.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما
 
آخرین عناوین
گلایه یونسی از عملکرد صداوسیما

علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور که این روزها صحبت‌هایش در مورد مسائل مختلف برای دولت جنجال آفرین شده است، در اظهاراتی به نقد عملکرد صدا و سیما پرداخت.

به گزارش شمال نیوز  علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهور طی مصاحبه ای با سایت جماران به تخریب عملکرد صدا و سیما پرداخت و گفت: صداوسیما در جایگاه رسانه اپوزیسیون نسبت به دولت عمل می کند. این در حالی است که جایگاه رسانه ملی، جایگاه یک رسانه اپوزیسیون نیست.

وی افزود: متاسفانه صدا و سیما در جایگاه رسانه اپوزیسیون نسبت به دولت عمل می کند. این در حالی است که جایگاه رسانه ملی، جایگاه یک رسانه اپوزیسیون نیست. اصولاً صدا و سیما باید حامی رئیس جمهور باشد و در عین حال نظرات مردم را در رابطه با دولت منعکس کند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: دولت نسبت به رفتار صدا و سیما در قبال دولت نقدهای جدی دارد. شخص رئیس جمهور و ارکان دولت هم منتقد رفتارها و عملکرد صدا و سیما در قبال دولت هستند.

وی در ادامه گفت: علاوه بر شبکه های سراسری در استانها هم، صدا و سیما عملکرد مناسبی در قبال دولت و سفرهای استانی رئیس جمهور ندارد. در سفر رئیس جمهور به استان ایلام همراه ایشان بودم. اصولا در آن روز مهمترین خبر استان ایلام سفر رئیس جمهور و تعداد زیادی از اعضای هیات دولت به ایلام بود. ولی وقتی تلویزیون استان ایلام را می دیدم متوجه شدم که به طور عجیبی به مسائل فرعی و طنزآلود می پردازند و سفر دکتر روحانی و هیات دولت را پوشش مناسب نمی دهند طوری که انگار هیچ اتفاقی در این استان روی نداده است.

یونسی ادامه داد: خبر سفر هیات دولت به این استان علاوه بر مقیاس استانی در سطح ملی نیز خبر مهمی محسوب می شد که متاسفانه با بی تفاوتی صدا و سیمای ایلام مواجه شده بود. متاسفانه صدا و سیما به وظیفه ملی خودش در قبال دولت عمل نمی کند.

دستیار ویژه رئیس جمهور با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در مورد برنامه های تبلیغی انصراف از یارانه ها گفت: عملکرد صدا و سیما در موضوع انصراف از یارانه ها کاملا جهت دار بود. اینها وقتی دلشان می خواهد فضا را چنان آماده می کنند که جامعه با تمام وجود پای کار می آید و وقتی هم که مایل به همراهی با موضوعی نیستند طوری عمل می کنند که باعث واکنش منفی مردم می شوند. یکی از مواردی صدا و سیما عملکرد مناسب ملی نداشت، موضوع انصراف از یارانه ها بود.

اظهارات تند علی یونسی درمورد عملکرد صداو سیما در حالی است که چندی پیش عزت الله ضرغامی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور از عملکرد صدا و سیما در فاز دوم هدفمندی گزارشی داده است. ضرغامی در این گزارش با اشاره به فراهم آوردن آنتن زنده برای 25 مدیر دولتی، اعلام کرده بود که حتی زیر نویس های شبکه های تلویزیونی را هم با مقامات دولت هماهنگ کرده و پس از تایید آنان به نمایش گذاشته شده است. رئیس صدا و سیما در این نامه همچنین با برشمردن 13 نقطه ضعف در عملکرد تیم اقتصادی و رسانه ای دولت، این نقاط را باعث انصراف 5/4 درصدی مردم از دریافت یارانه برشمرده است.

همچنین پیش از این نیز صدا و سیما تمهیدات ویژه ای برای انعکاس سفرهای استانی در دولت جدید فراهم کرده بود. در همین رابطه در سفر دکتر روحانی به استان هرمزگان، صدا و سیما در اقدامی ویژه، برای پوشش اخبار سفر استانی دولت اقدام به اعزام 6 واحد ارتباط ماهواره ای (SNG) برای پوشش زنده سخنرانی و برنامه های رئیس جمهور از شبکه خبر کرده بود.

پخش زنده اکثر سخنرانی‌های روحانی از شبکه استانی و خبر صدا و سیما نیز از نکاتی بود که در سفرهای استانی دولت پیشین کم سابقه بوده است. لازم به ذکر است که صحبت‌های اخیر یونسی در مورد نماد شیر و خورشید در پرچم قبلی ایران نیز، حاشیه‌های فراوانی برای دولت ایجاد کرده بود که حتی با اعتراض رسانه‌های حامی دولت و تذکر کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور مواجه شد.
/350


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 30 ارديبهشت 1393
آقای یونسی از شما بعیده
در بعضی کشورها مانند بلژیک، سوئد حتی خود همسایگان رییس جمهور نمیدونند که همسایشون رییس جمهوره
یعنی چی که رییس جمهور داره میره جایی یه عده تملق گو راه بیافتند دنبالش ببیند ایشون با چه کسی خوش و بش میکنه
نا شناس 31 ارديبهشت 1393
باسلام اگه به هیچ چیز انتقادنکنن به صداوسیما وفوتبال انتقادواعتراض وارده چراکه بادوبله وپخش فیلمها وبرنامه های ضددینی ضدبشری وضدعفل و...مثل جومونگ وسرزمین آهن یانگوم و...که جزخشونت وقتل وعدم همخوانی باشرافت انسانی حتی به مردم نشان داده میشود.مگردرآمزه های دینی مانداریم که اگرعصبانی شدیدچه کاربکنیدوخشم خودرافروخوریدبامردم مداراکنیدو...واقعاًجای تاسف داره برای کارشناسان اموردینی ما!!!ودرفوتبال هم که بودجه عمومی باارقام نجومی صرف این پدرسوخته ها میشه! تبلیغات انواع واقسام خوراکیها وغیرخوراکیهای مضرومجازوغیرمجاززندگیها رامتلاشی کرده است.
نا شناس 30 ارديبهشت 1393
ما را به خیراین دولت امید نیست شر مرسانند!!!!!!! خدایا نجات از چنگال این نادانان بی تدبیر روزی فرما!

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
حاصل عبارت روبرو را وارد نمایید :
 
working();

« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد

سامانه آموزش آنلاین ویندی
Page created in 0.196 seconds.