.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
از یاد شهدا غافل نشویم
از یاد شهدا غافل نشویم

شمال نیوز: حمید رضا کریمیان/ در نگاه رهبر معظم انقلاب بزرگداشت یاد شهدا بالاترین ارزش را دارد. ایشان شان این مجالس و ارزش این حرکت را تا بدانجا می برند که جلسات بزرگداشت را ادامه ی حرکت جهادی و ادامه ی شهادت می خوانند.


نشست های گرامیداشت یاد و اندیشه شهیدان یک ثمره مبارک دارد و آن خلق فرهنگ ارجمند ایثار و از جان گذشتن برای ارزشهای والایی مثل کشور و انقلاب است فرهنگی که اجزا و عناصر اصلی اقتدار و امنیت ملی را شکل می دهد.


بی گمان اهمال در مجالس بررسی اندیشه و میراث شهیدان ها، نسل امروز و فردا را از یکی از گرانبها ترین میراث تمدنی ایران یعنی تاریخ هشت سال دفاع مقدس بی بهره می گذارد و ما با نسلی مواجه خواهیم بود که طلایی ترین قطعه تاریخ خود را به یاد ندارد یا آنکه از آن اتفاق معجزه آسا که ایران اسلامی را از اسارت و اشغال نجات داد، بی خبر می ماند


اگر برای رهبر انقلاب و بزرگان جامعه، حفظ و اشاعه میراث شهدا یک دغدغه است از آن روست که بی خبری نسل های آینده از فرازهای تکان دهنده تاریخ خسرانی جبران ناپذیر است.


برپاداشتن مجالس گرامیداشت شهدا فقط دلجویی از خانواده عزیز آنها نیست بحث جدی در این باب زنده نگه داشتن باورهای استوار آنها به ایستادن در برابر زورگویی و سلطه گری است . به رغم همه تغییرو تطوراتی که در اشکال جنگ ها صورت گرفته است اما هنوز این اندیشه به قوت استوار است که باورهای یک ملت و اعتماد به نفس جوانان آن در برابر تهدیدات ضامن امنیت و توسعه کشور است.


این باور را به صورت مکرر امام و رهبر انقلاب مطرح کرده اند که عزم و اراده یک ملت نسبت به حفظ استقلال و تمامیت خویش بزرگترین سپر دفاعی است نیرویی است که سودای طمع و تجاوز را از ذهن قدرت های توسعه طلب دور می کند. این نکته تفسیر روشن از سخن معروف امام راحل هست که می گفت ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد یا ترجمانی از گفتار رهبر انقلاب است که ضمن تاکید بر ماندگار ساختن فرهنگ شهاد می فرماید اگر این اتفاق افتاد(اراده و خودباوری)، برای این جامعه دیگر شکست وجود نخواهد داشت و شکست معنا نخواهد داشت؛ پیش خواهد رفت.


بسیاری از محققان تاریخ جهان اسلامی فراز و فرود قدرت مسلمین را با همین ترازوی تفکر خودباوری سنجش کرده اند و گفته اند زمانی که مضامین فرهنگ مجاهدت و از جان گذشتگی برای خدا ریشه دوانده است مسلمانان بر حریفان خویش فایق آمده اند.


حیات مقتدرانه جوامع اسلامی در طول تاریخ با تفکر مبارزه و جهاد گره خورده است و برای بقا و اعتلای یک کشور باید مردم آمادگی و روحیه فداکاری و جانبازی را داشته باشند.

 


این موضوع محدود به ایران نیست شما این سخن را از زبان بسیاری دیگر از سیاستمداران می شنوید یا در جهان امروز سرمایه گذاریهای هنگفتی از سوی مراکز تبلیغاتی برای هدایت دمیدن روح ایثار در میان ملت ها صورت می گیرد. زیرا این روحیه حلقه مفقوده قدرت ملی است.


در این وادی می بایست از همه تکنیک های هنری برای بیان و القای مفهوم ایثار و عشق به کشور و منافع ملی بهره گرفته می شود و ادبیات، شعر، سینما، هنرهای تجسمی و متون آموزشی و گرافیکی همگی در خدمت تقویت این روح ملی قرار گیرد از این روست که رهبر معظم انقلاب توصیه می کنند: ... نگاه کنید ببینید که چه چیزی است که میتواند دل این جوان را درگیر کند با مسئله ی ایمان، با مسئله ی ایثار، پایبندی او را عمیق تر و وابستگی او را به این فکر مستحکم تر کند، این را مطالعه کنید؛ این چیزی نیست که به آسانی انسان بتواند به آن دست پیدا کند.

هم مخاطب را باید شناخت که امروز مخاطبین ما ده ها میلیون هستند که بسیاری جوانند؛ اعم از آنهایی که در دانشگاهند یا در دبیرستانند یا در فضاهای دیگری زندگی میکنند؛ اینها همه مخاطبان ما هستند، هم مخاطب را باید شناخت، ظرفیّتهای او را باید دانست؛ هم چگونگی حرف زدن با مخاطب را باید یاد گرفت.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی