.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

وب‌گردی
آخرین عناوین
اهدای اعضای جوان سوادکوهی به چند بیمار زندگی بخشید
اهدای اعضای بدن جوان مرگ مغزی شده« میلاد ذبیحی آلاشتی» به چند بیمار نیازمند زندگی دوباره بخشید.
اهدای اعضای جوان سوادکوهی به چند بیمار زندگی بخشید

به گزارش شمال نیوز، هفته گذشته در سوادکوه بر اثر یک حادثه رانندگی، جوانی به نام «میلاد ذبیحی آلاشتی» به شدت دچار آسیب دیدگی شد که بلافاصله او را به بیمارستان منتقل کردند اما تلاش‌های تیم پزشکی پس از چند روز نتیجه نداد و به علت شدت برخورد خودرو با این شهروند، پزشکان مرگ مغزی وی را اعلام کردند.

با اعلام قطعی مرگ مغزی این جوان سوادکوهی، خانواده وی برای اهدای اعضای قابل پیوند این جوان اعلام آمادگی کردند و با امضای رضایتنامه در شرایطی که فقط چند روز پیش از آغاز سال ۱۳۹۷ داغدار شدند، به چندین بیمار دیگر زندگی بخشیدند و چند خانواده را خوشحال کردند.

پدر، مادر، برادر و همسر این جوان سوادکوهی در آخرین روزهای سال ۱۳۹۶ فرهنگ نوع‌دوستی را با ایثار و مهربانی خود ترویج کردند. خانواده ذبیحی با اهدای عضو «میلاد ذبیحی» پیش از نوروز یک بار دیگر مانند بسیاری از خانواده‌های نیکوکار سراسر کشور که رضایتنامه اهدای عضو یکی از اعضای خانواده را امضا می‌کنند، اثبات کردند که می‌توان در سخت‌ترین شرایط زندگی هم نیکوکار بود و به دیگران کمک کرد.

طبق آمارهای دانشگاه علوم پزشکی، در سال ۱۳۹۶  مازندرانی‌ها ۱۸ مورد اهدای عضو را ثبت کردند که این رقم با ۵۵ درصد افزایش در سال ۱۳۹۵ به ۲۸ مورد اهدای عضو رسید. تشییع پیکر این جوان سوادکوهی ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۲۷ اسفند از بیمارستان شهدای زیراب به سمت آلاشت انجام می‌شود./ مهر


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی