.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
رمز نامگذاری خیابان 18 دی ساری چیست؟

شمال نیوز: تظاهرات مردم ساری علیه ر‍ژیم پهلوی از مسجد جامع آغاز وتا میدان شهداء ادامه داشت وقبلا این خیابان بنام شاه عباس بود وامروز نیز خیابان 18 دی نیز به این علت نامگذاری شد که تظاهرات مردم ساری در روز 18 دی یعنی یک روز جلوتر از قیام 19 دی قم انجام شد ودر این روزشهرستان ساری 2 شهید تقدیم انقلاب نمود:

شهید عسگری توفیقی = شهید در سال 1357 به خاطر صلوات فرستادن بعد از شنیدن نام امام خمینی توسط ساواک دستگیر وپس از 3 روز حبس وشکنجه آزاد شد وپس از آزادی در تظاهرات مردم ساری از مسجد جامع تا میدان شهداء شرکت نمود وبر اثر تیر مستقیم کلت ر‍ژیم به شهادت رسید ایشان هنگام شهادت 38 سال سن داشت.

شهید سید اسماعیل عابدین پور = شهید در تظاهرات خیابان شاه عباس زمان طاغوت در تاریخ 18 دی 1357 شرکت نمود وشهد شیرین شهادت را نوشید روحشان شاد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 18 دي 1396
3
1
پاسخ
باسلام
مردم شریف ساری ، روحانی مبارز ، نستوه ، خستگی ناپذری، مانند عبدالحمید عبدالاحد ،قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در ساری دیده اید ؟ خدمات فراوان ایشان که همیشه بصورت پنهان برای مردم شهرستان ساری استان مازندران و ایران اسلامی صورت می گیرد ، براستی خود یک کتاب اسناد انقلاب اسلامی میباشد، که گروهای ،تحت این عنوانها (كاپیتالیسم)و (ایسم ها ) دیگر با این روش نخبگان سیاسی ، اجتماعی، علمی ما را از صفحه خدمت دور میکنند، مردم شریف ساری
نباشد روزی بفکر بیافتید که دیگر عبدالاحدی در جمع شما مردم شریف و دوست داشتنی نباشد ، اینها همان نسلی هستند که خون دل خورده اند ، و هرگز از انقلاب و مردم سهم طلبی نکرداه اند، عبدالاحد کسی است که ابتدا در قلب و عقل خود انقلاب کرده ، و خود از انقلابیون قبل از انقلاب است.
عبدالحید عبدالاحد کسی است که شهیدان برای او وصیت نامه خصوصی می نوشند.
باید کلاس عبدالاحد شناسی گذاشت ، که شاید ، شاید، شاید، بتوایم شخصیت کوچکی از انسان بزرگی مانند او در اینده بسازیم.
فرزند کسی هستم که برای حاج عبدالحمید عبدالاحد وصیت نامه شخصی نوشت.
نا شناس 18 دي 1396
4
0
پاسخ
سلام به راستی امروز مرهون کسانی هستیم که از جانشون گذشتن تا این انقلاب به این جا برسه پس بی انصافیه که فراموش بشن ومهمتر از اون جانبازان را در یابیم

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی