.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
تنش آبی در ۲۵ شهر مازندران
مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران، با بیان اینکه ۱۳.۸ درصد جمعیت استان تحت پوشش طرح های فاضلاب قرار دارند گفت: ۲۵ شهر استان نیز با تنش آبی مواجه است.

به گزارش شمال نیوز، مجید عبداللهی صبح پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۹۵۴ هزار نفر جمعیت شهری تحت پوشش آبفا شهری است اظهار داشت: همچنین بیش از ۳۲۳ هزار نفر از جمعیت روستایی نیز توسط آبفا شسهری آبرسانی می شود.

وی افزود: در بخش آب ۱۰۰ درصد جمعیت تحت پوش آبفا هستند و بیش از هشت هزار و ۵۰۰ مترطول شبکه توزیع آب در استان به شمار می رود و بیشتر منابع آب از زیرزمینی تامین می شود.

وی با عنوان ۱۳.۸ درصد جمعیت استان تحت پوشش طرح های فاضلاب قرار دارند، متوسط جمعیت تحت پوشش را ۵۱ درصد بیان کرد و افزود: نیاز مازندران به طرح های فاضلاب به لدیل بالابودن سطح آب زیاد است ولی در این بخش با عقب ماندگی مواجه است..

مدیرعامل آب و فاصلاب شهری مازندران با بیان اینکه شمار مشترکان فاضلاب در استان ۴۷ هزار نفر است، شمار شهرهای که تحت پوشش اینط رح هستند را شش شهر و ظرفیت تصفیه خانه های ساخته شده را ۶۸ هزار مترمکعب در شبانه روز و ظطرفیت تصفیه خانه های در دست احداث را ۴۳ هزار مترمکعب بیان کرد.

عبداللهی ادامه داد: برداشت بی رویه از منابع آبی سبب شد تا آب های استان به سمت شوری پیش رود و برای هر پیشگیری از هدردرفت آب نیز نیاز به اعتبار کلان داریم.

وی با بیان اینکه رد ۲۵ شهر استان با تنش آبی مواجه هستیم گفت: ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای نجات این شهرها از تنش آبی نیاز داریم./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی