.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
فواید سکوت اختیار کردن به‌هنگام غذاخوردن
یک متخصص طب سنتی گفت: نگاه مستقیم به غذا و سکوت اختیار کردن به‌هنگام غذاخوردن در فرآیند هضم و فرایندهای بعدی بسیار مؤثر است.

به گزارش شمال نیوز: سید مهدی میرغضنفری درباره اخلاط 4گانه اظهار داشت: هر جسم، حالت یا موقعیت دارای مزاج است یعنی ما می‌توانیم از دیدگاه مزاجی به آن نگاه کنیم یعنی میزان حرارت و رطوبتش را بسنجیم و مبتنی بر آن با آن مواجه شویم.

وی در پاسخ به این پرسش که در واقع سودا و صفرا و خون و بلغم واقعاً چه هستند و از چه درست شدند, گفت: این اخلاط چهارگانه که در بدن ما هستند و شکل می‌گیرند حاصل از غذا هستند یعنی اینکه وقتی که یک غذایی را می‌خوریم ــ حالا یا خوردنی‌ها یا نوشیدنی‌ها ــ وقتی وارد بدن ما می‌شود یک فعل و انفعالاتی در بدن ما صورت می‌پذیرد و محصول این فعل و انفعال بخشی از این محصول اخلاط چهارگانه است.

این متخصص طب سنتی درباره اینکه چه عواملی در تشکیل این اخلاط 4گانه دخالت دارند، افزود: در تشکیل این اخلاط 4گانه یکی غذا و دیگری هضم غذا بسیار مهم است.

میرغضنفری ادامه داد: می‌خواهم اهمیت این نکته را گوشزد کنم که ما روایاتی زیاد در بحث غذا، رعایت‌های غذا، تدابیر غذا و نوع غذا داریم. یکی از مهم‌ترین آیه‌ها «فالینظر الانسان علی طعامه» است که انسان لازم است به غذای خودش توجه کند و دقت کند.

وی خاطرنشان کرد: در این آیه باید تفکر کرد و از نظرهای مختلف ما می‌توانیم به این آیه نگاه کنیم که ببینیم منظور چیست و تفاسیر چه گفتند. از نگاه ظاهری اگر به آن نگاه کنیم که علم امروز اثبات کرده نگاه مستقیم به غذا و سکوت اختیار کردن در هنگام غذا خوردن در فرآیند هضم و فرایندهای بعدی بسیار مؤثر است./تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.077 seconds.