.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
گزارش شمال نیوز از تعطیلی عجیب یک واحد تولیدی در مازندران؛
توقیف یک و نیم میلیاردی در ازای طلب 40 میلیونی/ با این رویه تولیدکنندگان نگران نباشند؟!
در سال رونق تولید وقتی واحد تولیدی در حال تولید است چرا نهادی که انتظار می رود حامی تولید باشد اینگونه رفتاری قهر آمیز با آن می شود،

شمال نیوز: شرکت سیماب شیر یکی از واحدهای تولیدی در شهرستان محمود آباد است که در حوزه ریخته گری و ذوب آهن مشغول به فعالیت بود. این شرکت که با حضور سرمایه گذاری جدید جان تازه ای برای فعالیت گرفته و در حال توسعه فعالیتش بود در اقدامی عجیب توقیف شد.

 

قضییه از آنجا شروع میشود که یک کارمند این شرکت از کاربرکنار شده و طرح دعوی می کند، دادستانی محمودآباد نیز این شرکت را 40 میلیون تومان محکوم می کند اما در حرکتی عجیب به جای طلب 40 میلیون تومانی این فرد اقدام به توقیف کوره 1میلیاردتومانی کارخانه می کند که قلب تولید این واحد صنعتی است!

 

دادستانی محمودآباد در حالی دست به این اقدام زده است که مدیرکل سابق دادگستری و استاندار مازندران سال گذشته بارها اعلام کرده اند که به هیچ وجه اجازه تعطیلی یا توقیف یک واحد تولیدی فعال را نخواهند داد. این واحد تولیدی زمانی توقیف شده که 30 کارگر در آن مشغول به فعالیت بودند و اکنون بیکار شده اند.

 

جالب اینجاست که دادستانی محمودآباد نسبت به نامه نگاری های متعددی که برای عدم توقیف این واحد تولیدی به آن ها زده شده پاسخی نداده و زندگی 30 کارگر در مخاطره افتاده است .

 

این موضوع در شورای اشتغال استانداری توسط رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران به استاندار یادآوری شد و وی فرماندار محمودآباد را مامور به حل این مشکل کرد اما گویا زور فرماندارهم نرسیده است و نتوانسته جلوی توقیف را بگیرد.

 

سید محمود دریاباری که عمده سهام این شرکت را خریده است و به نوعی مدیرعامل جدید این مجموعه به حساب می آید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بارها با دادگستری شهرستان محمودآباد ارتباط برقرار کردیم، اظهار کرد: دادگستری محمودآباد نسبت به نامه هایی که از استان مبنی بر عدم توقیف کارخانه به آن ها ارسال شده بی تفاوت است.

 

وی در ادامه گفت: برای پرداخت بدهی خود آمادگی داریم اما چرا به جای طلب 40 میلیون تومانی باید کوره 5/1 میلیارد تومانی را توقیف کنند تا کارخانه دیگر قادر به تولید نباشد؟

 

دریاباری با بیان اینکه کوره یک و نیم میلیاردی را به مزایده گذاشته و برای آن  300 میلیون تومان قیمت در نظر گرفتند، اظهار کرد: ادوات گران قیمت زیادی در کارخانه وجود داشت که دادستانی می توانست آن ها را به ازای طلب این شاکی جلب کند  اما قلب کارخانه را از جا درآوردند، واقعا جای تعجب ندارد؟

 

وی با بیان اینکه علاوه بر بیکاری 30 کارگر به ازای هر روز تعطیلی 15 میلیون تومان ضرر می کنیم و تاکنون بیش از 300 میلیون تومان ضرر کرده ایم،  تصریح کرد: به عنوان سرمایه گذار جدید، سهام شرکت را خریده و در حال راه اندازی و تقویت تمامی خطوط تولیدی بود م و قصد داشتم افزایش نیروی کار داشته باشم.

 

این سرمایه گذار خاطر  نشان کرد: در سال رونق تولید انتظار دشتیم رفتاری مناسبت تر با واحدی که فعال است داشته باشند اما به جای تعامل اقدام به خارج سازی این واحد تولیدی از مسیر تولید کردند.

 

مدیرعامل شرکت سیماب شیر نیز بیان کرد: متاسفانه دادگستری محمودآباد بدون توجه به سرمایه گذاری صورت گرفته، اشتغال موجود و فعال بودن کارخانه اقدام به توقیف آن کرده است، توقیف هم در حالی صورت گرفته که کارخانه در رهن بانک است و این توقیف بدون اطلاع بانک صورت گرفته است.

 

وی افزود: جلوی چشم کارگران در زمانیکه مشغول به کار بودند و در حال تولید بودیم برای بدهی 40 میلیون تومانی، کوره 1میلیارد تومانی کارخانه را توقیف کردند، در صورتیکه تجهیراتی در کارخانه وجود داشت که می توانستند با توقیف آن اجازه دهند کارخانه به تولیدش ادامه دهد، ما آماده ایم این بدهی را پرداخت کنیم اما کسی همراهی نمی کند.

 

در سال رونق تولید وقتی واحد تولیدی در حال تولید است چرا نهادی که انتظار می رود حامی تولید باشد اینگونه رفتاری قهر آمیز با آن می شود .

 

حال فرض را ارتکاب خلاف مدیران این مجوعه تولیدی می گذاریم،  دادگستری محمودآباد نمی توانست راهکاری درست و اصولی تری را برای کارگر و کارفرما اتخاذ کند؟ یقینا اگر این شرکت تخلف هم داشته باشد دلیل قانع کننده ای نبود که کوره بزرگی را برای شکایت و طلب 40 میلیون تومانی از جا بکنیم و کارخانه را از کار بیاندازیم!

 

منتظر پاسخ نهادهای مسئول در این زمینه هستیم.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی