.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
194 هکتار از مزارع گندم مازندران با ارقام وارداتی کشت شد
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 35 تن بذر گندم وارداتی در طبقه مادری شامل کلکتور، باسیلیو، رادیال و نوگال در سطح 194 هکتار کشت شد.

به گزارش شمال نیوز،حسن عنایتی سطح زیرکشت گندم در مازندران را 48 هزار و 743 هکتار اعلام و اظهار کرد: 20 هزار و 743 هکتار به گندم آبی و 28 هزار هکتار به گندم دیم اختصاص دارد.

وی ادامه داد: مزارع گندم استان از روند رشدی خوبی برخوردار است و در مرحله پنجه‌دهی، ساقه و سطح بسیار اندکی از مزارع نیز در مرحله شکم‌پُر قرار دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: مصرف کودهای پتاسه و محلول‌پاشی در مزارع گندم سبب بیمه شدن محصول در برابر تنش‌های محیطی می‌شود.

این مسؤول درباره کشت گندم ارقام وارداتی گفت: 35 تن بذر گندم وارداتی در طبقه مادری شامل کلکتور، باسیلیو، رادیال و نوگال در سطح 194 هکتار کشت شد.

عنایتی ادامه داد: 405 هکتار از مزارع به صورت خاک ورزی حفاظتی کشت شد که تاکنون از سطح سبز خوبی برخوردار است و در مرحله انتهایی پنجه‌زنی قرار دارد.

وی به کشت مکانیزه گندم اشاره کرد و افزود: 7 هزار و 939 هکتار به روش خطی‌کار، یک‌هزار و 309 هکتار توسط کمبینات و 405 هکتار به‌صورت مستقیم و نوتیلج انجام شد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 2 هزار و 381 هکتار از مزارع گندم استان به روش شیمیایی با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز مبارزه شد، تأکید کرد: با توجه به نامساعد بودن شرایط آب و هوایی، مبارزه شیمیایی در این مزارع به کندی انجام می‌شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در 21 هکتار از مزارع گندم استان با آفت سوسک سیاه، یک‌هزار و 280 هکتار با حلزون و یک‌هزار و 80 هکتار مبارزه با موش صحرایی در مزارع گندم استان مبارزه انجام شد.

عنایتی اظهار کرد: 14 هزار و 498 هکتار از مزارع با علف هرز نازک‌برگ، پهن‌برگ و توام مبارزه شد./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی