.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
تولید ۱۱ درصدی بچه ماهیان در رودخانه های مازندران
معاون صید و صیادی شیلات مازندران از تولید ۱۱ درصد بچه ماهیان در رودخانه های استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز،  قاسم کریم زاده بعداز ظهر پنج شنبه در مراسم رها سازی بچه ماهی استخوانی در سواحل شهرستان جویبار با اشاره به اینکه ۹۰ درصد گونه‌های دریای خزر از نوع رود کوچ هستند، اظهار کرد: این ماهیان در زمان زاد و ولد به بستر بالای رودخانه می‌روند که متأسفانه در چند سال اخیر به دلیل مشکلات زیست محیطی این زمینه در رود خانه‌های استان مهیا نیست.

وی تصریح کرد: شیلات مازندران از سال ۸۶ تاکنون طرح کمک به تکثیر و زاد ولد طبیعی ماهیان را با عنوان شیل گذاری در سطح رودخانه‌ها و احداث استخر در شرکت‌های تعاونی شیلات در دستور کار قرار داده است و از ۵۴ شرکت تعاونی پره داران در ۲۷ شرکت تعاونی اقدام به احداث استخر کردیم که نسبت به سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

کریم زاده بیان کرد: شیلات مازندران با نگاه پژوهشی در ۲ رودخانه پایلوت در شهرهای نوشهر و چالوس کار زادو ولد ماهیان در نقاط بالا دست رودخانه را انجام داده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان با بیان اینکه برنامه شیلات استان در صید ماهیان استخوانی در سال گذشته هفت هزار و ۵۰۰ تن بوده است، افزود: خوشبختانه عملکرد ما ۹ هزار و ۲۶۰ تن بوده که ۱۴۶ درصد برنامه شیلات در این زمینه محقق شده است و ارزش اقتصادی آن رقم ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: در سال جاری چیزی حدود ۱۰۰ میلیون قطعه بچه ماهی در دریای خزر رها سازی شده است.

وی با اعلام اینکه شیل گذاری در رودخانه‌های استان از ۱۸ رشته رودخانه به ۲۰ رشته رودخانه افزایش پیدا کرده است و ۱۱ درصد تولید بچه ماهی در رودخانه‌های استان مازندران رشد داشته است./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی