‌شود. چون اعتقاد من را نسبت به خودش کم می‌کند و بعد جایی در تیم نخواهد داشت.

از نظر من هر بازیکن مهم است ولی از همه مهمتر، تیم است. چون تیم می‌تواند هر بازیکن را به مهره بهتری تبدیل کند. ما بازیکنان خوبی داریم ولی مسی نداریم. همه باید کار کنند و سخت هم کار کنند.

شما مهاجمی را به باشگاه معرفی کرده‌اید تا برای جذب وی اقدام کنند؟

باشگاه، در ابتدا فهرستی را در اختیار من قرار داد. من در آن فهرست اولویت‌ها را مشخص کردم. البته ترجیح من بازیکن ایرانی است چون راحت‌تر با شرایط وفق پیدا می‌کند. گزینه داخلی گویا تا این لحظه تمایلی به بازی در ایران نداشته است. یک گزینه دیگر هم هست که سابقه بهترین گلزن بودن را داشته است و نفرات دیگری هم هستند./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.024 seconds.