.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر
آمدن «عبدالعلی علی‌عسکری» به صداوسیما و برگزاری مراسم معارفه او خالی از حواشی نبود.

 فارس: صبح امروز -سه شنبه 28 اردیبهشت ماه- مراسم تودیع و معارفه محمد سرافراز و عبدالعلی علی عسکری در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد که برخی از حواشی آن خالی از لطف نبود.

طبق اعلام قبلی قرار بود مراسم ساعت 10 آغاز شود و دعوت نامه های هولوگرام دار از قبل برای مدعوین ارسال شده بود. همچنین علی رغم تاخیرات طولانی مدتی که برای این مراسم‌ها معمول است، این مراسم تنها با 20 دقیقه تاخیر آغاز شد و البته نظم حضور مهمانان و عدم آشفتگی از نقاط مثبت آن محسوب میشد.

چهره‌های هنری بسیاری خود را به مراسم رساندند. محمدمهدی عسگرپور، سیدمحمود رضوی، محمد صالح علاء، محمد مسعود، محمدرضا شریفی‌نیا و ... آمده بودند.

نکته قابل توجه دیگر دعوت از آزاده زارعی بازیگر جوان بود که تنها بازیگر زن از قشر بانوان بود که در این مراسم حاضر شده بود.

البته حضور پیشکسوتان در این مجلس بیشتر خودنمایی می‌کرد که می‌توان از این جمله به اساتیدی نظیر محمدعلی کشاورز که با سختی آمده بود، جمشید مشایخی، ایرج راد، داوود میرباقری، علی نصیریان، داریوش اسدزاده، مسعود جعفری جوزانی و ... اشاره کرد. البته حضور مدیران و معاونان سابق رسانه ملی نیز از نکات قابل توجه مراسم بود.

شاید خیلی‌ها هم ندانند که دکتر علی عسکری داماد آیت الله شاه آبادی است و حمید شاه آبادی معاونت هنری سابق وزارت ارشاد نیز برادر همسر رئیس جدید سازمان صداوسیماست.

پورمحمدی معاون سیما امروز سخنان قابل توجهی داشت. او که صبح روز اعلام حکم رئیس جدید با گروهی از مدیران به دیدار علی لاریجانی رفته بود، درباره این دیدار برای اولین بار و به طور رسمی توضیحاتی را ارائه کرد.

او گفت: قرار نبود صحبت کنم ولی گفتند چون شما پیرمرد محترم شورای معاونین هستید باید صحبت کنید. من سخنران خوبی نیستم. دکتر سرافراز یک پدیده بود و هست، دکتر علی عسکری نیز یک پدیده بود و هست و مهندس ضرغامی هم یک پدیده بود و هست. به این خاطر می گویم پدیده که 14 یا 16 صفت رهبر معظم انقلاب برای دکتر سرافراز برشمردند که ایشان با استعفای سرافراز هم موافقت کردند.

وی افزود: ایشان کارهای بسیاری انجام دادند و یکی از دلایلی که باعث شد ناکام بمانند این بود که چندین کار را با هم می خواستند انجام بدهند. ملاحظات گوناگون و مختلفی وجود دارد که نمی گذارد شما به انقلاب مد نظرتان برسید. ایشان علی رغم روحیه انقلابی نتوانستند به آنچه می خواستند برسند. شاید هم ما مدیران ناتوان و نالایقی بودیم که نتوانستیم ایشان را همراهی کنیم. ما هرچه حقوق می گیریم باید به برنامه سازان و بازنشستگان و ... بدهیم و بودجه ای برای برنامه سازی نمی ماند.

وی تصریح کرد: ما فرستندگان پیام با هم از نگاه فرهنگی و ارزش ها با هم متفاوت هستیم و با مخاطبان بسیاری هم روبرو هستیم. اول باید با خانواده و بعد نمازگزاران مسجد و خیابان ایران، اهالی رفسنجان، همه باید راضی باشند. ما چهارشنبه پیش مشکلات خود را خدمت آقای لاریجانی گفتیم که خبر نداشتند. یکی از نقاط ضعف سرافراز همین بود که مشکلات را نمی گوید و بیان نمی کند. مثلا آقای لاریجانی که از دوستان آقای سرافراز هستند نیز وقتی ما به دیدارشان رفتیم و مشکلاتمان را گفتیم، گفتند که از این مشکلات خبر نداشتند.

پورمحمدی ضمن ابراز خشنودی از حضور آشنا در این مراسم و آوردن وی از ردیف سوم صندلی ها به ردیف اول به شوخی گفت: همین موضوع روی میزان بودجه ما تاثیر دارد. در حالی که سردار شیرازی هم اینجا حضور دارد ولی اصلا معلوم نیست کجاست. هماهنگی در کشور ما کار بسیار سختی است و سرافراز نتوانست با دولت و مجلس هماهنگ باشد ولی گام های مهمی را برداشت و امیدوارم دکتر علی عسکری در این مسیر سخت و طولانی موفق باشد.

معاون سیما در ادامه به موفقیت های سرافراز اشاره کرد و اظهار داشت: حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی، تمرکز بر تولیدات بهتر به جای کمیت، چابک سازی و تلاش برای حرکت رسانه ای و ... همه از اقدامات موثری بود که ایشان انجام داد و من از تلاش ها و مجاهدت های خاموش ایشان قدردانی می کنم. ان شاءالله اگر ما هم در خدمتشان بودیم بتوانیم کار کنیم. یک نکته کاری هم بگویم که استعفا کلا چیز خوبی نیست و با آن موافقت می شود. سعی کنیم استعفا ندهیم و از مکتب تیپا استفاده کنیم.

یکی از نکات قابل توجه دیگر نیز اشتباه نظام اسلامی مجری برنامه در بیان اسامی و عناوین مهمانان بود که لاریجانی در این باره گفت: 30 سال از عمر نظام اسلامی گذشته است و سن ایشان بالا رفته و این گونه جابه جا گفتن سمت ها از وی پذیرفته شده است.

البته لاریجانی سخنان پورمحمدی رابدون جواب نگذاشت و در همین رابطه عنوان داشت: بحث های خوبی را مطرح کردند سرافزار و جناب عسگری، پورمحمدی و دیگران در خلال بحث هایشان مطالبی را مطرح کردند اما من احساس می کنم که مشکل خود پورمحمدی بود.

لاریجانی همچنین پورمحمدی معاون صدا و سیما را پدیده‌ای عجیب و غریب برشمرد و گفت: مدیریت ایشان مشکل زا است و از عسگری خواهش دارم به گونه ای کار کنند تا 10 سال دیگر برای چنین جلسه ای در اینجا دور هم جمع شویم.

مراسم زودتر از روال معمول پایان یافت و وقتی مسئولان با خبرنگاران مواجه شدند، عکس العمل‌های متفاوتی از خود بروز دادند. به عنوان مثال لاریجانی ایستاد، خبرنگاران سوالات را پرسیدند و رفت. اما سرافراز پس از اصرار بیش از اندازه خبرنگاران حاضر به مصاحبه شد و علی عسکری نیز که اولین مصاحبه خود در سمت ریاست سازمان صداوسیما را تجربه می‌کرد، در حلقه محافظان خود محصور ماند و خبرنگاران با دشواری‌های بسیار و البته تحمل رفتار ناپسند محافظان توانستند سوالات خود را غیرمنسجم و پراکنده مطرح کنند.

در ادامه تصاویری از حضور شخصیت‌های گوناگون را در مراسم امروز مشاهده می‌کنید:

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر

چه کسانی به پیشواز رئیس جدید صداوسیما آمدند؟ +تصاویر
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.034 seconds.