.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

آخرین عناوین
انتقادهای شدید رئیس سازمان اداری و استخدامی؛
ساختمان و خودرو ناموس مدیران دولتی شده است
رئیس سازمان اداری و استخدامی با تأکید بر اینکه نگاه و رویکرد قدیمی در میان مدیران دولتی وجود دارد، که خودرو و ساختمان را ناموس خود می‌دانند، گفت: در گذشته این تعبیر وجود داشت که اگر مدیری ساختمانی را تحویل می‌داد، مانند (شاه‌سلطان حسین که حکومت را تحویل داده)‌ خواهد بود، بنابر این مدیر حاضر نبود ساختمان و خودرو تحویل بدهد، در عوض نیروی انسانی که مهمترین عامل است را به راحتی منتقل می‌کرد.

به گزارش شمال نیوز، جمشید انصاری با اشاره به بحث مدیریت اموال غیرمنقول دولت، اظهار داشت: این موضوع به عنوان یک پروژه اقتصاد مقاومتی در وزارت اقتصاد تعریف شده و دستگاه‌ها هر کدام سهمی دارند.

وی افزود: سازمان اداری استخدامی در حوزه ساماندهی فضاهای اداری مسئولیت مستقیم دارد. تمام فضاها و ساختمان‌هایی که دستگاه‌ها در آن مستقر هستند، متعلق به دولت نیست و مالکیت برخی از آنها با مشکلاتی همراه است که باید درست شود.

رئیس سازمان اداری استخدامی با اشاره به موضوع شناسایی ساماندهی و مولدسازی دارایی‌های دولت گفت: مستندسازی این دارایی‌ها در وزارت اقتصاد دنبال می‌شود.

انصاری با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها از ساختار و استاندارد تهیه شده استقبال نمی‌کنند، گفت: فضای اداری محیطی است که دستگاه‌ها مأموریت خود را در آن دنبال می‌کنند و دسترسی برای ارباب‌رجوع فراهم می‌شود. به نظر در کاستی‌ها و اضافه‌داشت‌ها مشکلاتی داریم بسیاری از دستگاه‌ها فضای حداقلی در اختیار داشته و برخی فضای زیادی دارند که متناسب با مأموریت‌ها نیست.

وی با تأکید بر اینکه نگاه و رویکرد قدیمی در میان مدیران دولتی وجود دارد، که خودرو و ساختمان را ناموس خود می‌دانند تصریح کرد: در گذشته این تعبیر وجود داشت که اگر مدیری ساختمانی را تحویل می‌داد، مانند (شاه‌سلطان حسین که حکومت را تحویل داده)‌ خواهد بود، بنابر این مدیر حاضر نبود ساختمان و خودرو تحویل بدهد، در عوض نیروی انسانی که مهمترین عامل است را به راحتی منتقل می‌کرد.

وی تأکید کرد: در تمام برنامه‌هایی که برای اصلاح ساختار انجام دادیم، یادم نمی‌آید ساختمانی مازاد بوده باشد و برای آن ده‌ها استدلال می‌آورند.

وی با اشاره به هزینه‌هایی که در نگهداری ساختمان‌ها و فضای اداری مترتب است،‌ گفت: باید به سمت تجمیع فضاهای اداری با هدفی مشخص برویم برای ادارات جدید منطق مشاعی و مشترک جا بیفتد اکنون طبق مصوبات شهرستان‌های زیر ۷۰ هزار نفر نباید ساختمان مستقل داشته باشند و به صورت مجتمع اداری تمام دستگاه‌ها زیر نظر فرمانداری مستقر شوند.

وی با ابراز تأسف از اینکه سازمان برنامه و بودجه بدون توجه به قانون و مصوبات منابع در اختیار دستگاه‌ها برای خرید و ایجاد فضای اداری قرار می‌دهند، گفت: امروز فضا است که بر ما تحمیل می‌شود، تا اینکه ساختار. با پرت و هدررفت فضا و امکانات در ادارات روبه‌رو هستیم.

انصاری یادآور شد: فضای باز و اوپن در جلوگیری از فساد، روان‌تر شدن خدمات و افزایش کارآمدی مؤثر است، اما همچنان شاهد تفکیک ساختمان باز به تقسیم‌بندی و روش‌های قدیمی و هزینه‌بر هستیم.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

مطالب پیشنهادی از سراسر وب


ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی