.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

علت اصلی کناره گیری خاتمی از کاندیداتوری

در حالی که خاتمی علت کناره گیری خود را نگرانی از تشتت آرا بین اصلاح طلبان عنوان کرده گفته می شود علت اصلی کناره گیری خاتمی نگرانی از رد صلاحیت شدن بوده است.

به گزارش خبرنگار عصرایران نگرانی اصلی خاتمی رد صلاحیت شدن توسط شورای نگهبان بوده و این در حالی است که برخی چهره های برجسته جناح اصولگرا بعد از مطلع شدن از این نگرانی خاتمی در تماس هایی با او اعلام کرده اند که هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشد.
از جمله افرادی که گفته می شود در این باره با خاتمی گفتگو داشته اند علی اکبر ناطق نوری است.

قبل از اين برخي افراد و رسانه هاي اصولگرا تلويحاَ خاتمي را به رد صلاحيت تهدبد كرد بودند . از جمله كيهان نوشته بود برخي كارهاي خاتمي براي رد صلاحيت هركسي كفايت مي كند و اقا تهراني هم تاكيد كرده بود كه شوراي نگهبان كار خود را به خوبي بلد است.(نقل به مضمون)

اين نكته اي است كه ميرحسين موسوي نيز در نامه اخير خود خطاب به خاتمي اشارت وار بدان پرداخته و نوشته است: بسيار تاسف خورده‌ام که مخالفان چگونه مي‌توانند نقشي را که در بزنگاهي خطير از انقلاب اسلامي براي اصلاح‌طلبي برعهده گرفتيد نبينند.

به علاوه بعد از كانديداتوري خاتمي اجماع اصولگرايان بر روي احمدی نژاد جدي شد به طوري كه برخي حاميان دولت ،كانديداتوري خاتمي را كاتاليزور اجماع بر احمدی نژاد دانستند و ضمن اظهار اين كه رقابتي سخت در پیش است از اين اجماع و شكست تز عبور از احمدی نژاد استقبال كردند.

این در حالی است که برخی حامیان تند روی خاتمی با کناره گیری او قصد دارند عبدالله نوری را برای حضور در انتخابات راضی کنند که نوری نیز به دلیل احتمال رد صلاحیت شدن تا کنون از پذیرش این درخواست خودداری کرده است.
با اين حال اكثر اصلاح طلبان با اين رويكرد مخالف و معتقدند سرمايه گذاري روي نوري كه رد صلاحيت اش قطعي و براي اصولگرايان كم هزينه است به معناي تقديم دو دستي رياست جمهوري به احمدی نژاد است.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.022 seconds.