.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
اجرای طرح سامانه آبیاری کم فشار برای نخستین بار در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از اجرای طرح سامانه آبیاری کم فشار برای نخستین بار در استان خبر داد.

به گزارش شمال نیوز، دلاور حیدرپور در جمع خبرنگاران،از اجرای طرح آبیاری کم فشار در استان خبر داد و گفت: آبیاری کم فشار یک نوع از آبیاری های نوین سامانه آبیاری بوده که با هدف توسعه مکانیزاسیون، کاهش مصرف آب و کاهش خطر آفات در حال اجرا است.

وی اظهار کرد: در اراضی که امکان استفاده از آبیاری تحت فشار امکان پذیر نیست و املاح آب بالا و باعث گرفتگی لوله می شود و یا زراعت برنج که امکان آبیاری تحت فشار وجود ندارد؛ می توان با استفاده از انتقال آب لوله و شبکه داخل مزرعه از این سامانه استفاده شود که بهره بیشتر آب و هم کارآیی آبیاری را افزایش می دهد.

حیدر پور در مورد تسهیلات دولت در طرح آبیاری کم فشار گفت: در این طرح به ازای هر هکتار 4 میلیون تومان کمک بلاعوض و مازاد هزینه در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان این که اجرای سامانه آبیاری کم فشار برای نخستین در مازندران شروع به کار کرده است، خاطرنشان کرد: دو هزار هکتار از اراضی استان در دست مطالعه و 500 هکتار در ساری و بابلسر در حال اجرا است.

وی به کشاورزان تاکید کرد: باتوجه به مزیت های این روش از فرصت به وجود آمده استفاده کنند و در آبیاری محصولات با روش های جدید حداکثر صرفه جویی را در مصرف آب داشته باشند./ایسنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی