.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
یوسف نژاد:تصویب لایحه حفاظت از خاک/آب بندان ها تقویت شود
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه حفاظت از خاک برای رونق تولید و کشاورزی در مجلس خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، علی اصغر یوسف نژاد پیش ازظهر چهارشنبه در همایش زهکشی اراضی شمال کشور با بیان اینکه چرا نمی‌توانیم از مواهب الهی وطبیعی برای رشد و شکوفایی اقتصاد استان مازندران بهره گیری نیاز به کار کارشناسی دارد گفت: باید درک کنیم چرا نمی‌توانیم اقتصاد استان را جهت دهیم و اثرات خوبی روی درآمد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بهره برداری از مزارع کشاورزی سنتی و دیمی است گفت: اگر فضا برای بهره وری مناسب انجام گیرد می‌تواند در بهبود اقتصاد اثرگذار باشد و اکنون خاک موضوع گمشده در حوزه کشاورزی به شمار می‌رود.

یوسف نژاد با عنوان اینکه خاک مسئله بسیار مهم در حوزه کشاورزی است اما به آن توجه نمی‌شود از تصویب لایحه حفاظت از خاک در مجلس خبر داد و گفت: اگر آب و خاک به خوبی مدیریت و حفاظت شود بخشی از مسائل قابل رفع خواهد بود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس ادامه داد: متأسفانه دانشگاه‌ها به عنوان کلینیک تخصصی و علمی به دستگاه‌های کمک نمی‌کنند و این به عنوان یک نقیصه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مازندران کشاورزی است و توجه به آن بر دیگر مسائل استان کمک می‌کند گفت: اگر کشاورزی از نظر مالی و فکری غنی باشد، بازار نیز حرکت می‌کند.

یوسف نژاد میزان تولیدات کشاورزی استان مازندران را هفت میلیون تن اعلام کرد و گفت: کشورهای آسیای میانه متقاضی تولیدات مازندران هستند و باید نسبت به صادرات آن برنامه ریزی و توجه کرد.

وی شمار آب بندان های استان را ۸۲۰ مورد برشمرد و گفت: ۱۷ هزار هکتار آب بندان در استان وجود دارد و باید نسبت به تقویت آن برنامه ریزی کرد و توجه به آن به رونق کشاورزی و گردشگری کمک خواهد کرد./مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی