.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 

کناره گیری خاتمی وآغازانشقاق دربین اصلاح طلبان

در حالی که سید محمد خاتمی هدف از کناره گیری خود را جلوگیری از تکثر آرای اصلاح طلبان اعلام کرده است شنیده ها حاکی از بروز انشقاق شدید در بین اصلاح طلبان بعد از کناره گیری خاتمی است.

بر اساس این خبر گروه یاری که قبلا با هدف دعوت از خاتمی راه اندازی شده بود، بعد از اعلام حضور خاتمی به ارگان حمایت از او مبدل شد و در نهایت با مطرح شدن احتمال انصراف خاتمی وظیفه اصرار برای منصرف کردن خاتمی از کناره گیری را بر عهده گرفت.

این در حالی است که در شرایط فعلی این گروه در آستانه تعطیلی قرار گرفته است.

برخی حامیان جوان خاتمی که در این ستاد فعالیت داشته اند به شدت به کناره گیری خاتمی معترض اند و اعلام کرده اند به هیچ وجه از میرحسین حمایت نخواهند کرد.

این در حالی است که برخی دیگر از حامیان خاتمی با کناره گیری او به سمت حمایت از کروبی گسیل شده اند.

در عین حال برخی تند روهای این جریان نیز با کنار رفتن خاتمی اعلام کرده اند در انتخابات آینده حضور نخواهند یافت و از هیچ نامزدی حمایت نمی کنند.

علاوه بر این در گروه 88 وضعیت تا حدی متفاوت است چرا که این جریان در سراسر کشور حامیانی را برای خاتمی سازماندهی کرده بود اما با اعلام کناره گیری خاتمی در بین گروه 88 نیز چند دستگی برای نحوه ادامه فعالیت بوجود آمده است.
در عین حال اصلاح طلبان معتقدند کناره گیری خاتمی به هیچ وجه به ائتلاف اصلاح طلبان منجر نمی شود بلکه اگر در بین 3 گزینه خاتمی ، کروبی و موسوی کسی باید انصراف میداد قطعا به دلیل پایگاه مردمی اولویت برای انصراف از کاندیداتوری با میرحسین و کروبی بوده است.

این افراد معتقدند میرحسین پیش از کاندیداتوری خاتمی تصمیم خود را نگرفته بود و تصمیم گیری در مورد نامزد اصلاح طلبان را با عدم اعلام آمادگی خود به خاتمی واگذار کرده بود و به همین دلیل کاندیداتوری او در شرایطی که خاتمی حضور خود را اعلام کرده بود نوعی خودخواهی از سوی میرحسین تلقی می شود.

برخی اطرافیان خاتمی کناره گیری خاتمی از نامزدی را نوعی اعتراض از سوی او نسبت به نامزدی میرحسین تلقی می کنند.

آن ها دلیل خود را اظهار نظر خاتمی مبنی بر اینکه یا من یاجناب میرحسین در انتخابات نامزد می شویم را اعلام می کنند و معتقدند این گفته خاتمی توافقی بین او و میرحسین بوده و میرحسین بعد از اعلام حضور خاتمی عهد شکنی کرده است.

در عین حال برخی دیگر معتقدند خاتمی از ابتدا بنا برای ماندن در عرصه را نداشت و تنها سعی کرد تنور انتخابات را در بین اصلاح طلبان گرم کند تا میرحسین بتواند به جمع آوری آرا بپردازد.


استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام شمال نيوز مجاز مي باشد .
ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.014 seconds.